Szybka wymiana listwy z tworzywa sztucznego w komorze raklowej
26 Nov 2019 11:49

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

TRESU, światowy lider w produkcji systemów komorowych, we współpracy z Flexo Concepts, wiodącym producentem tworzywowych listew raklowych stworzyli rozwiązanie umożliwiające bezpieczną wymianę listwy raklowej w komorze w zaledwie minutę. Rozwiązanie to wykorzystuje komorę raklową z systemem zaciskowym z serii XL oraz przystosowaną do niej plastikową listwę raklową TruPoint. Do systemów zaciskowych z serii XL należą mimośrodowe systemy zaciskowe „E-Line”, dostosowane do listew o grubościach do 1,0 mm, oraz pneumatyczne systemy zaciskowe „P-Line”, dostosowane do listew o grubościach do 1,25 mm. Rozwiązanie to uzupełnia szeroką gamę rozwiązań TRESU w zakresie mocowania tradycyjnych ostrzy stalowych.

Steffan Warming Rasmussen, kierownik ds. rozwoju biznesu, TRESU Americas komentuje: „Listwy z tworzywa sztucznego są znacznie grubsze niż metalowe, przez co zazwyczaj wymagają zabezpieczenia śrubami. Seria uchwytów z serii XL, opracowanych przez TRESU we współpracy z Flexo Concepts, dostosowuje się do większych grubości bez niewygodnych śrub, dzięki czemu wymiana listwy tworzywowej w komorach TRESU jest tak samo szybka, łatwa i bezpieczna jak wymiana listwy stalowej. ”

Zamknięte komory TRESU regulują przepływ farb i lakierów przy zmniejszonej interwencji operatora. Wyposażone w opatentowany przez firmę system uszczelnień komory zapewniają utrzymanie ciśnienia i przepływu na pożądanym poziomie. Zapobiega to wyciekaniu farby oraz dostawaniu się powietrza, redukując zanieczyszczenie i pienienie się farby oraz gwarantując dokładny transfer farby do kałamarzyków wałka rastrowego.

Komory raklowe TRESU z systemem zaciskowym z serii XL wraz z kompatybilnymi listwami raklowymi Flexo Concepts mogą być zamontowane na dowolnym zespole drukowym flekso i są one dostępne za pośrednictwem dystrybutora TRESU oraz Flexo Concepts - firmy Graw Sp. z o.o.

Opracowano na podstawie informacji firmy Graw

error: Kopiowanie zabronione!
cript>