Już wkrótce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się ważne wydarzenie dla wszystkich zawodowo związanych z branżą poligraficzną. Między 21 a 24 kwietnia br. zorganizowana zostanie kolejna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych POLIGRAFIA 2009.
Zamierzony efekt synergii
Cieszące się dużą renomą targi stanowią świetną okazję do prezentacji aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych w najważniejszych sektorach związanych z rynkiem poligraficznym. W Poznaniu swoją ofertę prezentują liderzy rynku, kluczowi producenci i dystrybutorzy, sektor usług oraz wydawnictwa branżowe. Niewątpliwie silnym elementem tegorocznego wydarzenia będą zorganizowane w tym samym terminie Międzynarodowe Targi Artykułów i Usług Reklamowych Euro-Reklama OUTDOOR EXPO oraz Euro-Reklama GIFT EXPO. Dzięki komplementarności oferty targi poligraficzno-reklamowe z pewnością przyciągną wielu profesjonalnych zwiedzających z Polski i zagranicy – mówi Jerzy Kaczmarek, dyrektor projektu. W 2007 roku targi POLIGRAFIA oraz OUTDOOR EXPO odwiedziło ponad 14 tysięcy gości.
Liderzy rynku w Poznaniu
POLIGRAFIA 2009 to niewątpliwie największe spotkanie specjalistyczne dla przemysłu poligraficznego w Polsce. Wydarzenie to gromadzi wystawców prezentujących najnowsze osiągnięcia i technologie z obszaru przygotowania do druku, maszyn drukujących, materiałów poligraficznych oraz aktualne trendy i nowości. Na dwa miesiące przed targami swoją obecność potwierdziło ok. 220 wystawców i ponad 40 firm reprezentowanych, dlatego organizatorzy są pewni, że tegoroczna edycja będzie zbliżona wielkością do poprzedniej w 2007 roku. W ramach ekspozycji swoją propozycję przedstawią firmy, które od lat prezentują ofertę na targach, jak również nowi uczestnicy. Wśród nich nie zabraknie oczywiście liderów rynku poligraficznego, m.in. firm: Avargraf, Bobst, Canon Polska, Derya, Digiprint, Duplo, Fujifilm, KBA-Grafitec, KBA-Polska, Kodak Polska, Reprograf, Scorpio czy Signtech.
POLIGRAFIA – forum wymiany wiedzy i doświadczeń
Kwietniowe targi to nie tylko bogata propozycja wystawców w zakresie usług poligraficznych. To również interesujący program wydarzeń przygotowany z myślą o wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowych rozwiązań technologicznych, marketingu czy reklamy. MTP zapraszają do udziału w seminariach i konferencjach zorganizowanych we współpracy z partnerami: Polską Izbą Druku, Centralnym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Poligraficznego oraz wydawnictwami branżowymi.
W ramach targów odbędą się m.in.:
Konferencja Polskiej Izby Druku pt. „Standaryzacja w przemyśle poligraficznym”.
Konferencja edukacyjna „Nowoczesna edukacja zawodowa wymogiem współczesnej poligrafii” organizowana przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego przy udziale MTP.
Seminarium magazynu Poligrafika (s. 10).
Prezentacja farb offsetowych do druku zabezpieczeń oraz efektów specjalnych serii Smart`up przygotowana przez firmę Grafmaj AM.
Seminarium na temat lamp UV zorganizowane przez firmę Wasberger.
W programie targów nie zabraknie oczywiście sprawdzonych w poprzednich edycjach ekspozycji specjalnych, m.in.: Salonu Druku Wielkoformatowego, który ma na celu promocję materiałów oraz urządzeń poligraficznych służących produkcji reklam wielkoformatowych; Miasteczka Drukarń Polskich, które służy promocji polskich usług poligraficznych oraz Poligrafii Retro, podczas której będzie można podziwiać m.in. eksponaty nawiązujące do dawnych epok w dziejach drukarstwa i obejrzeć pokaz drukowania na dziewiętnastowiecznej dociskowej maszynie typograficznej typu „bostonka”.
Bezpłatny wstęp po rejestracji online. Targi będzie można zwiedzać od wtorku do piątku od godziny 9.00 do 17.00. Nowością w tym roku jest możliwość bezpłatnego wstępu na targi POLIGRAFIA i EURO-REKLAMA po wcześniejszej rejestracji online (formularze na stronach: www.poligrafia.mtp.pl, www.giftexpo.pl oraz www.outdoorexpo.pl).
