Jeden z największych polskich producentów opakowań z tektury litej w Polsce, firma Karton-Pak SA z Nowej Soli, która w tym roku obchodzi jubileusz 70 lat istnienia, kompletuje wyposażenie budowanego obecnie drugiego zakładu produkcyjnego. Na targach drupa 2106 podpisała umowę na dostawę naświetlarki Kodak Magnus VLF Q2400. Jest to 21-tysięczna naświetlarka firmy Kodak, zainstalowana dotychczas na całym świecie.
Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że na całym świecie zainstalowaliśmy już 21 tys. urządzeń CtP firmy Kodak – mówi John O'Grady, dyrektor zarządzający sprzedażą globalną w dziale systemów druku w firmie Kodak. – I choć każda sprzedaż była specjalna, to bardzo cieszymy się, że instalację 21-tysięcznego systemu zrealizowaliśmy u tak wyjątkowego klienta, jakim jest Karton-Pak SA. Zamierzamy kontynuować strategię dostarczania na rynek poligraficzny rozwiązań nie tylko wydajnych, zautomatyzowanych, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie, ale również maksymalnie przyjaznych środowisku i energooszczędnych, w pakiecie z usługami serwisowymi najwyższej jakości na całym świecie. To dlatego mamy tak wielu lojalnych klientów.
Karton-Pak SA specjalizuje się w produkcji opakowań dla branży spożywczej i od wielu lat współpracuje z największymi koncernami na świecie. Firma produkuje opakowania z rozmaitych rodzajów tektur, w tym również z barierą PE. Wieloletnie doświadczenie, nowoczesne maszyny i wyposażenie techniczne pozwalają spółce na oferowanie produktów o bardzo wysokiej jakości. Jako jeden z nielicznych producentów opakowań, Karton-Pak SA posiada własne laboratorium badań mikrobiologicznych, co pozwala zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas produkcji opakowań przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Firma spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania stawiane producentom opakowań w zakresie bezpieczeństwa higienicznego i posiada wszelkie wymagane atesty oraz certyfikaty. Aby sprostać najwyższym oczekiwaniom klientów, firma nieustannie czuwa nad rozwojem technologii i ciągle inwestuje w najnowocześniejsze maszyny. Park maszynowy jest oparty na rozwiązaniach technologicznych renomowanych dostawców maszyn i urządzeń takich jak m.in. KBA, Bobst, Heidelberg. Karton-Pak SA produkuje opakowania z surowców pochodzących z certyfikowanych lasów, stosuje nowoczesne i energooszczędne maszyny i tym samym stale minimalizuje emisję czynników szkodliwych dla środowiska. Potwierdzeniem powyższego są certyfikaty FSC, PEFC oraz ISO 14001. Obecnie firma finalizuje budowę nowego zakładu produkcyjnego, który zostanie wyposażony w innowacyjne linie technologiczne, a Karton-Pak znacznie wzmocni swoją pozycję na rynku opakowań. Będzie to jeden z najnowocześniejszych, najbardziej zautomatyzowanych zakładów w Europie – zdradza Jerzy Sarama, prezes zarządu Karton-Pak SA. – Kompletną linię produkcyjną zainstalujemy w nim późną jesienią br. Naświetlarka firmy Kodak pracuje u nas od sześciu lat, korzystamy również z płyt tego producenta i jesteśmy bardzo zadowoleni ze stabilności procesu zarówno naświetlania, jak i drukowania, jakie oferują. Nasze doświadczenia z serwisem również są bardzo pozytywne. W związku z tym nawet nie zastanawiałem się nad rozpatrzeniem oferty innego dostawcy. Wybór był prosty – tylko Kodak! Zawsze postępuję zgodnie z dewizą, że jeśli coś dobrze funkcjonuje, to nie warto tego zmieniać, w myśl powiedzenia, że lepsze jest wrogiem dobrego.
Bezpośrednim dostawcą materiałów eksploatacyjnych firmy Kodak do drukarni Karton-Pak jest firma Zinart. Karton-Pak jest naszym klientem od 25 lat, stanowi więc definicję klienta lojalnego – mówi Adam Zindulski, właściciel firmy Zinart. – Nowa naświetlarka i nowy zakład produkcyjny drukarni Karton-Pak z pewnością zwiększą wolumen zamawianych płyt, ku trójstronnemu zadowoleniu.
Jako firmy podzielamy również te same wartości – dodaje Jolanta Wiśniewska, dyrektor zarządzająca Kodak Polska. – Wzrost, innowacja, zaufanie klientów, zrównoważony rozwój. Jest nam więc z firmą Karton-Pak bardzo po drodze.
Zakontraktowany przez Karton-Pak system Kodak Magnus VLF Q2400 to naświetlarka termiczna do płyt CtP w formacie VLF. Charakteryzuje się wydajnością, łatwością użytkowania oraz wysoką jakością naświetlanego obrazu dzięki szerokiemu zakresowi prędkości naświetlania i zaawansowanym opcjom automatyzacji (m.in. punching, kołkowanie).
Kodak Magnus VLF Q2400 wykorzystuje zaawansowaną technologię Kodak Squarespot – gdzie głowica generuje kwadratową plamkę (Squarespot Technology), a nie plamkę okrągłą, jak ma to miejsce w innych stosowanych na świecie rozwiązaniach z głowicą gauss-owską lub GLV. Dzięki temu technologia Squarespot jest bardziej precyzyjna i generuje ostrzejsze punkty. Cały proces naświetlania cechuje również wysoka stabilność tonalna. Można śmiało powiedzieć, że technologia Kodak SQUAREspot do dnia dzisiejszego pozostaje najstabilniejszą i najdokładniejszą technologią obrazowania w urządzeniach CtP, a została wprowadzona na rynek dokładnie 21 lat temu. AN
Artykuł sponsorowany