UPM Raflatac usprawnia recykling etykiet
27 Oct 2020 12:15

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ponad 30 firm z całego świata ogłosiło utworzenie nowego konsorcjum o nazwie CELAB: Circular Economy for Labels. CELAB to inicjatywa branżowa, zainaugurowana przez firmy z branży etykiet samoprzylepnych w celu zwiększenia obiegu zamkniętego dla ich produktów. Konsorcjum ma na celu ułatwienie współpracy między firmami z całego świata, przyspieszenie postępu i promowanie rozwiązań w zakresie recyklingu odpadów etykietowych. Firma UPM Raflatac jest jednym z kluczowych członków CELAB. 

„Nasza usługa recyklingu RafCycle została opracowana w ciągu ostatnich 10 lat i daje etykietom nowe życie, rozdzielając je i segregując, dzięki czemu otrzymujemy surowce do dalszego wykorzystania. Wnosząc nasze wieloletnie doświadczenie do CELAB dążymy do tego, aby wraz z wieloma innymi podmiotami ułatwiać przedsiębiorcom przejście w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Ponadto naszym celem jest dalsze przyspieszenie rozwoju RafCycle poprzez wzmocnienie oferty usług” - mówi Juha Virmavirta, dyrektor rozwiązań RafCycle w UPM Raflatac.

Działalność konsorcjum CELAB ma na celu ułatwienie współpracy na poziomie globalnym i zachęcanie do powszechnego przyjmowania najlepszych praktyk, przy jednoczesnym wspieraniu inicjatyw odpowiednich dla każdego regionu. Struktura CELAB obejmuje Globalny Komitet Sterujący i oddziały regionalne, które obecnie znajdują się w Ameryce Północnej i Europie. Wkrótce planowane jest utworzenie przedstawicielstw w Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku uwzględniających różnice w możliwościach i systemach recyklingu, a jednocześnie promujących spójność komunikatów i procesów.

„Współpraca jest kluczem do budowania gospodarki o obiegu zamkniętym. Będziemy nadal rozwijać nasze partnerstwa z drukarniami etykiet, właścicielami marek, podmiotami zajmującymi się recyklingiem odpadów i stowarzyszeniami branżowymi. Traktujemy te działania jako integralną część naszego ogólnego podejścia do zrównoważonego rozwoju” - kontynuuje Virmavirta.

Firma UPM Raflatac podpisała się pod globalnym zobowiązaniem dotyczącym nowej gospodarki tworzyw sztucznych, kierowanym przez Fundację Ellen MacArthur. Jednym z postanowień jest umożliwienie partnerom realizacji usługi RafCycle dostarczanej przez UPM Raflatac. Usługa RafCycle ma ponad 180 klientów na całym świecie, w tym w krajach  Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce Północnej. Firma UPM Raflatac systematycznie wzmacnia swoją wiedzę i zaangażowanie na rzecz partnerów, o czym świadczy między innymi rekrutacja wykwalifikowanych specjalistów jak Andrea Irazabal, która ostatnio dołączyła do zespołu, aby pomóc w dalszym rozwoju RafCycle.

Na podstawie informacji firmy UPM Raflatac opracowała BZ