Wydawcy wybrali drukarnie
24 May 2019 10:34

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tradycyjnie w pierwszym dniu Warszawskich Targów Książki – 23 maja – ogłoszono wyniki XVIII już Rankingu Drukarń Dziełowych 2018/2019, a właściwie jego pierwszej części, w której wydawcy wybierają najlepszą, ich zdaniem, drukarnię. Ranking jest organizowany przez Sekcję Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i magazyn „Wydawca”, a patronat medialny sprawuje „Poligrafika”.

W tegorocznym rankingu zwyciężyła – po raz kolejny – drukarnia Abedik z Poznania, zajmując czołowe miejsce we wszystkich kategoriach: jakość produkcji, terminowość oraz komunikatywność. Drugie miejsce przypadło Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca z Krakowa, a trzecie – Łódzkim Zakładom Graficznym, które w ten sposób, po reaktywacji, jako przedsiębiorstwo prywatne (spółka z o.o.) stopniowo odzyskują dawną wysoką pozycję.

Po raz pierwszy też pojawiło się podium w kategorii drukarń świadczących usługi druku cyfrowego, w której dotychczas regularnie od kilku lat zwyciężał inowrocławski Totem.com.pl – tak było i w tej edycji rankingu. Pojawili się jednak konkurenci; co ciekawe, są to drukarnie, w których druk cyfrowy jest technologią komplementarną w stosunku do technik tradycyjnych (Totem stosuje wyłącznie technikę cyfrową). Drugie miejsce zajęła Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca, a trzecie Drukarnia Pozkal (brawo Inowrocław!).

Który zakład zdobędzie tytuł Drukarni Dziełowej Roku, dowiemy się w październiku podczas Targów Książki w Krakowie. W drugiej części rankingu uwzględniane są parametry rozwoju drukarni takie jak m.in.: ocena produkcji w stosunku do poprzedniego roku, wydajność pracy, wielkość inwestycji, zatrudnienie. IZ