Rapha inwestuje w EFI Optitex 3D
30 Mar 2020 10:09

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

EFI Optitex, globalny dostawca zintegrowanego oprogramowania 2D/3D CAD/CAM dla branży modowej i odzieżowej, podpisał umowę z firmą Rapha Racing. Rapha, jeden z największych światowych producentów odzieży rowerowej, na mocy tego kontraktu kupuje rozwiązania EFI Optitex 3D. Inwestycja w cyfrowe narzędzia do projektowania 3D ma usprawnić proces projektowania i produkcji.

Założona w 2004 r. Rapha z siedzibą w Londynie promuje komfort, wydajność i styl wśród rowerzystów – misją firmy jest popularyzowanie jazdy na rowerze. Rapha organizuje, sponsoruje i promuje wydarzenia sportowe wśród 15 000 członków społeczności, znanej jako Rapha Cycling Club. Od wielu lat współpracuje z najlepszymi sportowcami na świecie – obecnie z damską drużyną UCI WorldTour, CANYON // SRAM i męską drużyną WorldTour EF Education First Pro Cycling.

Dzięki zaangażowaniu Rapha w przyspieszanie procesów projektowych i wdrażanie zaawansowanych rozwiązań cyfrowych, współpraca z EFI Optitex 3D stała się kolejnym krokiem w zapewnieniu dostarczania produktów wysokiej jakości, na czas i zgodnie z wymaganiami budżetowymi.

EFI Optitex współpracuje z Rapha w celu zwiększenia ogólnej wydajności producenta odzieży, umożliwiając uzyskanie przewagi konkurencyjnej w branży. Firma po raz pierwszy wdrożyła rozwiązania EFI Optitex 2D, a ostatnio rozszerzyła oprogramowanie o rozwiązania EFI Optitex 3D. Celem jest integracja cyfrowego projektowania 3D i prototypowania z istniejącym workflow Rapha. Obecnie firma jest na etapie szkoleń towarzyszących wdrożeniu kompleksowego rozwiązania EFI Optitex 3D Pattern Design Software (PDS) z realistycznymi renderingami i wtyczką 3D Design Illustrator (3DDI).

Dzięki EFI Optitex 3D Rapha ma skorzystać ze znacznych oszczędności czasu produkcji, będzie też w stanie podejmować szybkie decyzje oraz prezentować rzeczywiste wirtualne prototypy w ciągu kilku godzin, eliminując czynności manualne w procesie projektowania.

 „Wybraliśmy Optitex 2D jako optymalne rozwiązanie z uwagi na jego intuicyjne, łatwe w użyciu funkcjonalności oraz wiedzę merytoryczną”- powiedziała Claudine Rousseau, head of atelier i dodała: „Co więcej, inwestowanie w tego rodzaju narzędzia ma pomóc naszemu zespołowi graficznemu w wizualizacji aplikacji graficznych. Ma też ułatwić wdrożenie bardziej eksperymentalnego podejścia, jednocześnie minimalizując błędy w komunikacji z dostawcami oraz generując oszczędności czasu i kosztów”.

Rousseau dodał: „Chcemy współpracować z EFI Optitex jako długoterminowym partnerem, aby rozwijać innowacyjne rozwiązania cyfrowe, starając się utrzymać naszą pozycję wiodącej marki odzieży rowerowej”.

Amir Lehr, dyrektor generalny EFI Optitex, tak skomentował nawiązanie współpracy: „Jako rowerzysta-amator i jednocześnie klient Raphy nauczyłem się doceniać funkcjonalne dopasowanie, dbałość o szczegóły oraz drobiazgowe wzornictwo, które zapewnia ten producent. Wspólnie dążymy do przyspieszenia czasu realizacji przy jednoczesnym zachowaniu ścisłej kontroli jakości dzięki cyfryzacji przepływu pracy, zarówno dziś, jak i w przyszłości ”.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>