Wszystko staje się proste
16 lip 2021 08:50

Firma Canon wprowadziła na rynek nowy model plotera płaskiego UV serii Arizona. Jak zapewnia producent, typ 135 GT to istotne wsparcie technologiczne dla dostawców usług druku, producentów banerów, drukarń offsetowych oraz sitodrukowych. Nowy ploter posiada wszystkie cechy wielokrotnie nagradzanej serii Arizona: wysoką jakość obrazu, dużą produktywność i niezawodność, a także wszechstronność zastosowań oraz przystępny koszt eksploatacji. Rozwiązanie zapewnia też możliwość drukowania na materiałach giętkich – przy wykorzystaniu opcji umożliwiającej obsługę roli.

Druk na sztywnych podłożach, produkcja wielkoformatowa w sporym nakładzie czy chęć poszerzenia oferty drukarni o nowe możliwości – wszystko to stanie się proste z pomocą nowego modelu Arizona 135 GT. Rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą o wspieraniu wysokiej produktywności i różnorodności zastosowań, dostarcza wydruki o wysokiej, fotorealistycznej jakości obrazu. Tajemnica sukcesu to zastosowanie technologii druku w skali szarości VariaDot, która wykorzystuje zaawansowaną technikę doboru rozmiaru kropli. Dzięki obsłudze materiałów o wymiarach do 125x250 cm i grubości do 50,8 mm oraz prędkości drukowania do 34,2 m²/h Arizona 135 GT stanowi rozsądną inwestycję już przy produkcji na poziomie 2000 m² rocznie.

Wydajność modelu Arizona 135 GT zwiększają proste w obsłudze funkcjonalności. To np. lepsza obsługa złożonych zadań, praca w trybie tworzenia wielu kopii (step and repeat), druk odbicia lustrzanego czy możliwość nadpisywania trybów druku. Precyzyjna rejestracja zadań pozwala uniknąć błędów, a możliwość dokonania zmian w ostatniej chwili z poziomu plotera umożliwia oszczędność cennego czasu. Nieprzerwana praca jest kluczowa dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się drukiem, dlatego Arizona 135 GT oferuje liczne funkcje serwisowe, tym samym maksymalizując gotowość urządzenia do działania: Automated Maintenance System zapewnia bezdotykową konserwację głowicy i przywraca pracę dyszy w kilka sekund, a funkcja On Remote Service umożliwia użytkownikowi autoryzację zdalnego wsparcia wykwalifikowanej obsługi technicznej.

Możliwość drukowania na szerokiej gamie materiałów

Dzięki technologii flatbed (prawdziwego stołu płaskiego) stosowanej w serii Arizona oraz utwardzaniu UV LED możliwe jest wytwarzanie trwałych produktów na sztywnych i giętkich podłożach o standardowej, ale również porowatej powierzchni – w tym na szkle, aluminium, innych metalach, płótnie, drewnie, płytach MDF, tekturze, płytkach ceramicznych czy plastiku. Opcjonalny zestaw Arizona Static Suppression Upgrade Kit pozwala urządzeniom Arizona 135 GT drukować na tworzywach takich jak plastik akrylowy, poliwęglan czy styren. Z kolei wysokociśnieniowy system próżniowy Arizona Classic zapewnia niezawodne utrzymywanie pozycji materiału podczas drukowania, nawet przy stosowaniu sztywnych, zakrzywionych materiałów. Jeszcze więcej możliwości daje dodatkowy moduł Roll Media Option (dostępny nawet po instalacji bazowego urządzenia). Pozwala on na druk na giętkich podłożach o szerokości do 220 cm, również cienkich i wrażliwych na wysoką temperaturę, oraz wykonywanie zadań typu roll-to-roll bez konieczności nadzoru przez całą noc.

Nowy poziom kreatywności 

Wraz z urządzeniem Arizona 135 GT klient otrzymuje oprogramowanie Arizona Xpert, które ułatwia projektowanie i produkcję. Rozwiązanie to zapewnia gotowe schematy prostych w użyciu przepisów druku, które można skonsultować z klientem. Z pomocą Arizona Xpert Extensions projektanci uzyskują możliwość przedstawienia wizualizacji prac 3D, co pomaga zminimalizować ewentualne błędy już na etapie projektowania. Zasada udanego wydruku za pierwszym podejściem, przyświecająca całej serii Arizona, przyczynia się do ograniczenia produkcji odpadów i pozwala unikać kosztownych błędów. W efekcie przekłada się też na zysk i szybszą realizację zadań. Arizona Xpert, dzięki zdolności nakładania wielu warstw atramentu, oferuje również dodatkowe możliwości dla wysokomarżowych wydruków na materiałach teksturowanych.

Oszczędność energii i ochrona środowiska

Technologia VariaDot zastosowana w Arizona 135 GT korzysta z kropli o zróżnicowanym rozmiarze – od 6 do 30 pikolitrów. Pozwala to nie tylko na druk bardzo ostrych obrazów, ale oznacza również, że w procesie drukowania zużywane jest nawet o 50 proc. mniej atramentu niż przy pracy z typowym płaskim ploterem. To czyni model Arizona 135 GT atrakcyjnym rozwiązaniem także z ekonomicznego i środowiskowego punktu widzenia. Z dbałością o klimat wiąże się również zastosowanie atramentów z certyfikatem UL GREENGUARD Gold dla wydruków przeznaczonych do stosowania we wnętrzach, np. w szkołach, szpitalach czy sklepach. Co więcej, Arizona 135 GT gwarantuje niskie zużycie energii dzięki funkcji Instant-On i zastosowaniu lamp LED (co ogranicza do minimum czas ich rozgrzewania). Wśród cech, które sprzyjają oszczędzaniu energii, wymienić należy również zasilacz o standardowym napięciu, wydajny energetycznie proces utrwalania i oszczędne pompy próżniowe. Ponadto nowy ploter zostanie niebawem włączony do Arizona Remanufacturing – programu, który pozwoli przystosować zużyty sprzęt i jego elementy do ponownego użycia.

Rodzina płaskich ploterów Arizona zyskała uznanie dzięki oferowanej przez te urządzenia wysokiej jakości obrazu, wydajności, niezawodności i różnorodności zastosowań – komentuje Michele Tuscano, szef sieci kanałów partnerskich i wiceprezes działu Large Format Graphics w regionie EMEA w Canon Production Printing. – Rozwiązania te otrzymały wiele nagród, a na całym świecie do dziś zainstalowano ponad 7500 urządzeń tej serii. Wprowadzając na rynek model 135 GT, który dostępny jest w naszym Programie Partnerskim, chcemy zaoferować m.in. dostawcom usług druku, drukarniom offsetowym i sitodrukowym – zarówno tym wchodzącym na rynek druku wielkoformatowego, jak i tym chcącym poszerzyć swoją ofertę – idealny model płaskiego plotera, który zapewnia druk rozmaitych produktów na sztywnych i giętkich materiałach. To najnowszy ploter w piątej generacji tej rodziny. Oferujemy zatem użytkownikom sprawdzoną podstawę technologiczną i korzyści, które już są znane ze średnionakładowych wcześniejszych modeli, w atrakcyjnej cenie. Jesteśmy przekonani, że nowy model okaże się równie popularny wśród klientów, jak jego poprzednicy.  AN

 

cript>