Ponowne zjednoczenie branży
15 wrz 2021 08:51

W dniach 12-15 października br. otworzymy drzwi do targów FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w centrum wystawienniczym RAI w Amsterdamie. Jak zawsze wydarzenie będzie prezentować najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wielkoformatowego druku cyfrowego, sitodruku oraz druku na tekstyliach, a także innowacje w dziedzinie niszowych zastosowań, urządzeń peryferyjnych i do wykańczania, rozwiązań w zakresie oprogramowania, mediów, atramentów i farb. 

Wydarzenie po raz kolejny będzie połączone z targami European Sign Expo, na których zostaną zaprezentowane najnowsze osiągnięcia w dziedzinie oznakowania i komunikacji wizualnej. W hali 2 centrum targowego RAI odwiedzający będą mieli okazję spotkać się z dostawcami specjalizującymi się w produkcji liter, oznakowań cyfrowych, grawerowaniu i wytrawianiu, produkcji wyświetlaczy, wszelkiego rodzaju mediach zewnętrznych, diodach LED i narzędziach do produkcji oznakowań.

Przewidujemy, że targi FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2021 będą platformą wymiany innowacji technologicznych i materiałowych, a wielu wystawców już sygnalizuje, że planuje wykorzystać wydarzenie na żywo jako platformę startową oraz okazję do zaprezentowania niedawno wprowadzonych rozwiązań po raz pierwszy od 2019 roku w bezpośrednim kontakcie.

Targi na miarę możliwości

W tym roku, ze względu na trwające ograniczenia związane z COVID, jest prawdopodobne, że całe wydarzenie będzie miało nieco inną skalę, a kilka z naszych wydarzeń edukacyjnych dla zwiedzających, na przykład pokaz drukowania na odzieży Print Make Wear, nie będzie mogło być skutecznie zrealizowanych przy zachowaniu dystansu społecznego. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby zapewnić wszechstronne targi, które dadzą dostawcom usług druku dostęp do szerokiej gamy międzynarodowych dostawców i będą zbliżone do doświadczeń, jakich oczekują od targów FESPA, a jednocześnie zapewnią bezpieczne w kontekście COVID środowisko do prowadzenia rozmów biznesowych. 

W tym roku odwiedzający będą mogli zainspirować się naszą ekspozycją drukowanych dekoracji, Printeriors, która będzie prezentować szeroki wachlarz dostosowanych do indywidualnych potrzeb zastosowań wykańczania wnętrz, od obić mebli tapicerowanych i dekoracji okiennych po akcesoria i okleiny ścienne. 

Na wystawę powróci również nasz program Wrap Masters, obejmujący warsztaty szkoleniowe, pokazy i pełen akcji europejski etap zawodów w oklejaniu pojazdów. Zawodnicy podczas imprezy będą uczestniczyć w konkursach oklejania pojazdów na czas, pokazując umiejętności i precyzję, które są niezbędne w tym niszowym sektorze.

Oczywiście, planowanie targów w dynamicznej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 zawsze będzie wyzwaniem, jednak podejmujemy wszelkie niezbędne kroki, aby wszyscy uczestnicy czuli się bezpiecznie. Jestem przekonany, że dzień lub dwa spędzone na targach FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2021 to nadal najlepszy sposób na poznanie najnowszych technologii i materiałów oraz odkrycie nowych pomysłów na rozwój i wzrost biznesu.

Bezpieczeństwo związane z COVID

Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze podczas październikowych wydarzeń, a dzięki ścisłej współpracy z centrum wystawienniczym RAI będziemy przestrzegać najnowszych wytycznych opracowanych przez rząd niderlandzki, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska oraz miejską służbę zdrowia.

Przed wejściem na targi zostanie przeprowadzona kontrola stanu zdrowia zwiedzających, a każdy uczestnik musi być w stanie przedstawić dowód, że jest zaszczepiony dwiema dawkami lub że otrzymał negatywny wynik testu na COVID-19. 

Zamierzamy zapewnić więcej punktów rejestracji i tak zarządzać ruchem odwiedzających, aby uniknąć przepełnienia i kumulacji. Nadal obowiązuje zachowanie odległości 1,5 metra, a w halach zostaną wprowa- dzone szersze alejki, aby zapewnić bezpieczny przepływ gości. 

Wprowadzimy również zwiększoną liczbę urządzeń do mycia rąk i urządzeń sanitarnych, a także bardziej zaawansowane środki czystości. 

We współpracy z naszym partnerem rejestracyjnym wdrażamy nowy system wykorzystujący kody QR w halach, który umożliwi odwiedzającym i dostawcom wymianę danych kontaktowych oraz dostęp do informacji w formie cyfrowej za pośrednictwem ulepszonej aplikacji targów FESPA, maksymalizując czas spędzony przez odwiedzających na targach i minimalizując liczbę fizycznych punktów kontaktu. W ramach systemu bilety wstępu będą przechowywane w telefonach odwiedzających, a liczba papierowych materiałów na imprezie zostanie zmniejszona. 

Przede wszystkim jednak targi FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2021 mają pomóc firmom z branży poligraficznej odzyskać siły i skupić się na przyszłości, szukać nowych możliwości, dzielić się pomysłami oraz wzajemnie inspirować. Społeczność jest kluczowym elementem filozofii FESPA jako międzynarodowej organizacji wspierającej biznes i cieszę się, że ponownie zjednoczymy branżę.

Aby uzyskać więcej informacji na temat FESPA Global Print Expo 2021 i zarejestrować się, odwiedź stronę: www.fespaglobalprintexpo.com. Aby zaoszczędzić 30 euro na bilecie wstępu, podczas rejestracji należy użyć kodu FESH130. 

Neil Felton, dyrektor zarządzający FESPA

Tłumaczenie: AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>