Wiele zależy od prędkości
13 gru 2017 11:12

Firma HP Inc. zapowiedziała rychłe wejście na rynek nowej serii drukarek HP PageWide XL charakteryzującej się zdecydowanie większą – do 50 proc. – wydajnością i szybszą produkcją. Jak podaje firma, z nowym urządzeniem dostawcy dokumentów technicznych, w tym z branż: architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej (AEC), będą mogli zwiększyć swą produktywność, a także rozszerzyć działalność dzięki aplikacjom kolorowym przy użyciu jednej z wiodących na rynku technologii.

Nowe drukarki HP PageWide XL 5100 i drukarki wielofunkcyjne dołączają do najszybszego portfolio drukarek na rynku, aby wyposażyć działy CRD i reprograficzne przedsiębiorstw oraz firmy świadczące usługi reprograficzne i zwiększyć ich możliwości produkcyjne w segmencie średnich nakładów, zarówno w trybie kolorowym, jak i monochromatycznym. 

Przy prędkościach do 20 stron w formacie D/A1 na minutę nowa seria dostarcza dokumenty techniczne dla architektów i inżynierów, a także mapy systemów informacji geograficznej (GIS) i aplikacje plakatowe dla punktów handlowych (POS) w krótszym czasie i przy niskich kosztach eksploatacji.

Debiut nowych drukarek HP PageWide XL to kolejny wielki krok w dążeniu firmy HP do ciągłego oferowania innowacji w druku wielkoformatowym dla projektantów przyszłości – powiedział Guayente Sanmartín, dyrektor generalny i dyrektor globalny w zakresie drukowania dużych formatów w firmie HP. – Przełomowa platforma Page-Wide XL, z jeszcze wyższymi prędkościami drukowania, pomoże naszym klientom uelastyczniać działalność dzięki natychmiastowym monochromatycznym i kolorowym wydrukom dostarczanym z jednej, wyjątkowej drukarki.

Drukarka HP PageWide XL 5100 drukuje z prędkością do 20 stron w formacie D/A1 na minutę, z krótkim 28-sekundowym oczekiwaniem na wyjście pierwszej strony. Drukarki zapewniają znakomitą jakość druku i są również dostępne w konfiguracji wielofunkcyjnej z kopiowaniem i skanowaniem. 

Dodatkowe ulepszenia obejmują między innymi:

– Nowe ustawienia standardu dokumentu technicznego o wyrazistych liniach, płynnych odcieniach szarości i żywych kolorach.

– Drukowanie/skanowanie/kopiowanie w trybie monochromatycznym i kolorowym za pomocą jednego urządzenia, w 50 proc. przypadków przy skonsolidowanym workflow.

– Nową zaawansowaną funkcjonalność zintegrowanych skanerów, np. inteligentne usuwanie tła.

– Atramenty pigmentowe HP PageWide XL z certyfikatem ISO 11798 zapewniające opcję długotrwałego przechowywania oraz odporność na światło i wodę.

HP oferuje teraz także większą produktywność w portfolio HP PageWide XL dzięki nowym rozwiązaniom programowym. HP SmartStream oferuje dwa nowe moduły. Document Organizer umożliwia użytkownikowi automatyczną zmianę nazwy dużej ilości plików przy użyciu innowacyjnej technologii OCR, co pozwala na znaczne oszczędności czasu w zarządzaniu zadaniami. Oprogramowanie HP SmartTracker to narzędzie pomagające użytkownikom kontrolować koszty drukowania i umożliwiać ich zwrot.

Drukarki HP PageWide XL 5100 pojawią się na rynku w regionie EMEA na początku 2018 roku. 

Na podstawie materiałów firmy HP Inc. opracował TP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>