Opracowano na podstawie informacji MTP
***
Podczas tegorocznej edycji targów będzie można zobaczyć na stoiskach poszczególnych wystawców interesujące nowości, m.in.:
Bobst będzie promować podczas targów Poligrafia najnowsze rozwiązania do produkcji opakowań z tektury litej, które codziennie będzie można zobaczyć podczas pracy. Są to: Expertfold 110 A-2 – najnowsza składarko-sklejarka, która miała światową premierę na targach drupa 2008, o innowacyjnej budowie niespotykanej w maszynach konkurencyjnych. Całkowicie nowa koncepcja budowy korpusu maszyny powoduje, że Expertfold ma większą stabilność pozwalającą osiągać maksymalną szybkość produkcyjną z zachowaniem stałej jakości sklejanych wykrojów. Innowacyjna jest również koncepcja narządu maszyny – wiele elementów wyposażenia, np. haki rotacyjne klejenia 4- i 6- punktowego czy ele-menty klejenia pudełek 3-punktowych pozostają w maszynie na stałe, co wpływa na skrócenie czasu narządu. Prędkość liniowa (450 m/min) umożliwia produkcję ponad 100 tys. pudełek na godzinę. Zwiększona średnica łożysk i szersze paski prowadzące pozwalają na sklejanie wykrojów z maksymalnymi szybkościami, bez uszczerbku na jakości klejenia. Innowacyjne rozwiązania elementów składających zastosowano również w sekcji składania pudełek, co poprawiło jakość wyrobów i rozszerzyło możliwości produkcyjne maszyny.
Plasmatreat – plazmowe przygotowanie powierzchni do klejenia pudełek z laminatu, plastiku lub z lakierem UV. Zapewnia możliwość klejenia trudnych powierzchni zwykłym klejem wodnym, co upraszcza technologię produkcji i poprawia zyskowność produkcji.
AccuBraille – innowacyjna przystawka do tłoczenia kodów Braille’a podczas procesu na składarko-sklejarce.
Inne nowości promowane przez Bobsta (nie będą wystawiane), to: Lockpack – urządzenie do w pełni automatycznego pakowania pudełek z dnem krzyżowym, Novacut 106 E – nowy model automatu wykrawającego w formacie B-1 oraz Visionfoil 104 – najnowsza złociarka w formacie B1.
Böttcher Polska przedstawi na targach następujące produkty: ProAqualis 128 25 – wysoko plastyczną powłokę elastomerową dla duktorów wodnych i wałków dozujących, pokrytą specjalną, doskonale odporną chemicznie powłoką. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie zarówno do drukowania farbami konwencjonalnymi, jak i UV. Zapewnia bardzo dobry transport wody, szeroki zakres regulacji, szybkie i łatwe mycie. Produkt rozwiązuje problemy (m.in. tzw. puchnięcia radialne) z duktorami wodnymi i wałkami dozującymi pojawiające się przy druku bezalkoholowym. BöttcherTop 7400 DuoTech – obciąg gumowy do druku offsetowego z dwiema warstwami kompresyjnymi przeznaczony zarówno do maszyn heatsetowych, jak i arkuszowych.
Canon zaprezentuje podczas targów Poligrafia ofertę swoich rozwiązań z zakresu produkcyjnego druku cyfrowego, proofingowego oraz wielkoformatowego. Polską premierę będzie miał system monochromatycznego druku cyfrowego – Canon imagePRESS 1135. Zaprezentowane zostaną również aplikacje do zarządzania wydrukiem oraz produkcją książek i fotoalbumów, a także nowatorski program biznesowy Canon EBBP, skierowany do drukarń cyfrowych.
System imagePRESS 1135 to maszyna do cyfrowego druku czarno-białego, wykorzystująca architekturę modelu imagePRESS C7000VP. Urządzenie drukuje w rozdzielczości 1200x1200 dpi, pozwalając uzyskać 256 gradacji tonalnych. Potrafi produkować do 8100 wydruków na godzinę.
Canon zaprezentuje też system kolorowego druku cyfrowego C7000VP, system niskonakładowego druku i proofingu cyfrowego z przezroczystym tonerem imagePRESS C1+ oraz graficzne atramentowe drukarki wielkoformatowe: imagePROGRAF iPF8100 i iPF6200.
