Trzy maszyny Mark Andy w drukarni Orion Znakowanie Towarów
5 Mar 2020 08:44

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kilka miesięcy temu w firmie Orion Znakowanie Towarów z Wrocławia rozpoczęła pracę – jako jedna z pierwszych w naszym kraju – hybrydowa maszyna Mark Andy Digital Series HD. Urządzenie wsparło produkcję etykietową, realizowaną tu dotychczas m.in. w uruchomionej przed ponad 3 laty innej maszynie tego samego dostawcy – Performance Series P7. Trzecim rozwiązaniem Mark Andy we wrocławskiej drukarni będzie nowy model w ofercie tego producenta – maszyna Evolution.

Rozwiązaniom hybrydowym bazującym na technice inkjetowej firma Orion Znakowanie Towarów przyglądała się od dłuższego już czasu. Jej klienci również pytali o możliwość realizowania zleceń uwzględniających moduły cyfrowe, choćby z myślą o bardzo krótkich seriach czy opcji personalizacji. „Mając w parku sprzętowym maszynę Performance Series P7 – mówi Marek Dziewanowski, prezes zarządu Orion Znakowanie Towarów – byliśmy świadomi, że Mark Andy systematycznie wprowadza na rynek nowe rozwiązania technologiczne w zakresie druku cyfrowego. Wiedzieliśmy zatem, że planowane jest przez nią rozwiązanie 4. generacji. Możliwości, elastyczność w działaniu i jakość etykiet realizowanych w modelu Digital Series HD wywarły na nas tak duże wrażenie, że decyzję o jej zakupie podjęliśmy bardzo szybko: tuż po jej obejrzeniu – po raz pierwszy – podczas Dni Otwartych odbywających się w warszawskim centrum demonstracyjnym Mark Andy”.

Na wyposażenie dostarczonej tu maszyny składają się: moduły druku inkjetowego; zespoły fleksograficzne; chłodzone cylindry dociskowe; szyna z odwracaniem wstęgi i tłoczeniem folią na zimno; stacja sztancowania QCDC z nowym nawijakiem ażuru do trudnych kształtów; moduł do produkcji etykiet wielostronicowych oraz automatyczne register i preregister. Produkcję przy jej współudziale rozpoczęto tu w drugiej połowie ubiegłego roku. „Traktujemy ją jako bardzo duże odciążenie dla maszyny konwencjonalnej, zwłaszcza przy zleceniach wymagających dodatkowych uszlachetnień, realizowanych w niższych nakładach. Właśnie możliwość efektywnego wykonywania krótkich serii to w naszym przypadku kluczowa korzyść z tej inwestycji – przyznaje Marek Dziewanowski. – Digital Series HD pozwoliła wzbogacić nasze portfolio np. o niskonakładowe etykiety wielowarstwowe. Posiadanie pod jednym dachem maszyn konwencjonalnej i hybrydowej daje nam o wiele większą elastyczność i zmienia optykę prowadzenia całego biznesu etykietowego. Zresztą w konfiguracjach obu maszyn można znaleźć elementy wspólne, umożliwiające te same procesy wykańczające, co dodatkowo podkreśla ich wzajemną kompatybilność”.
Firma Orion Znakowanie Towarów działa od 2000 r., od początku specjalizując się w produkcji etykiet i współpracując przede wszystkim z firmami z rynku dóbr szybko zbywalnych. „Przez niemal dwie dekady naszej działalności rozwijamy się wraz z rynkiem i z naszymi klientami – mówi Marek Dziewanowski. – W roku 2016 zainwestowaliśmy w pierwsze rozwiązanie z oferty Mark Andy – maszynę fleksograficzną Performance Series P7. Był to dla nas duży przełom technologiczny, a zarazem znaczący skok pod względem wydajności produkcji etykiet i możliwości ich realizowania w trybie jednoprzebiegowym, także z wykorzystaniem różnych opcji uszlachetniania i wykańczania”.
Maszyna znacząco zwiększyła możliwości produkcyjne i technologiczne wrocławskiego zakładu. Mówi Łukasz Chruśliński, sales manager w firmie Mark Andy Poland: „Jej wyposażenie pozwoliło klientowi na realizowanie etykiet papierowych o wysokim stopniu uszlachetnienia oraz – dzięki wielu zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom – zapewniło większe bezpieczeństwo i jakość wykonywanej produkcji. Mam na myśli takie jej elementy jak pełna inspekcja zadrukowanej wstęgi czy systemy automatycznego preregistra i registra. Dzięki dodatkowym modułom finishingu firma Orion Znakowanie Towarów mogła też rozbudować swoją ofertę o kolejne efekty specjalne zwiększające atrakcyjność etykiety, tak istotną na rynku FMCG, na którym przede wszystkim działa drukarnia”.
Marek Dziewanowski podkreśla fakt, że przy kolejnych inwestycjach w rozwiązania Mark Andy niezwykle ważna dla firmy Orion Znakowanie Towarów jest profesjonalna opieka posprzedażowa ze strony polskiego oddziału tego producenta. „Oba procesy sprzedażowe z zarządem Mark Andy w Polsce – mówi – przebiegały bardzo sprawnie, podobnie jak doradztwo ze strony jej przedstawicieli handlowych przy odpowiednim doborze sprzętu i jego konfiguracji. Na szczególne słowa uznania zasługują pracownicy działu serwisu, którzy zarówno przy wdrożeniu maszyny Performance Series P7, jak i niedawnej implementacji Digital Series HD byli bardzo pomocni i dostępni za każdym razem, kiedy była taka potrzeba. Również te elementy braliśmy pod uwagę, gdy na targach Labelexpo Europe 2019 podejmowaliśmy decyzję o zakupie trzeciej maszyny Mark Andy – zaprezentowanego tam po raz pierwszy modelu Evolution”.
Maszyna ta zastąpi tu jedno z wysłużonych rozwiązań innego dostawcy, co oznacza – po raz kolejny – zwiększenie mocy produkcyjnych firmy. Przemysław Polkowski, dyrektor Mark Andy Poland, podsumowuje: „Zakup trzech zaawansowanych i rozbudowanych urządzeń w ciągu zaledwie trzech lat robi duże wrażenie i jest ważnym sygnałem dla klientów drukarni o jej ciągłym rozwoju, a także dbałości o jak najwyższą jakość usług i terminowość realizowanych tu zleceń. Mamy nadzieję, że zarówno wdrożona kilka miesięcy temu Digital Series HD, jak i zamówiona niedawno Evolution będą równie ważnymi wzmocnieniami w perspektywie kolejnych lat działalności firmy Orion Znakowanie Towarów, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej z naszych maszyn – Performance Series P7”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

error: Kopiowanie zabronione!
cript>