Tekstylne debiuty
16 lip 2021 08:43

Nowy, przemysłowy system drukujący EFI Reggiani BLAZE zadebiutował na targach ITMA Asia, odbywających się w dniach 12-16 czerwca w Szanghaju. Innowacyjne rozwiązanie cyfrowe ma pomóc firmom tekstylnym wejść z sukcesem do świata zrównoważonego druku przemysłowego. 

Pomimo wpływu pandemii EFI Reggiani nadal inwestuje i rozwija kolejną pionierską technologię na rynku tekstylnym – powiedziała wiceprezes i dyrektor generalna EFI Reggiani Adele Genoni i dodała: Klienci są naszym priorytetem bez względu na skalę swojego biznesu. Dzięki EFI Reggiani BLAZE jesteśmy w stanie zaoferować optymalny system dla firm, które dopiero rozpoczynają przygodę z przemysłowym drukiem cyfrowym na tekstyliach.

Premierowe urządzenie można było oglądać podczas zakończonych niedawno targów ITMA Asia. Wystawa w Szanghaju jest jednym z najważniejszych miejsc ekspozycji nowych technologii wykorzystywanych w branży cyfrowego druku na tekstyliach. Jest też okazją do prezentacji przełomowych innowacji, dzięki którym klienci odnoszą sukcesy w globalnym przemyśle tekstylnym. 

Nowoczesna technologia w wersji kompaktowej 

Maszyna drukująca EFI Reggiani BLAZE została zaprojektowana, aby dzięki nowym funkcjonalnościom dać firmom tekstylnym możliwość sprawnego i szybkiego wejścia na rynek cyfrowego druku na tekstyliach.

Zadrukowując podłoża o szerokości 1,8 metra BLAZE oferuje innowacyjny, niewymagający konserwacji system ciągłej recyrkulacji atramentu, wyposażony w czujnik poziomu oraz system ochrony głowicy drukującej przed awarią. Dodatkowe funkcje zapewniają dłuższą żywotność głowicy drukującej i dłuższy czas jej bezawaryjnej pracy. Dzięki nowym parametrom i niskim kosztom konserwacji oraz konkurencyjnemu TCO (całkowity koszt posiadania) BLAZE może produkować do 125 mb na godzinę z rozdzielczością druku do 600x1200 dpi. 

Jak podkreśla producent, maszyna zapewnia wysoką wydajność i należy do grona najszybszych cyfrowych rozwiązań atramentowych w swojej klasie – ma 8 dwukanałowych głowic drukujących o rozdzielczości 300 dpi i może drukować w konfiguracji do 8 kolorów ze zmiennym rozmiarem kropli. Łatwe w użyciu urządzenie jest wyposażone w najnowocześniejszą technologię EFI Reg-giani, oferującą wysoką jakość, niezawodność i elastyczność w szerokiej gamie aplikacji.

System posiada wiele zaawansowanych funkcjonalności takich jak: elastyczne podawanie i przenoszenie materiału; ciągła i przełączalna jednostka myjąca taśmę; wbudowane urządzenie do aplikacji kleju dające możliwość zastosowania klejów termoplastycznych, żywicznych i trwałych; odwijacz rolek o średnicy 400 mm oraz listwa pneumatyczna do standardowych tkanin. 

Wydajne oprogramowanie 

W trosce o komfort pracy użytkownika producent oferuje także przyjazny i intuicyjny interfejs z opcją przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym i elastycznym zarządzaniem kolejką zleceń. Oprogramowanie obsługuje również edytor zadań WYSIWYG (What You See Is What You Get) oraz narzędzia do dokładnego przewidywania szybkości drukowania i zużycia atramentu. 

BLAZE jest pierwszym z serii produktów EFI Reggiani, których wprowadzenie zaplanowano na 2021 rok. Premiera kolejnej zaawansowanej technologicznie maszyny drukującej w technologii atramentowej – modelu EFI Reggiani HYPER – ma się odbyć w lipcu br.

TERRA Silver w nowej odsłonie

Podczas targów w Szanghaju zaprezentowano również ulepszoną wersję systemu drukującego EFI Reggiani TERRA Silver. Urządzenie o szerokości 180 cm, działające z unikalnym atramentem pigmentowym, pozwala na wysokiej jakości, zrównoważony druk bezpośrednio na tekstyliach. Nowa wersja TERRA Silver jest częścią kompletnej linii maszyn TERRA, które zapewniają zaawansowany, a jednocześnie ekologiczny proces produkcji w przemysłowym druku na tekstyliach. 

Urządzenia tej serii posiadają wiele funkcji ważnych dla uzyskania wysokiej wydajności produkcyjnej. Wśród najbardziej docenianych przez użytkowników warto wymienić: nowy system recyrkulacji atramentu zapewniający minimalną potrzebę konserwacji przy rozruchu i podczas produkcji; kilka trybów drukowania poprawiających elastyczność; nowe funkcje przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym, eliminujące czas potrzebny na wstępne obliczenia oraz przyjazny dla użytkownika, intuicyjny interfejs. 

System druku TERRA Silver obsługuje rozmaite materiały, w tym dzianiny i tkaniny. Użytkownicy chętnie korzystają z trybów drukowania o wysokiej jednorodności, interfejsu WYSIWYG i elastycznego zarządzania kolejką zleceń. Warto podkreślić, że EFI Reggiani jest jednym z wiodących producentów atramentów, który oferuje wszystkie podstawowe typy atramentów przeznaczonych do druku na tekstyliach.

Na targach ITMA Asia producent zapowiedział również wprowadzenie nowych usług na rynku chińskim oraz oferty wodnych atramentów EFI Reggiani AQUA. Atramenty te zostały stworzone z myślą o zapewnieniu wyjątkowej jakości druku na podłożach typu bawełna, jedwab, sztuczny jedwab wiskozowy, len i lyocell (forma sztucznego jedwabiu, wykonana z włókien otrzymywanych z masy celulozowej), dlatego dobrze sprawdzają się w produkcji tekstyliów domowych i ubrań o głębokich, intensywnych kolorach. 

75-lecie istnienia

W tym roku firma EFI Reggiani świętuje 75. rocznicę działalności na rynku druku na tekstyliach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu stała się zaufanym partnerem w zakresie zintegrowanych, skalowalnych rozwiązań dla całego procesu tekstylnego – od obróbki przędzy po drukowanie i wykańczanie tkanin. 

Tekstylia są w naszym DNA od samego początku istnienia – powiedziała Adele Genoni i dodała: Zawsze myślimy o przechodzeniu na wyższy poziom, staramy się być o krok naprzód rozwijając zaawansowane technologicznie, wysokiej jakości i niezawodne produkty, a także oferując nowe rozwiązania dla przemysłu tekstylnego. Jesteśmy dumni z osiągnięcia kolejnego kamienia milowego w zakresie innowacji.

Cieszymy się również, że możemy być częścią sukcesu tak wielu światowych producentów tekstyliów i marek odzieżowych w ciągu ostatnich siedmiu dekad. Mamy bliskie relacje z naszymi klientami, a współpraca pozwala nam rozwijać kolejne przełomowe technologie. Nowe systemy druku, które wprowadzimy na rynek w tym roku, odzwierciedlają nasze doświadczenie w zakresie rozwiązań, które sprawiły, że dostarczane przez nas technologie stały się wzorcem wydajności i jakości od czasu stworzenia pierwszej maszyny tekstylnej Reggiani w 1946 roku – podsumowała Genoni.

Włoskie korzenie

Reggiani Tessile, jeden z największych producentów tkanin we Włoszech, stworzył firmę przemysłową, aby zaspokoić własne potrzeby w zakresie rozwoju maszyn. Znane wówczas jako Reggiani Macchine przedsiębiorstwo dynamicznie rozwinęło się w ciągu pięciu dekad dzięki stałym innowacjom produktowym i bliskim relacjom z klientami.

Firma Reggiani Macchine rozpoczęła nowy rozdział na początku XXI w., wprowadzając do oferty technologię druku cyfrowego. Następnie, w 2015 r., Reggiani Macchine dołączyła do rodziny Electronics For Imaging.

Od tego czasu firma z siedzibą w Bergamo (Włochy) przyspieszyła swoją misję transformacji rozwiązań analogowych w cyfrowe w segmencie tekstylnym. Portfolio produktów EFI Reggiani stale się rozszerza, począwszy od rotacyjnych i płaskich urządzeń drukarskich, przez cyfrowe maszyny wieloprzebie- gowe, aż po najszybszy na świecie, wielokrotnie nagradzany, jednoprzebiegowy system cyfrowego druku atramentowego – EFI Reggiani BOLT, który został wprowadzony na rynek w 2018 roku.

Po pierwsze sukces klienta 

Dziś mocna pozycja EFI Reggiani jest wynikiem szeroko zakrojonych badań ukierunkowanych na poprawę wydajności i jakości, optymalizację procesu produkcji tekstyliów oraz zmniejszenie zużycia energii, wody i redukcję ogólnego wpływu na środowisko.

Pandemia sprawiła, że ​​rok 2020 był trudny dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w drukowanie tekstyliów. Jednak firma EFI Reggiani skorzystała z okazji, aby jeszcze bardziej wzmocnić działania badawczo-rozwojowe i zapewnić swoim klientom odpowiednie rozwiązania, pomagając przygotować się na moment, gdy rynek wejdzie w fazę odbudowy.

Adele Genoni wierzy, że produktywność jest kluczem do każdego rozwiązania, które pomoże klientom odzyskać siły i rozwijać się po pandemii: Chcemy pomóc naszym klientom w ich cyfrowej transformacji – powiedziała i wyjaśniła: Nasz premierowy system BLAZE, jedna z trzech nowych maszyn, które wprowadzamy obecnie, jest skierowany do segmentu przemysłowego druku wieloprzebiegowego na tekstyliach. Nowe rozwiązanie będzie nie tylko najszybszym systemem wieloprzebiegowym, jaki kiedykolwiek opracowała firma EFI Reggiani, ale również spodziewamy się, że będzie najszybszym tego typu rozwiązaniem dostępnym obecnie na rynku.

W rozwijającym się podstawowym segmencie druku przemysłowego EFI Reggiani wzmacnia swoją ofertę rozwiązań wieloprzebiegowych, wprowadzając nowe maszyny, które pomogą zaspokoić potrzeby klientów w zakresie produkcji. Rozwiązania, które EFI Reggiani wprowadza na rynek w 2021 r., umożliwią nowym klientom postawienie pierwszych kroków w przemysłowym druku cyfrowym na tekstyliach. Zgodnie z filozofią producenta nowe maszyny mają być nie tylko łatwe w użyciu, ale, podobnie jak w przypadku pozostałych rozwiązań firmy, zapewnią klientom dostęp do najlepszych platform technologicznych i innowacji w zakresie cyfrowego druku przemysłowego o uznanej jakości i niezawodności, z których słynie EFI Reggiani.

Na podstawie materiałów firmy EFI Reggiani opracowała BZ

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>