Stoisko firmy Canon znajdzie się w sąsiedztwie stoiska firmy Reprograf, z którą producent podpisał umowę partnerską pod koniec ub.r.
Firma handlowa Colour Screen podczas targów Poligrafia zaprezentuje materiały poligraficzne powszechnego użytku, stosowane w druku offsetowym oraz całkowicie nowe, innowacyjne rozwiązania dla tej technologii.
W ofercie znajdą się m.in.:
Farby producenta Gardiner Colours (CMYK i PANTONE). Przedstawione zostaną: trzy rodzaje farb na bazie olejów mineralnych i roślinnych do druku offsetowego arkuszowego; farby wysoko pigmentowane do szybkobieżnych maszyn offsetowych, również dla wersji z perfectingiem (obracaniem); dwa rodzaje farb UV dla podłoży niechłonnych (folia, tworzywa sztuczne) oraz seria dla podłoży chłonnych na papier i karton.
Farby Classic Colours do technologii offsetu bezwodnego – waterless offset (CMYK i PANTONE). Classic Colours jest liderem na światowym rynku materiałów stosowanych w technologii waterless, producentem wyłącznie farb i lakierów do offsetu bezwodnego.
Chemia drukarska i materiały do technologii waterless. Po raz pierwszy Colour Screen przedstawi własną linię produktów do płyt waterless oraz wyselekcjonowane materiały do codziennego stosowania w druku bezwodnym offsetowym.
Finito – nowoczesne podkłady kalibrowane, stosowane pod obciąg offsetowy. Zastępują one używanie papieru czy folii kalibrowanej. Podkład Finito przedłuża znacznie żywotność obciągu.
Obciągi do druku. Własne marki obciągów od najbardziej znanych światowych producentów jak: ContiTech, MacDermid Rollin, Kinyo.
Obciągi /płyty do lakierowania. Zostaną zaprezentowane materiały sprawdzone oraz zupełnie nowe jak hybrydowa wersja podkładu/obciągu Top Plate – połączenie płyty z przekładką stabilizującą i warstwą kompresyjną.
Erka zaprezentuje szeroką gamę urządzeń introligatorskich, w tym znane i uznane złamywarki kasetowe Eurofold firmy Multigraf o budowie modułowej, w konfiguracjach z łamami równoległymi oraz krzyżowymi. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć wysoko wydajną krążkową bigówko-perforówkę DCM o szerokości 52 cm.
Warto będzie także zapoznać się z możliwościami urządzeń firmy Nagel: linii do produkcji broszur szytych drutem i zszywkami, zbieraczek, złamywarko-zszywarek, zszywarek, bigówko-perforówek, wiertarek, wierteł oraz zszywek. Wśród nich będą dwie nowości, prezentowane po raz pierwszy w naszym kraju. DFC Digital Flexo Cut to wielofunkcyjna maszyna służąca do wykrawania, nacinania, wytłaczania, bigowania i perforacji. Doskonale nadaje się do produkcji szeroko rozumianej konfekcji poligraficznej oraz małych i średnich nakładów opakowań. Drugą nowością jest Foldnak Compact – złamywarko-zszywarka zintegrowana z trymerem. Zwiększa tempo pracy dzięki automatyzacji procesu, ekonomicznie bardziej uzasadniona niż dwa odrębne urządzenia. Obie maszyny miały swoją premierę na zeszłorocznych targach drupa.
Od wielu lat Erka posiada w ofercie rakle do wklęsło- i tampondruku oraz fleksografii firmy Daetwyler Swisstec. W tym roku firma przedstawi nowość w zakresie rakli do druku fleksograficznego – szczegóły na stoisku.
Na stoisku firmy Emergraf będzie można zobaczyć nową maszynę Spotmatic 74, która umożliwia lakierowanie w absolutnie nowej technologii przez wprowadzenie danych cyfrowych przy użyciu metody inkjet.
Spotmatic jest kompaktową maszyną z automatycznym nakładaniem, lakierowaniem, suszeniem UV oraz wykładaniem arkuszy na stół utrząsający lub stacker.
Emergraf zaprezentuje również po raz pierwszy na targach maszyny do oprawy spiralnej: perforator Shark oraz półautomatyczną maszynę do oprawy spiralnej Calendar 55.
Ponadto klienci będą mogli obejrzeć i przetestować najczęściej sprzedawane w Polsce laminatory, tj. automaty Sagitta, Amiga, Delta Plus.
Fantom Poligrafia pokaże nowość na krajowym rynku – złamywarkę SmartFold firmy MB Baüerle przeznaczoną dla takich odbiorców docelowych jak drukarnie, copy shopy, biura, urzędy. Oprócz niej będzie można obejrzeć również złamywarkę półformatową prestigeFOLD NET 52/6/.
Poza tym firma zaprezentuje szeroki asortyment maszyn i urządzeń postpress wiodących światowych producentów: SCS Automaberg: Easy Fly (przycinanie przodu książki), 2 Head Corner (półautomatyczne zaokrąglanie rogów okładki), Corner Trim (automatyczne zaokrąglanie rogów okładki), Trim&Perf 600 (wykrawanie, perforacja, bigowanie) oraz maszynę – niespodziankę!;
Petratto: Metro (składarko-sklejarka), MiniBat2 (bigówka automatyczna); Tecnograf: Tower Line (automatyczne, liniowe zawieszanie bloków w okładce), Binder ANT 250 PUR (półautomatyczne zawieszanie bloków w okładce) i End Sheet Unit (montaż wyklejki).
Firma Grafmasz oprócz własnych produktów przedstawi szeroką ofertę renomowanych europejskich producentów, tj. Plockmatic, KAS Paper Systems, Stago Gmbh oraz Rigo Kft.
Na powierzchni 60 m2 Grafmasz zaprezentuje produkowane w Polsce gilotyny do papieru G73 oraz nowy model G53 MB PF. Ponadto można będzie zobaczyć rozwiązania szwedzkiego producenta zbieraczek i linii do broszur Plockmatic: System 1000 z dwiema zbieraczkami podciśnieniowymi oraz szyciem drutem i mniejszy System 200 z nowoczesną zbieraczką cierną.
Będą też prezentowane rozwiązania KAS Paper Systems w zakresie direct mailingu (System Mailmaster C4 Compact), w tym jedno z urządzeń do kopertowania z opcją pracy online z systemem druku cyfrowego. KAS jest również producentem podciśnieniowej bigówki Auto 50, która także znajdzie się na stoisku.
Zwiedzający będą mogli również przyjrzeć się oklejarce do oprawy miękkiej (model Millbind firmy Rigo), przepycharce etykiet (model Label Cut 02) oraz innym mniejszym urządzeniom introligatorskim.
Nowości z oferty targowej to: gilotyna G53 MB PF z rozbudowanym programatorem, stołami bocznymi oraz fotokomórkami pola pracy; 2-wieżowy System 1000 Plockmatic z nowym modułem szyjąco-złamującym BM2000S (głowice szyjące Hohner); zbieraczka ACF510 stanowiąca element systemu broszurującego 200, pierwsze na rynku hybrydowe rozwiązanie łączące cechy klasycznej zbieraczki i podajnika, dodatkowo wyposażone w boczny rozdmuch stosu papieru w celu lepszego zbierania m.in. papieru kredowego; system mailingowy średnionakładowy Mailmaster C4 Compact. Mnogość konfiguracji stacji podających, złamywanie i kopertowanie dokumentów. Odczyt znaczników i kodów OMR, BCR, oraz 2D. Możliwość pracy offline oraz w linii z maszyną drukującą.
Holenderska firma IMG Brausse zaprezentuje dwa produkty: maszynę do automatycznego złocenia i wykrawania z oczyszczaniem IMG Brausse 1050SEF Hybrid oraz Vinfoil Infigo SF105 – maszynę do aplikacji folii metalicznych techniką cold-foil.
IMG Brausse 1050SEF Hybrid będzie zainstalowana na stoisku firmy i w trakcie targów będą przeprowadzane prezentacje, podczas których zwiedzający będą mogli się zapoznać z możliwościami tego urządzenia. Maszyna jest tzw. maszyną hybrydową, to znaczy może służyć zarówno do złocenia na gorąco, jak i do wykrawania z oczyszczaniem. Posiada takie funkcje jak: wykrawanie, bigowanie, tłoczenie na gorąco, oczyszczanie odpadu, usuwanie marginesu przedniego, złocenie na gorąco czy ruchomy system napędu folii. Maszyna posiada również menu w języku polskim.
