Umowa dystrybucyjna Reprograf i HumanEyes 3D
16 Feb 2006 14:10
Reprograf oraz HumanEyes Technologies, twórca i dostawca zaawansowanych technologii 3D z zastosowaniem folii soczewkowych, podpisały umowę strategiczną, na mocy której Reprograf zostaje wyłącznym dystrybutorem w Polsce technologii 3D opracowanych przez HumanEyes. Partnerami HumanEyes są m.in. KBA, HP oraz Sharp. Technologia 3D HumanEyes pozwoli Reprografowi rozszerzyć ofertę dla licznego grona odbiorców od małej przygotowalni usługowej, studia fotograficznego, aż po wielką drukarnię w zakresie projektowania materiałów reklamowych oraz opakowań nowej generacji.
Technologia 3D, wykorzystująca wiele fotografii obiektu pochodzących z jednego tylko aparatu cyfrowego, umożliwia tworzenie naturalnych przestrzennych obrazów panoramicznych (nawet 360o). Przeznaczone są one do oglądania w postaci wydruków na foliach soczewkowych oraz ekranach monitorów 3D. Efekty takie można dostrzec w wielu miejscach na świecie takich jak lotniska, dworce kolejowe i sklepy w postaci przyciągających wzrok wielkich tablic ogłoszeniowych czy reklam. Technologia ta jest również widoczna na opakowaniach, okładkach czasopism, CD, DVD, wkładkach do magazynów, broszur, wizytówkach, breloczkach itp.
Folie soczewkowe dają niezwykłe możliwości dzięki wrażeniu głębi przestrzennej oraz ruchu (flip, morph, zoom. Nowatorstwo technologii 3D HumanEyes zawarte jest w sprawnym oprogramowaniu umożliwiającym regulację głębi, dostosowanie do wymagań i dopasowanie do posiadanych rodzajów folii soczewkowej. Co więcej, oprogramowanie daje nieograniczone pole dla fantazji twórczej także w dziedzinie tworzenia obrazu przestrzennego z pojedynczej fotografii lub grafiki, przy czym wszystkie przekształcenia są przeprowadzane automatycznie i – jak zapewnia producent - niezwykle szybko w porównaniu z innymi programami przeznaczonymi do przetwarzania graficznego i animacji.
Najlepsze efekty są uzyskiwane przez drukowanie bezpośrednio na gładkiej powierzchni folii soczewkowej; najwyższą jakość zapewniają maszyny litograficzne oraz plotery UV. Jednakże należy liczyć się z ograniczeniem grubości folii soczewkowej.
Możliwe jest także laminowanie folią soczewkową wydruku z maszyny offsetowej lub drukarki atramentowej. W tym przypadku grubość folii nie ma znaczenia; istotne jest opanowanie tajników prawidłowego pasowania oraz stabilność geometrii podłoża, folii soczewkowej i materiału klejącego.
HumanEyes oferuje kilka wersji oprogramowania, w zależności od formatu i sposobu nanoszenia obrazu na folię soczewkową.
Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf