Intec ColorCut LC600 – nowość w ofercie firmy Riset
17 Nov 2020 14:46

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Intec ColorCut LC600 jest w pełni automatycznym ploterem, który tnie z prędkością 960 mm/s. Urządzenie automatycznie pobiera arkusze, następnie głowica pozycjonuje się do arkusza za pomocą marek i zaczyna wycinać dowolny kształt. Głowica jest wyposażona w czytnik barkodów, dzięki czemu urządzenie automatycznie wczytuje przypisaną do grafiki pracę. Wycięty arkusz po skończonej pracy automatycznie wędruje na tacę odbiorczą. LC600 może pracować na arkuszach do formatu 330x750mm i maksymalnej gramaturze 350 g. Urządzenie wyposażono w podajnik wysokiego stosu do 250 arkuszy, dzięki czemu nie ma konieczności ciągłego ich dokładania.

Oprogramowanie do obsługi maszyny współpracuje z Adobe Illustrator, InDesign i Corel Draw. Gotowy plik z grafiką jest konwertowany przez ColorCut, który dołącza marki kalibrujące oraz barkod. Głowica sczytuje barkod, dopasowuje do niego program i zaczyna cięcie. Pliki nie zajmują dużo miejsca, dlatego można trzymać ich nieskończoną ilość na serwerze i przywoływać w dowolnie wybranym momencie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Riset Polska