Drukarnia Zapol z kolejną krajarką Perfecta
14 Jun 2011 14:06
W szczecińskiej firmie Zapol została uruchomiona krajarka Perfecta 115 TS. Inwestycja została w części sfinansowana przez Unię Europejską w ramach działania 1.1.3 „Inwestycje MSP w nowe technologie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf.
Drukarnia Zapol, wchodząca w skład Grupy Reklamowej Zapol, to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów poligraficznych w województwie zachodniopomorskim. „Inwestycja w krajarkę Perfecta była dla nas koniecznością – mówi Mirosław Sobczyk, współwłaściciel firmy.- Systematycznie bowiem modernizujemy i unowocześniamy nasz park maszynowy. Jeżeli można to jeszcze połączyć z dotacją unijną, robimy to bardzo chętnie. Tak było również w przypadku zakupu krajarki Perfecta 115 TS.”
Bogusław Dmochowski dodaje: „Nasza podstawowa działalność to drukowanie i oprawa książek, broszur i czasopism. Zajmujemy się także redagowaniem, pełną obróbką DTP, projektowaniem oraz wydawaniem różnego rodzaju publikacji. Grupa reklamowa zajmuje się także produkowaniem i znakowaniem różnego typu gadżetów i upominków reklamowych. Jesteśmy wydawcą własnych publikacji, promujących Szczecin i region zachodniopomorski.”
Zakupiona przez Zapol krajarka Perfecta 115 TS to maszyna wyposażona w sterowanie TS z barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen”. Posiada on przekątną powiększoną do 19” przy formacie 16:10 i przejrzystą strukturę rozmieszczenia treści oraz pełną wizualizacją procesu cięcia. Możliwa jest praca na trzech poziomach obsługi. Wszystkie funkcje służące do obsługi maszyny zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym. Dotyczy to również regulacji siły docisku tłoka, która może być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia. Przekazywanie danych do urządzenia odbywa się tu za pomocą pamięci typu „pendrive”, połączenia Ethernet lub bezprzewodowo. Maszyna posiada napęd siodła za pomocą silnika serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego położenia i hamulcem. Jest on sterowany bezpośrednio z komputera maszyny i nie wymaga zastosowania oddzielnych komponentów.
Mirosław Sobczyk podkreśla przede wszystkim wydajność urządzenia – zapewnia ono zwiększenie przepustowości przepływu materiałów do dalszej obróbki introligatorskiej. Wśród zalet wymienia również jego wysoką jakość i szybkość cięcia. Ważne są też pamięć komputera urządzenia i wysoka powtarzalność wykonywania prac oraz wysoki poziom bezpieczeństwa pracy.
„Jest to kolejna krajarka marki Perfecta w naszej firmie. Nie trzeba nas było długo przekonywać do zakupu nowej maszyny – znamy jej zalety. Z firmą Avargraf zaczęliśmy współpracę w latach 90. ubiegłego wieku i nic się nie zmieniło w ich podejściu do klienta, fachowej obsłudze, terminowości – dodaje Bogusław Dmochowski.
Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf