Agfa Anapurna M2050 w firmie ASPI
17 May 2013 10:11
Bazujący na technologii inkjet UV ploter Anapurna M2050 znajduje coraz więcej rodzimych odbiorców. W ostatnim czasie na rozszerzenie swojego parku maszynowego o to rozwiązanie zdecydowała się firma ASPI z Bełchatowa. Instalacja została przeprowadzona dzięki ścisłej współpracy Agfa Graphics i jej lokalnego autoryzowanego dealera – firmy Vademecum-Bis z Łodzi.
Początki firmy ASPI, będącej własnością małżeństwa – Joanny i Piotra Łachacz – sięgają 1995 r. Była ona wówczas agencją usług biurowych. Kilka lat później firma zaczęła iść w kierunku szeroko rozumianej reklamy, najpierw obsługując zamówienia i zlecając wykonawstwo przedsiębiorstwom zewnętrznym, później zaś – realizując je we własnym zakresie. Jej oferta obejmowała kompleksową obsługę – od projektu, poprzez wykonanie, na aplikacji skończywszy. To wymusiło na właścicielach inwestycję w różne urządzenia, zarówno drukujące (tu dominowały plotery solwentowe do zadrukowywania mediów giętkich), jak i uzupełniające takie jak ploter tnący.
Dziś – jak przyznają sami właściciele – ASPI posiada największy w Bełchatowie i okolicach potencjał w zakresie drukowania w wielkim formacie. Duży w tym udział mają niedawne inwestycje zrealizowane przez firmę przy wsparciu środków unijnych. Najważniejszą z nich był zakup wielkoformatowego plotera Agfa Anapurna M2050, pierwszego w historii firmy ASPI systemu drukującego w trybie płaskim, umożliwiającego bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych.
Ploter Anapurna M2050, dostarczony do firmy ASPI pod koniec kwietnia, umożliwia zadrukowywanie całego spektrum podłoży sztywnych o grubości maksymalnej 4,5 cm i formacie 2,07x3 m oraz giętkich o szerokości do 2,07 m. Urządzenie pracuje z rozdzielczością maksymalną 1440 dpi i drukuje w trybie 6-kolorowym (CMYKLcLm), oferując dodatkowo kolor biały, wykorzystywany jako podkładowy (np. przy systemach podświetleń) czy kryjący. Maksymalna prędkość urządzenia (53 m2/h) pozwoliła firmie ASPI w zdecydowany sposób skrócić czas realizacji wielu zleceń, wcześniej wykonywanych na ploterze solwentowym, a następnie aplikowanych na finalne, sztywne podłoże.
Właściciele ASPI przyznają, że już pierwsze rozmowy i prezentacje, zarówno z dotychczasowymi, jak i z potencjalnymi klientami, wskazują na duże zainteresowanie możliwościami plotera Anapurna M2050.
Za bieżącą opiekę i dostawę mediów wykorzystywanych przy eksploatacji systemu Anapurna M2050 w ASPI odpowiedzialna jest firma Vademecum-Bis z Łodzi.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa Graphics