Zapraszamy do lektury sierpniowego wydania „Poligrafiki”!
26 Aug 2020 13:01

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tematem sierpnia w „Poligrafice” jest produkcja etykiet. Segment ten – zwłaszcza etykiety samoprzylepne – paradoksalnie zyskał na pandemii COVID-19. Jak wynika z raportu organizacji FINAT, wpłynęła ona na zwiększenie zapotrzebowania na materiały etykietowe w Europie: w I połowie br. było ono o ponad 8 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Generalnie jednak to innowacyjność stanowi siłę napędową branży etykiet. W ten nurt wpisują się sterowana iPadem maszyna fleksograficzna „All New” FA-17 firmy Nilpeter, pracująca w lubelskiej drukarni Essentra Packaging, a także drukująca suchym tonerem najnowsza wersja maszyny Xeikon 3300 (upgrade wersji 3030) we wrocławskiej firmie Flexolabels. W sierpniowym wydaniu przedstawiamy też najnowsze rozwiązania innych firm stworzone z myślą o szybkiej i wydajnej produkcji etykiet, zwłaszcza w tak pożądanych obecnie krótkich seriach.

Poza tym m.in.: polskie MŚP realniej oceniają przyszłość – najnowszy Barometr COVID-19 zrealizowany przez EFL na przełomie czerwca i lipca pokazuje bardziej realistyczne nastawienie tego sektora niż miesiąc wcześniej; które firmy zdecydowały się zrezygnować z targów drupa 2021, a które postanowiły uczynić zadość tradycji; przyszłość druku według ekspertów; wielkie zmiany w firmie Heidelberg – i wiele innych interesujących artykułów, do lektury których gorąco Państwa zachęcamy!