Laakirchen Papier kontynuuje produkcję papieru publikacyjnego
18 Jul 2019 11:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W połowie tego roku spółka Laakirchen Papier AG zainwestowała około 4 mln euro w optymalizację procesu produkcyjnego maszyny papierniczej 11 (PM 11) do produkcji ekologicznych papierów publikacyjnych. Inwestycja ta stanowi zarówno zobowiązanie austriackiego zakładu do kontynuowania produkcji papieru graficznego dla przemysłu poligraficznego, jak i wyraźne wskazanie jego roli jako przedsiębiorstwa przemysłowego o wysokiej odpowiedzialności i dbałości o środowisko naturalne.

Laakirchen Papier AG, która jest spółką zależną Grupy Heinzel, to jeden z wiodących europejskich producentów papierów publikacyjnych. Fabryka produkuje ponad 300 000 ton kalandrowanego, niepowlekanego papieru publikacyjnego do produkcji materiałów reklamowych, czasopism i dodatków do gazet. Około 95 proc. tej produkcji trafia do europejskich drukarń, wydawców, sieci handlowych i producentów katalogów. Mimo że popyt na papiery graficzne stale spada, Laakirchen Papier nadal uważa, że segment ten wciąż oferuje duży potencjał. Wynika to w szczególności z faktu, że na kluczowych rynkach, na których działa Laakirchen Papier, popyt na papiery SC do druku offsetowego rzeczywiście rośnie. W związku z tym nakłady na maszynę papierniczą PM 11 zakładu produkcyjnego w Austrii mają na celu zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów i terminowości dostaw.

Laakirchen Papier wydał łącznie około 4 mln euro na optymalizację procesu produkcji maszyny papierniczej PM 11 i w ten sposób zarówno poprawił jej wydajność, jak i uczynił kolejny krok w kierunku produkcji papieru przyjaznej dla zasobów. Maszyna papiernicza PM 11 od 2017 roku produkuje papier SC na bazie papieru w 100 procentach poddawanego recyklingowi, a przejście z włókien pierwotnych na wtórne umożliwiło znaczne zmniejszenie zużycia energii i zmniejszenie emisji CO2 o jedną piątą. Jednakże, aby zarówno zwiększyć wydajność maszyny papierniczej PM 11 poprzez zwiększenie jej prędkości, jak i osiągnąć większą produktywność zakładu, konieczna była modyfikacja stabilizacji arkusza oraz inwestycje w kontrolę i komponenty elektroniczne. „Chcemy być niezawodnym partnerem dla naszych klientów, który oprócz jakości i elastyczności wykazuje również wyraźne zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju - wyjaśnia Franz Baldauf, dyrektor finansowy firmy. - Dzięki inwestycjom optymalizacyjnym możemy zagwarantować najwyższą jakość produktów i niezawodną dostępność urządzeń.” Po czterodniowym przestoju na początku czerwca, maszyna PM 11 wznowiła działalność.

Na podstawie informacji firmy Laakirchen Papier opracowała AN