EyeC i Versor nawiązały współpracę
4 Jan 2018 09:56

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Co się stanie, jeśli element inspekcyjny, a dokładnie ultranowoczesną kamerę do kontroli wizyjnej jednej firmy zainstaluje się, w trzech możliwych konfiguracjach, na maszynach drugiego producenta? Powstanie innowacyjna linia produktowa wyznaczająca nową jakość na rynku! Trzy różnorodne produkty odpowiadają trzem modelom organizacyjnym w drukarniach opakowaniowych. Takie rozwiązanie technologiczne od niedawna istnieje i gwarantuje najwyższą, bo 100-procentową kontrolę nakładu w produkcji opakowań z tektury litej. Jak mówią jego twórcy: jest ono odpowiedzią na rosnący popyt na optymalizację i bezpieczeństwo produkcji, na funkcjonalność stosowanych maszyn i urządzeń oraz uzyskanie najwyższej jakości wyrobu końcowego – opakowania.

Trzy rozwiązania optymalnie dopasowują się do potrzeb użytkownika i jego drogi do osiągnięcia kolejnego poziomu zaawansowania w QMS (Quality Management System): Inspeed 55 to wolno stojąca maszyna inspekcyjno-sortująca, pozwalająca na osobną kontrolę wysztancowanych kartoników i obróbkę na dedykowanej składarko-sklejarce. Moduł Inspeed w składarko-sklejarkach VERSOR SERTO to rozwiązanie zintegrowane i dedykowane nowym inwestycjom. Z kolei moduł Inspector jest przeznaczony do integracji z posiadanymi maszynami innych producentów.

Zarówno koncepcja, jak i wykonanie oraz przeprowadzone z sukcesem pierwsze wdrożenia (w firmie AJG z Kraśnika oraz Grafico z czeskiej Opavy) to efekt współpracy firm EyeC i Versor. EyeC dostarcza specjalistyczne kamery inspekcyjne wraz z oprogramowaniem, z kolei Versor oferuje trzy opisane rozwiązania inspekcyjne z wykorzystaniem tychże kamer. Ta technologiczna kooperacja w obszarze integracji powyższych produktów wynika z zapotrzebowania rynku i stanowi początek współpracy obu przedsiębiorstw. Presja odbiorców oraz dążenia do polepszania jakości produktu finalnego wróżą następne wspólne instalacje tego typu w Polsce i na świecie. Jak to działa, można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=X9qkgpcKPNQ.

Opracowano na podstawie informacji firmy EyeC