Rośnie zainteresowanie maszynami do oprawy kalendarzowej JBI
31 May 2019 11:47

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych – od ponad 20 lat posiada w swoim portfolio maszyny do oprawy kalendarzowej marki JBI. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem klientów i uznaniem użytkowników na całym świecie, również w Polsce.

Wśród maszyn JBI, jakie w swojej ofercie posiada Avargraf, znajdują się zarówno proste urządzenia do oprawy kalendarzowej, jak i duże, wysokowydajne maszyny, a także rozwiązania przeznaczone do pracy w linii np. z falcerkami.

Pb 3300 to maszyna, która jest połączeniem perforatorki z urządzeniem do zamykania spiral typu wire–O. Zwarta i ergonomiczna konstrukcja pozwala na wkomponowanie urządzenia w miejsca o różnym przeznaczeniu - począwszy od biur, poprzez copy shopy, na drukarniach i introligatorniach kończąc. Na popularność wśród zainteresowanych tym urządzeniem, jak podaje Avargraf, wpływa także jego niska cena, co w połączeniu z łatwością i szybkością obsługi oraz uniwersalnością wykonywanych na nim prac ma przynieść użytkownikom wiele korzyści.

Inną propozycją jest maszyna EM 520/450, zaprojektowana do pracy w linii potokowej z falcerkami różnych producentów. Pobierają one, a następnie perforują uprzednio sfalcowane składki. Producent zwraca tu uwagę na fakt zastosowania w tym urządzeniu specjalnego typu narzędzi, umożliwiających wykonanie kilku rodzajów perforacji w jednym uderzeniu. Kolejną zaletą jest wydajność sięgająca 12 tys. cykli na godzinę. Jak zapewnia dostawca, to jedyne tego rodzaju rozwiązanie na rynku.

Wśród maszyn JBI z oferty firmy Avargraf, które cieszą się równie dużym zainteresowaniem, są urządzenia BB 520 P i BB 400 Speed Bind, dedykowane przemysłowej produkcji kalendarzy. Stanowią one połączenie perforatorki i zaciskarki spiral typu wire-O; oba mogą pracować z prędkością maksymalną do 3000 cykli na godzinę. Tym, co je wyróżnia, jest maksymalny format, w jakim mogą pracować. Posiadają w pełni automatyczny proces perforacji, a następnie zamykania spiral. Dzięki temu operator maszyny jedynie musi ją włączyć oraz podać wydrukowane materiały, z których maszyna przygotuje kalendarze.

Jak podkreśla Avargraf, użytkownicy maszyn JBI zwracają szczególną uwagę na fakt, że ich dodatkowymi atutami przydatnymi w codziennej pracy są łatwa i szybka wymiana narzędzi perforujących oraz ich szeroka gama.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf