DKS – wdrożenia na Mazurach
1 Oct 2012 10:49
W pierwszej połowie roku DKS - dystrybutor maszyn produkcyjnych Konica Minolta - zakończył dwa duże wdrożenia na Mazurach.
Pierwsze miało miejsce na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w tamtejszym Zakładzie Poligraficznym, w którym od wielu lat na maszynach cyfrowych drukuje się głównie książki. Po ogłoszonym i wygranym przez DKS przetargu na dostawę i serwis produkcyjnych systemów drukujących Zdzisława Świtała, kierująca Zakładem Poligrafii UWM, zamówiła zaawansowane urządzenie do druku kolorowego oraz szybszą maszynę do druku mono.
Zainstalowana nowa maszyna do druku kolorowego - Konica Minolta PRO C6000L z rozbudowanym RIPem Hikari - przejęła od maszyn offsetowych druk okładek do książek wydawanych na UWM oraz wszystkie prace niskonakładowe. „Nie potrzebowaliśmy szybkiej maszyny do druku kolorowego. Potrzebowaliśmy wysokiej jakości niezbędnej do druku okładek oraz niskich kosztów eksploatacji dla prac o niskim pokryciu obrazu takich jak książki z żywą paginą drukowaną w kolorze czy książki z niewielkimi kolorowymi ilustracjami” – mówi Zdzisława Świtała z Zakładu Poligrafii UWM.
Kolejne wdrożenie to instalacja dwóch maszyn drukujących, oprogramowania do fotoalbumów oraz urządzeń introligatorskich off-line - laminatora i bigówki.
Urządzenia zostały zainstalowane przez serwis DKS w Mrągowie, w nowo powstałej drukarni Galar, kierowanej przez Grażynę i Andrzeja Ostrówka. Rozmowy z drukarnią Galar trwały długo, a Andrzej Ostrówka brał pod uwagę wszystkich dostawców rozwiązań cyfrowych. Ostatecznie jakość wydruku, możliwości RIP-a, warunki kontraktu serwisowego i doświadczenie DKS w doradztwie, sprzedaży i serwisowaniu cyfrowych maszyn drukujących zdecydowały o zamówieniu w gdańskiej spółce DKS.
„Rozpatrywaliśmy różne rozwiązania: od prostych maszyn z niższego segmentu, poprzez produkcyjne maszyny poleasingowe, po najnowsze rozwiązania dostępne na rynku - wyjaśnia Andrzej Ostrówka, właściciel drukarni cyfrowej Galar. - Ostatecznie zdecydowaliśmy się na poleasingową maszynę do druku mono oraz najnowszą maszynę do druku kolorowego z najwyższej, naszym zdaniem, półki. Po pierwszych tygodniach pracy jesteśmy zadowoleni z jakości wydruków otrzymywanych z maszyny Konica Minolta PRESS C7000P i współpracy z serwisem DKS. Powiększony format w druku banerowym daje nam duże możliwości w realizacji techniką cyfrową nietypowych zleceń. Zdecydowaliśmy się na szybszy model PRESS C7000P, ponieważ większa prędkość pracy maszyny, 70 arkuszy na minutę, jest nam przydatna do sprawnej realizacji zleceń pozyskanych przez nasz system zamówień on-line.”
Odpowiedzialny za wdrożenia z ramienia DKS Andrzej Ćwikliński, production printing & wide format account manager tak podsumował mazurskie wdrożenia: „W obu przypadkach rozmawialiśmy z osobami z dużym doświadczeniem w druku kolorowym offsetowym, dlatego zaspokojenie ich potrzeb odnośnie do jakości wydruków z gruntu nie było łatwe. Jednak najnowsza linia maszyn Konica Minolta PRO/PRESS dedykowana dla poligrafów sprostała wysokim wymaganiom naszych klientów. O podjęciu współpracy zadecydował również atrakcyjny Kontrakt Obsługi Serwisowej, pozwalający na rozliczenie prac zależnie od procentowego pokrycia obrazu. Daje on możliwość kalkulowania niższych cen dla prac o niższym pokryciu tonerem. To bardzo ważny argument handlowy dla drukarń, ponieważ zwiększa ich konkurencyjność na rynku, szczególnie w ofertach na druk kolorowych książek, podręczników i akcydensów.”
Opracowano na podstawie informacji firmy DKS