Drugim prezentowanym urządzeniem będzie również maszyna do aplikacji folii metalicznych, jednak w technologii cold-foil. Vinfoil Infigo SF105 nie będzie zainstalowana bezpośrednio na stoisku, jednak zwiedzający z pewnością będą mogli w pełni zapoznać się z jej możliwościami. Jest to jedyna maszyna do aplikacji folii, która zapewnia ciągłą produkcję z prędkością 18 000 arkuszy na godzinę i może współdziałać z dowolnymi, starymi i nowymi maszynami drukującymi. Została ona po raz pierwszy zaprezentowana podczas targów drupa 2008; od tego czasu dwa tego typu urządzenia sprzedano w Europie.
Introma przedstawi urządzenia introligatorskie własnej produkcji oraz importowane.
Z maszyn własnej produkcji warto zwrócić uwagę na złamywarki, szczególnie nową czterokasetową składarkę Introma FK-4.400S formatu B3 oraz dwukasetową FK-400S. Czterokasetowa złamywarka to pierwsza składarka polskiego producenta przeznaczona do produkcji ulotek farmaceutycznych ze względu na możliwość składania o bardzo małej długości złamu. W wyposażeniu maszyny znajduje się pionowe urządzenie wykładające pozwalające zliczać, wykładać i grupować złamywane arkusze o niewielkich wymiarach.
Z produktów Intromy na stoisku będą eksponowane również bigówko-perforówki, zszywarki oraz urządzenia do zaokrąglania naroży.
Podobnie jak na wielu poprzednich imprezach targowych w Poznaniu będą prezentowane również urządzenia importowane, głównie urządzenia do oprawy spiralnej włoskiej firmy Rilecart.
Zaprezentowane zostaną m.in. automatyczna, wysoko wydajna perforówka do oprawy kalendarzowej FAR 4.42, półautomat do oprawy spiralnej kalendarzy R-500 oraz bloków TP-340, a także odwracacz stosu Model 104 LVA duńskiej firmy Samzon International.
Kongskilde zaprezentuje nowy produkt MultiDicer – rozdrabniacz potrafiący pociąć nawet bardzo gruby karton do rozmiarów nieprzekraczających 75x75 mm.
MultiDicer ma zastosowanie dla ażurów kartonowych o szerokości do 1600 mm i gramaturze do 2000 g/m2.
Przy wykorzystaniu urządzenia MultiDicer Kongskilde może obecnie zapewnić kompletny, zintegrowany system usuwania i obsługi odpadu w przemyśle poligraficznym.
Pneumatyczne systemy transportu firmy Kongskilde są efektywnym sposobem odbierania ścinków, wstęg i wszelkich innych odpadów powstających w przemyśle papierniczym, opakowaniowym oraz poligraficznym.
Firma Media Center, wdrażająca i rozwijająca informatyczne systemy do zarządzania drukarnią, zaprezentuje podczas targów nowe wersje systemów Integrale 11.6 (kompleksowy system zarządzania) i Spinaker 1.5 (system analityczno-raportowy). Odwiedzających firmowe stoisko zainteresują z pewnością systemy kalkulacyjne: Estiprint 11.6 oraz Internetowy System Kalkulacyjny (ISK). Oferta kierowana jest do drukarń offsetowych, cyfrowych, sitodrukowych i producentów opakowań.
Firma Phoenix Xtra Print przedstawi nowość w swoim programie: obciąg AMARANTH Web do druku heatsetowego, w którym konstrukcja warstwy kompresyjnej jest innowacją. To produkt, który cieszy się popularnością w dużych wydawnictwach na całym świecie, a i w Polsce odnosi już pierwsze sukcesy. Najważniejsze jego walory to specjalna warstwa zewnętrzna o odpowiedniej odporności na wysokie temperatury oraz optymalna redukcja powstawania pasków na powierzchni druku wskutek drgania maszyny, co jest najczęstszym problemem w druku heatsetowym. Nowością są również samoprzylepne obciągi pod nazwą Xtra Sticky Green do druku konwencjonalnego i UV, Xtra Sticky Blue do druku UV o różnych grubościach oraz obciąg Gran Canyon do druku wybiórczego UV i konwencjonalnego.
Firma Pol-Praktic pokaże na targach Poligrafia 2009 nowy model krajarki Eurocutter 920 Monitor SP z utrząsarką do papieru typ BRPA oraz podnośnik SHH-TE i ETURN do odwracania zadrukowanych palet.
Print Coatings Polska Sp. z o. o., lider w zakresie produkcji wysokiej jakości lakierów stosowanych w przemyśle poligraficznym, zaprezentuje na targach swoje produkty: lakiery przyjazne naturze, m.in. lakier UV niezawierający benzofenonu; lakiery wodne i UV, przeznaczone dla wszystkich technik drukowania: fleksografii, rotograwiury, offsetu, heatsetu; lakiery obustronne o doskonałym połysku i dobrych właściwościach schnących, a także lakiery matowe o bardzo wysokiej odporności na ścieranie, co – jak zapewnia producent – jest ewenementem na rynku.
Firma Reprograf podczas targów Poligrafia przedstawi najnowsze rozwiązania ze swojego portfolio maszyn oraz premierową kolekcję mediów.
Na stoisku będzie można zobaczyć: VUTEk QS 2000 NEW – wielkoformatową maszynę drukującą w technologii UV z premierowym pokazem nowych, elastycznych tuszy; VUTEk 5330 – wielkoformatową maszynę drukującą w technologii solwentowej; Mimaki – wielką rodzinę ploterów drukujących i tnących; Seiko – wielkoformatowy ploter drukujący tuszami solwentowymi; Screen: TruePress 344 N – niskonakładową maszynę offsetowo-cyfrową i naświetlarkę CtP Screen 4300 S; workflow – systemy zarządzania przepływem prac m.in. firm ACC HSH, Screen, EFI, tec 4check; Multicam – wielkoformatowy ploter frezująco-tnący; Epson – ploter ekosolwentowy; Canon – systemy druku cyfrowego; Efi ColorProof XF – profesjonalny system proofingu – premierowy pokaz nowej wersji 4.0; X-Rite – systemy pomiaru i standaryzacji druku.
Podczas targów po raz pierwszy zaprezentują się razem firmy RotaDyne oraz Sun Chemical. Wspólna obecność na tej największej imprezie poligraficznej w Polsce jest wynikiem porozumienia, które obie firmy podpisały w ostatnim czasie. Dotyczy ono współpracy w zakresie wprowadzenia na rynek gamy gotowych wałków do druku, a także usługi wymiany wałków do niektórych modeli maszyn arkuszowych takich producentów jak: Heidelberg, manroland, KBA, Mitsubishi i Komori. Wałki produkowane są przez firmę RotaDyne Polska w jej nowej fabryce niedaleko Jeleniej Góry. Firmy oferują również usługę regeneracji wałków, która jest dostępna dla wszystkich typów maszyn – arkuszowych, heatsetowych oraz coldsetowych.
RotaDyne to światowy lider w produkcji wałków dla branży poligraficznej z 18 oddziałami produkcyjnymi w Stanach Zjednoczonych, mający również zakłady w: Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Polsce, Meksyku, Kolumbii, Argentynie oraz dwa w Chinach. Firma dysponuje także oddziałami badawczo-rozwojowymi w Chicago, nowojorskim Rochester i niemieckim Erkrath. Jest ponadto współzałożycielem Globalnej Grupy Technologicznej ds. wałków.
Firma Weilburger Grafik-Polska Sp. z o.o. przedstawi podczas tegorocznych targów najnowsze metody uszlachetniania druku w technologii offsetowej i sitodrukowej. Szeroki asortyment produktów firmy obejmuje m.in.: nową linię lakierów UV z serii Food Packaging dopuszczonych do uszlachetniania opakowań artykułów spożywczych, serię lakierów dyspersyjnych o niskim zapachu, efektowe lakiery sitodrukowe oraz zestawy lakierów do efektów hybrydowych i twin.
Na stoisku Wolff Trading znajdą się:
ProgressT – pierwsza polskiej konstrukcji maszyna automatyczna do laminowania na gorąco w formacie B2, do wydruków offsetowych i cyfrowych (patrz s. 37).
Folie do laminowania na gorąco firmy GBC: HBS – o 60% większa siła wiązania do podłoża niż w standardowych foliach OPP, nadaje się do natychmiastowej dalszej obróbki: cięcia i bigowania. Błysk i mat; Digital OPP – polipropylenowa wersja uznanej folii do wydruków cyfrowych w znacznie korzystniejszej cenie.
Lakiery UV firmy Schmid Rhyner – nowa gama lakierów o superpołysku i głębokim macie do sitodruku, flekso, in-line. Nowa generacja lakierów o niskiej migracji do opakowań żywnościowych.
Obciągi firmy Trelleborg Rollin: LibiX – najtrwalszy obciąg do druku opakowań (4 mln odbitek); UV-E – obciąg przeznaczony do drukowania farbami UV, bardzo dobra jakość druku i odporność na wytłoczenia oraz Hi-Page – do druku gazetowego na maszynach o dużej prędkości. Wyjątkowa żywotność.
Fotopolimery firmy MacDermid: DMAX – maksymalna jakość druku cyfrowego, do obróbki termicznej i solwentowej; MGC – najszybciej wymywana płyta na rynku dla tekturników i MVP – płyta analogowa o średniej twardości, amortyzująca drgania przy dużych prędkościach.
Alma Trend zaprasza do alma café na targach Euro-Reklama.
W specjalnie przygotowanym menu: szeroka gama produktów do reklamy wizualnej oraz druku wielkoformatowego.
Specjalność alma café: drukarka wielkoformatowa Keundo o szerokości druku do 3,2 m – nowość w ofercie alma trend.
Atrium Centrum Ploterowe w ramach targów Euro-Reklama zaprezentuje kompleksową ofertę wielkoformatowych drukarek solwentowych i UV, a także ploterów tnących. Atrium pod szyldem Ikonos pokaże także materiały własnej produkcji, w tym kilka nowości.
Na stoisku opolskiego dystrybutora można będzie zapoznać się z pełnym przeglądem maszyn belgijsko-japońskiej firmy Mutoh: od najmniejszych ploterów graficznych takich jak Mutoh Drafstation, poprzez całą serię profesjonalnych ploterów ekosolwentowych Mutoh ValueJet, mild-solwentowy Spitfire, na produkcyjnych drukarkach takich jak Mutoh Blizzard i Mutoh Osprey skończywszy. Nie zabraknie także urządzeń przeznaczonych dla branży tekstylnej.
Jeśli chodzi o urządzenia UV, to firma Atrium zaprezentuje najnowszy ploter firmy Mutoh drukujący w tej technologii – Mutoh Zephyr oraz jeden z profesjonalnych ploterów UV marki Durst.
Oprócz pełnej gamy materiałów do druku wielkoformatowego Ikonos przedstawi kilka nowych materiałów produkowanych w Opolu – m.in. Backlit i Backlit UV czy folia samoprzylepna. Na stoisku Ikonosa nie zabraknie także atramentów.
DM System z Krakowa, przedstawiciel firm EskoArtwork oraz Grapo na Polskę, pokaże na Euro-Reklamie wielkoformatowy ploter typu flatbed do druku UV – Manta oraz wielkoformatowy ploter tnąco-frezujący Kongsberg XL 22, przeznaczony m.in. do projektowania i produkcji materiałów reklamowych, np. standów i ekspozytur.
Ploter Manta (obszar roboczy 2,05x3,05 m)jest maszyną przeznaczoną do zadruku materiałów sztywnych do grubości 50 mm takich jak pleksi, PVC, płyty CD, dibond, szkło, mdf, a także tektura lita i falista. Wysoką jakość druku oraz imponującą prędkość będzie można przetestować osobiście na firmowym stoisku, również z własnymi pracami.
Ploter Kongsberg jest uniwersalnym narzędziem przeznaczonym dla branży reklamowej oraz producentów opakowań. Prezentowany model Kongsberg XL 22 (o obszarze roboczym 1618x2190 mm) wyposażony będzie w głowicę Multicut-C, przeznaczoną do obróbki tektury litej, falistej, folii polipropylenowej oraz frezowania materiałów używanych w branży Sign&Display.
DM System prezentować będzie również oprogramowanie ArtiosCAD v7PL, które jest zintegrowanym środowiskiem do projektowania opakowań oraz standów. Większość projektów, które ploter będzie wycinał, powstała właśnie przy użyciu tego oprogramowania.
Opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez wystawców