Prezentacje plotera Anapurna M2050i
6 gru 2016 14:59
Już po raz trzeci Agfa Graphics zaprezentuje swoją ofertę na targach RemaDays Warsaw. Główną atrakcją jej stoiska będzie zaawansowany, uniwersalny ploter Anapurna M2050i, umożliwiający zadrukowywanie mediów sztywnych oraz giętkich o maksymalnej szerokości 2,07 m. Przez cały okres trwania targów będą odbywać się na nim prezentacje, uwzględniające różnorodne podłoża i aplikacje końcowe.
Targi RemaDays Warsaw to impreza chętnie odwiedzana przez naszych klientów, zarówno z segmentu druku inkjetowego, jak i cyfrowego prepressu – mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics. – Stąd decyzja o wystawianiu się na nich także w tym roku. Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść targów jest ich nowa lokalizacja. Z jednej strony oferują one dzięki temu większą przestrzeń wystawienniczą, a co za tym idzie – wyższy komfort dla nas oraz naszych gości, z drugiej zaś – rozwiązane zostają problemy komunikacyjne, które były bolączką wcześniejszej lokalizacji RemaDays Warsaw.
Z myślą o gościach odwiedzających wystawę Agfa Graphics przygotowuje prezentacje jednego z najchętniej kupowanych w ostatnim roku ploterów z jej oferty – Anapurna M2050i. Jest to wszechstronne urządzenie, umożliwiające bezpośrednie zadrukowywanie – w technice inkjet UV – materiałów sztywnych (w trybie płaskim) w formacie 2,07x3 m i grubości do 4,5 cm oraz giętkich (w trybie z roli na rolę) o szerokości maksymalnej 2,07 m. Ploter, będący następcą równie popularnego modelu Anapurna M2050, został wyposażony w innowacyjne głowice drukujące oraz tzw. tryb kanapkowy, umożliwiający nanoszenie w jednym przejściu trzech warstw atramentu w układzie kolor/biel/kolor. Jak zapewnia Agfa Graphics, w porównaniu z wcześniejszą wersją jego wydajność wzrosła – w najszybszym trybie – o 75 proc. W efekcie urządzenie drukuje z prędkością do 90 m2/h w sześciu kolorach (CMYKLcLm) z dodatkową bielą kryjącą.
Przez wszystkie dni targowe w ploterze Anapurna M2050i będą odbywały się prezentacje pokazujące jego niebagatelne możliwości – mówi Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics. – Warto podkreślić, że jest to niezwykle uniwersalne urządzenie, znajdujące zastosowanie zarówno w firmach z segmentu sign & display, jak i w typowych przedsiębiorstwach produkcyjnych z branż takich jak meblarska, szklarska czy ceramiczna. Dość powiedzieć, że ok. 50 proc. zrealizowanych przez nas w 2015 roku wdrożeń tego modelu przeprowadziliśmy właśnie w firmach spoza szeroko rozumianej branży poligraficzno-reklamowej. To najlepiej świadczy o jego wszechstronności i szerokim spektrum zastosowań.
Poza uczestnictwem w prezentacjach plotera Anapurna M2050i, do dyspozycji gości na stoisku będą przedstawiciele polskiego oddziału Agfa Graphics, udzielający informacji także na temat innych rozwiązań z oferty belgijskiego producenta, skierowanych do firm z segmentów druku inkjetowego oraz cyfrowego prepressu.
Miniony rok przyniósł wiele interesujących premier i udoskonaleń w naszym portfolio – mówi Michał Śliz. – Mam tu na myśli zarówno systemy workflow, sterujące cyfrową przygotowalnią offsetową (Apogee) oraz urządzeniami wielkoformatowymi (Asanti); kolejną wersję oprogramowania do tworzenia sklepów internetowych (StoreFront); nowe plotery inkjetowe (Jeti Mira, Jeti Tauro), jak i kolejnej generacji materiały eksploatacyjne wykorzystywane przez naszych klientów, m.in. atramenty UV. Wszystkich zainteresowanych informacjami na temat tych oraz innych rozwiązań z oferty Agfa Graphics już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach RemaDays Warsaw 2016.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa Graphics