GMG rozszerza oprogramowanie GMG OpenColor
22 Jun 2020 10:44

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rola druku cyfrowego staje się coraz ważniejsza w wielu branżach, w tym w branży opakowań. Powodem są krótsze cykle produkcyjne, a także niesłabnące zapotrzebowanie na spersonalizowane produkty drukowane i większą elastyczność, które można potraktować jako utrzymujący się trend w branży opakowań.

Aby uniknąć różnych rezultatów w druku cyfrowym, szczególnie w przypadku reprodukcji kolorów firmowych, niezbędne jest wydajne zarządzanie kolorami i dokładne profilowanie. Podczas gdy konwencjonalne kolory można mieszać w zależności od realizowanego zadania, w druku cyfrowym każdy kolor jest tworzony z ustalonym zestawem: albo z CMYK, albo z maksymalnie siedmioma kolorami - tj. CMYK plus pomarańczowy, zielony i fioletowy. Oprogramowanie GMG OpenColor pomaga uzyskać znaczną optymalizację całego łańcucha procesu produkcji opakowań. Z pomocą odbitek próbnych, które prezentują precyzyjnie zarówno czyste barwy dodatkowe, jak i ich kombinacje podczas druku, jest teraz znacznie łatwiej przygotować i zweryfikować dane do drukowania. Eliminuje to kosztowne przestoje maszyny ze względu na nieprawidłowo drukujące płyty lub cylindry.

„GMG OpenColor tworzy zarówno profile próbne, jak i separacyjne do druku cyfrowego” - wyjaśnia Peter Schoeffler, product manager w firmie GMG i dodaje: „Nasze rozwiązanie zapewnia maksymalną elastyczność i umożliwia bezproblemową wymianę między konwencjonalnymi maszynami drukującymi oraz urządzeniami cyfrowymi. Kluczem jest tutaj dokładne odwzorowanie kolorów w druku cyfrowym - na przykład kolorów Pantone. Nasza technologia profilowania uzyskuje bardzo dobre wyniki w różnych badaniach i testach porównawczych, chociażby w przeprowadzanych ostatnio na Uniwersytecie Ryerson i Fogra.”

Oprócz cyfrowego profilowania GMG OpenColor oferuje także innowacje w zakresie urządzeń pomiarowych X-Rite i1Pro 3 oraz stołu skanującego trzeciej generacji i1iO. Ponadto nowością są usprawnienia w zakresie GMG OpenColor RemoteClient, które w nowych wersjach umożliwiają elastyczny dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Administrator może sprawdzić z dowolnego komputera w sieci, czy zadanie drukowania w kolorze dodatkowym można dokładnie odtworzyć na maszynie cyfrowej. Łatwo ustalić, ile kolorów jest wymaganych do odtworzenia zadania oraz precyzyjnie obliczyć koszty drukowania. Wszystko, co muszą zrobić operatorzy przygotowalni, to skopiowanie wartości kolorów z tabeli separacji do aplikacji DTP takiej jak ArtPro lub Adobe Creative Suite. Ta opcja zapewnia przygotowanie do druku z możliwie najlepszą reprodukcją kolorów dodatkowych, bez kolejnych korekt i licznych cykli próbnych.

Dzięki usprawnieniom oraz nowym bazom kolorów dodatkowych HKS K i HKS N ostatnia wersja GMG OpenColor tworzy innowacyjny pakiet, który może okazać się interesujący nie tylko dla drukarń cyfrowych.

Na podstawie informacji firmy GMG opracowała BZ