System UniFLOW Online z opcją automatycznego rozpoznawania danych  
12 Oct 2020 09:11

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nadchodzą ważne zmiany w dziedzinie zarządzania firmowymi dokumentami - zapewniają przedstawiciele Canon Polska. Dzięki najnowszym aktualizacjom popularne oprogramowanie uniFLOW Online umożliwi automatyczną akwizycję danych z dokumentów. Innymi słowy: rozpozna rodzaj dokumentu, odczyta kluczowe informacje, a następnie umieści je w odpowiednim kontekście.

„To nie są drobne korekty - zapewnia Dariusz Szwed, MPS business development manager w Canon Polska. - Dzięki aktualizacji do wersji 2020.2 uniFLOW Online staje się kompleksową platformą chmurową do zarządzania biurowymi dokumentami, gotową do natychmiastowego użycia z dowolnego miejsca na świecie.”

Już w poprzednich wersjach uniFLOW Online zbierał pozytywne recenzje użytkowników. Jako zaawansowane oprogramowanie do zarządzania drukiem i skanowaniem, system umożliwiał użytkownikowi wygodne sterowanie dostępem do urządzeń, przejrzyste zarządzanie kosztami druku, a przede wszystkim możliwość wykonywania wydruków bezpośrednio z chmury. Wprowadzone zmiany oznaczają zupełnie inne podejście do tematu firmowego drukowania i skanowania, które jeszcze parę lat temu opierało się przeważnie na sieciach lokalnych. „Sieć lokalna niosła za sobą szereg ograniczeń, szczególnie w czasie pracy zdalnej. Możliwość przesłania dokumentu do chmury, w której plik oczekuje na moment wydruku, pozwala na identyczną realizację zadań niezależnie od miejsca pracy, zapewniając pełną elastyczność” - wyjaśnia Dariusz Szwed.

Tym razem do listy funkcjonalności oprogramowania dołącza opcja My Filling Assist, czyli elektroniczny asystent biurowy Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii z dziedziny optycznego rozpoznawania znaków uniFLOW Online potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać kluczowe informacje (np. datę, numer PESEL, dane osoby lub firmy) i umieścić je w odpowiednim kontekście, czyli we właściwej bibliotece i z odpowiednimi metadanymi.

Przykład odbiorcy? „Firma, która każdego miesiąca podpisuje liczne umowy albo rachunki z podwykonawcami. Do tej pory każda umowa musiała być osobno sklasyfikowana i opisana przez pracownika. Teraz wystarczy ją zeskanować, a oprogramowanie samo odczyta wszystkie najważniejsze informacje” - mówi Dariusz Szwed.

Proces tzw. Intelligent Data Capture, czyli automatyzacji akwizycji danych, bywa wykorzystywany także w innych systemach. Korzysta z niego chociażby Canon Scan2x, stacjonarne i chmurowe oprogramowanie do skanowania i katalogowania dokumentów. Tym, co wyróżnia system uniFLOW Online, jest całkowite przeniesienie pracy na serwery zlokalizowane w chmurach obliczeniowych. A to oznacza, że można z niego korzystać z dowolnego miejsca na świecie.

Wygodę dostępu zwiększają elastyczna forma comiesięcznej subskrypcji oraz eliminacja konieczności inwestowania w osobne firmowe serwery. To właśnie dzięki oszczędnościom i łatwości korzystania uniFLOW Online zyskał bardzo dobrą opinię wśród polskich przedsiębiorców.

„W przypadku uniFLOW Online stawiamy na łatwość dostępu, intuicyjność i prostotę użycia. Oprogramowanie dosłownie prowadzi użytkownika za rękę, aby mógł on uzyskać jak najlepsze wyniki bez konieczności skomplikowanych szkoleń i zaangażowania dodatkowych osób” - podsumowuje ekspert Canon Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon