Print Systems producentem maszyn peryferyjnych dla fleksografii
16 Oct 2019 11:21

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Prostota, użyteczność i ekodesign - takie cele przyświecały pomysłodawcom i konstruktorom maszyn peryferyjnych dla fleksografii, których własną produkcję rozpoczęła firma Print Systems. Marka QUICKER oferuje urządzenia myjące do płyt po druku i części maszyn. Mycie odbywa się przy użyciu specjalistycznej chemii, która dopełnia kompleksową ofertę nowoczesnych, innowacyjnych i w pełni zautomatyzowanych urządzeń.

„Uruchomienie własnej produkcji to była trudna i ważna decyzja, którą rozważaliśmy już od kilku lat. Po dotychczasowych doświadczeniach jako dystrybutor dopiero teraz jesteśmy w stanie każdą maszynę dopasować do potrzeb odbiorcy. Daje to dużą przewagę konkurencyjną. Jesteśmy odpowiedzialni za cały proces od wykreowania funkcjonalności maszyny, poprzez wyprodukowanie, po profesjonalny serwis urządzeń. Wymaga to większego zaangażowania naszych zasobów, ale z ogromną korzyścią dla klienta końcowego. Na tym nam najbardziej zależy. Postawiliśmy na prostotę, użyteczność i ekologię. Wybraliśmy sprawdzone przemysłowe rozwiązania. Chcieliśmy też nadać maszynom atrakcyjny wygląd i wyeliminować najbardziej powszechne niedoskonałości tego typu urządzeń. Chcieliśmy, aby nasze urządzenia były trwałe, wytrzymałe i przyjazne użytkownikom. Dzisiaj z perspektywy czasu jestem pewien, że się to udało”- powiedział Dariusz Szymendera, prezes Print Systems.

W maszynach do mycia matryc drukowych zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania. Płyty podczas mycia są transportowane na specjalnej siatce. Dzięki temu całkowicie wyeliminowano możliwość wciągania matrycy w procesie, co niestety często się zdarza w oferowanych na rynku urządzeniach. Zredukowano do minimum ilości płynu do mycia przez zastosowanie w kilku sekcjach różnie pracujących szczotek, od obrotowych poprzez płaskie. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką oszczędność i skuteczność mycia.

W urządzeniach do płyt nie zastosowano wyświetlacza. Maszyna jest sterowana za pomocą jednego pokrętła, które reguluje prędkość. Pozostałe parametry są indywidualnie ustawiane przez specjalistę technika i dostosowane do oczekiwań każdej drukarni.

Całkowicie wyeliminowano wbudowane w maszynie zbiorniki na płyn i wodę. W myjce QUICKER nie trzeba nigdzie przelewać płynów. Oryginalny pojemnik z dedykowanym płynem OUICKER jest podłączany bezpośrednio do urządzenia poprzez specjalny system wyposażony w rurkę z dopasowaną do opakowania płynu złączką. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pracy operatora. Innowacją jest również możliwość połączenia urządzenia z internetem. Za pomocą wmontowanego specjalnego routera można zdalnie dokonać wstępnej diagnozy awarii maszyny i zarekomendować stosowne rozwiązania. W maszynie do mycia części wykorzystuje się wysokie ciśnienie do usuwania zabrudzeń. Dzięki temu zużycie roztworu myjącego jest bardzo niskie, a skuteczność bardzo wysoka.

Maszyny do mycia płyt po druku oraz części są już po finalnych testach w realnych warunkach pracy drukarni opakowań. Urządzenia spełniają oczekiwania klientów końcowych i są już w regularnej sprzedaży. Pierwsza zakupiona maszyna pojechała do Włoch, kolejne są instalowane na miejscu, w Polsce.

Na uwagę zasługuje również ponadstandardowe wsparcie techniczne, jakie otrzymuje klient. To on decyduje, biorąc pod uwagę własne możliwości i zasoby, jaki poziom wsparcia jest mu potrzebny. Wybiera jeden z czterech pakietów serwisowych. Zespół techników na bieżąco, w trybie 24h/7dni reaguje na potrzeby klienta i ewentualne awarie. Drukarnie mogą liczyć na urządzenie zastępcze w przypadku poważnych problemów. Zgłoszenia są obsługiwane przez portal serwisowy w wersji desktopowej oraz aplikacji na telefon. Każde sprzedane urządzenie w newralgicznych z punktu widzenia eksploatacji miejscach jest oznaczone kodami QR, które są linkowane z portalem serwisowym. Operator może, przy użyciu aplikacji, zobaczyć film instruktażowy, jak poprawnie wymienić płyn lub jak włączyć/wyłączyć urządzenie, ustawić parametry lub samodzielnie dokonać drobnej naprawy. W sytuacjach poważnych poprzez aplikację może dokonać zgłoszenia awarii, śledzić postęp jego zgłoszenia, kontaktować się z technikami Print Systems online z użyciem okularów AR.

Urządzenia są produkowane z myślą o potrzebach dużych drukarń fleksograficznych wąsko- i szerokowstęgowych, a ofertę urządzeń uzupełnia dedykowana chemia QUICKER, która doskonale sprawdza się w urządzeniach, gwarantuje skuteczne mycie oraz długą, bezawaryjną pracę każdej maszyny. Producent oferuje również dogodne formy finansowania: od tradycyjnego zakupu maszyny po wynajem długoterminowy, gdzie jedynym kosztem drukarni jest stały, miesięczny abonament. W abonamencie zawarte są opłata za korzystanie z urządzenia bez limitu godzin, chemia, materiały eksploatacyjne oraz serwis. Po umownym okresie najmu urządzenie wraca do producenta, a klient może sobie zamówić nową maszynę. Oferta abonamentowa skierowana jest do drukarń, które wolą korzystać niż mieć.

Opracowano na podstawie informacji firmy Print Systems

error: Kopiowanie zabronione!
cript>