Nowy płaski ploter tnący Mimaki
13 Oct 2017 11:09

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mimaki ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży płaskiego plotera tnącego Mimaki CF22-1225. To nowe rozwiązanie tnące obsługuje materiały w formacie do 1220×2440 mm i stanowi doskonałe uzupełnienie urządzenia Mimaki JFX200-2513 do produkcji na żądanie sezonowych materiałów reklamowych do sklepów oraz elementów wystawowych. Po dodaniu oprogramowania ArtiosCAD Designer Solution obie maszyny tworzą kompletne rozwiązanie drukująco-tnące umożliwiające tworzenie niestandardowych opakowań i prototypów. Te trzy elementy składowe pozwalają specjalistom zajmującym się tworzeniem oznakowań i grafik reklamowych na wykonywanie bardziej zyskownych krótkoseryjnych zadań drukowania i cięcia. Nowa maszyna CF22-1225 jest prezentowana na stoisku firmy Bompan na targach Viscom Italia (12-14 października, Mediolan).

„Naszą rozległą wiedzę na temat rozwiązań tnących wykorzystaliśmy do opracowania nowego stołu do cięcia CF22-1225 - mówi Ronald Van den Broek, dyrektor naczelny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. - W połączeniu z płaską drukarką atramentową UV JFX200-2513 i oprogramowaniem ArtiosCAD ta oferta jest doskonałym, kompletnym rozwiązaniem do cięcia i bigowania kartonu powlekanego oraz cięcia postępowo-zwrotnego materiałów piankowych używanych do pakowania.

Ponadto atramenty UV LED firmy Mimaki nadają się do pełnokolorowego druku o doskonałej jakości kolorów na różnych materiałach, w tym nośnikach niepowlekanych. Niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań – zaawansowanych krótkoseryjnych oznakowań i grafik reklamowych, makiet lub próbek opakowań, zleceń specjalnych dla mebli w krótkich seriach czy tworzenia i wykonywania projektów na żądanie – to rozwiązanie spełni każde oczekiwania. (...)”.

Najnowsza wersja powszechnie stosowanego oprogramowania Mimaki RasterLink RIP zawiera funkcję ID Cut, która ułatwia i przyspiesza drukowanie i cięcie. Oprócz znaków rejestracyjnych oprogramowanie RasterLink6 plus umożliwia dodawanie do wydruków także kodów kreskowych. Kod kreskowy odczytywany przez czujnik znaczników cięcia w maszynie CF22-1225 zawiera informacje na temat cięcia i obrotu umożliwiające zautomatyzowanie procesu cięcia. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku wykonywania zagnieżdżonych zadań drukowania/cięcia, ponieważ ploter tnący stale odczytuje dane zadań pojedynczych i zespolonych.

Oprogramowanie RasterLink6 plus zawiera również wtyczkę FineCut do programu Adobe Illustrator, co umożliwia wygodny podgląd wydruku w celu zminimalizowania liczby błędów przed operacją drukowania i cięcia. Oprócz tego szeroki wybór narzędzi tnących umożliwia cięcie materiałów przemysłowych, takich jak akryl, pianka czy guma, o grubości do 55 mm.

Wdrożenie kompletnego rozwiązania drukująco-tnącego pozwoli firmom realizować zlecenia od projektowania po wykańczanie w wysoce zintegrowany sposób.

Maszyna Mimaki CF22-1225 powinna być dostępna w sprzedaży pod koniec 2017 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki