Hybrydowy druk cyfrowy w praktyce
31 Oct 2019 12:22

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na wrześniowych targach Labelexpo Europe 2019 firma Mark Andy zaprezentowała dwa premierowe rozwiązania – maszyny Digital Pro i Evolution, a także – po raz pierwszy przed szeroką publicznością w Europie – hybrydową maszynę cyfrową Digital Series HD. Tę ostatnią można było zobaczyć już na ubiegłorocznym Open House zorganizowanym w warszawskim centrum demonstracyjnym Mark Andy Europe. Co więcej, w naszym kraju są już pierwsi użytkownicy tego urządzenia. Jednym z nich jest firma Orion Znakowanie Towarów z Wrocławia.
Digital Series HD to maszyna anonsowana przez Mark Andy jako „True Hybrid” (czyli „w pełni hybrydowa”), z uwagi na połączenie w niej technologii cyfrowej (inkjetowej) z konwencjonalnymi modułami do uszlachetniania i wykańczania wydruków (np. tłoczenia folią, złocenia, sztancowania). Obsługuje szerokie spektrum podłoży, w tym etykiety shrink sleeve, o szerokości do 431 mm, a jej konfiguracja może być każdorazowo dopasowana do potrzeb klienta.
Mówi Łukasz Chruśliński, sales manager Mark Andy Poland: „Dzięki tej inwestycji Orion Znakowanie Towarów – firma specjalizująca się w przemysłowym druku etykiet, realizowanym do niedawna głównie w technice fleksograficznej - może obecnie zaproponować swoim klientom zupełnie nowe rodzaje produktów. Konfiguracja przez nią zamówiona potwierdza zaś możliwość „spersonalizowania” jej zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Nad projektem dyskutowaliśmy wspólnie przez dłuższy czas i cieszymy się, że spełnia ona pokładane w niej oczekiwania. Mamy też nadzieję, że kolejna planowana tu inwestycja, czyli model Evolution, w równym stopniu przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju tej drukarni”.
Wspomniana Evolution to jedna z dwóch ważnych premier targowych Mark Andy na wrześniowej wystawie Labelexpo Europe. „Tym samym nasza oferta w zakresie maszyn fleksograficznych wzbogaciła się o kolejne, elastyczne rozwiązania, nieco inne od znanej – także z wdrożenia w drukarni Orion Znakowanie Towarów – serii Performance. Zainteresowanie nimi przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Już w Brukseli sfinalizowaliśmy pierwsze jej kontrakty do Polski, a jednym z nich jest właśnie firma kierowana przez pana Marka Dziewanowskiego”.
Targi Labelexpo Europe 2019 przyniosły jeszcze jedno nowe rozwiązanie w ofercie Mark Andy – maszynę Digital Pro, oferowaną w dwóch wariantach: bazowym Digital Pro 1 (w trybie „z roli na rolę”) oraz hybrydowym Digital Pro 3 (oferowanym w konfiguracjach uwzględniających różne moduły pracujące w trybie inline). Cyfrowe rozwiązania Mark Andy są kierowane z jednej strony do firm dopiero rozpoczynających swoją „przygodę” z drukowaniem etykiet, z drugiej – do firm posiadających w swoim parku sprzętowym maszyny konwencjonalne, chcących zwiększyć swoje możliwości i ofertę.
„Takim przykładem jest firma Orion Znakowanie Towarów – potwierdza Łukasz Chruśliński. – Wdrożenie Digital Series HD z jednej strony pozwoliło rozszerzyć asortyment drukarni, z drugiej – odciążyło zainstalowaną przez nas zaledwie dwa lata wcześniej maszynę fleksograficzną Performance Series P7. Biorąc pod uwagę plany klienta odnośnie do zakupu nowego modelu – Evolution, firma z Wrocławia będzie bardzo ciekawym przykładem użytkownika trzech naszych rozwiązań, które – z uwagi na konfigurację i technologię drukowania – będą się uzupełniać i wspierać”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

error: Kopiowanie zabronione!
cript>