Ploter i sztanctygiel w drukarni Polistar z Łodzi
14 Dec 2020 15:06

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Drukarnia Polistar z Łodzi rozbudowała swój park maszynowy o dwa urządzenia zakupione w firmie Grafmasz. Są to maszyny ściśle powiązane z działalnością firmy, które pozwolą na przyspieszenie realizacji zlecanych prac oraz zwiększenie możliwości przyjmowania jeszcze bardziej różnorodnych prac. Mowa o sztanctyglu ML750 i automatycznym ploterze I-Mark.

Drukarnia Polistar z Łodzi działa na rynku już od 1984 roku. Zajmuje się produkcją m.in. opakowań dla farmacji, dla branży odzieżowej, jak również etykiet, folderów, teczek i in. Jako doświadczona drukarnia offsetowa realizuje również dużą ilość plakatów, ulotek oraz gazetek reklamowych. Jako producent opakowań oferuje kompleksową realizację zamówień od wyboru metod uszlachetniania kartonu (folia mat, silk czy błysk itp.) przez sztancowanie aż po klejenie pudełek.

Zdecydowaliśmy się na zakup sztanctygla ML750 oraz plotera I-Mark, ponieważ chcieliśmy wzbogacić naszą ofertę i zwiększyć możliwości przerobowe. Oprócz pomysłu na realizację różnych zamówień potrzebne są również specjalistyczne urządzenia, które dają jakość. Po analizie ofert otrzymanych od przedstawiciela firmy Grafmasz oraz wizycie w siedzibie firmy na prezentacji zdecydowaliśmy się na zakup właśnie tych urządzeń – mówi Adam Witkowski z drukarni Polistar.Firma Grafmasz dostarczyła urządzenia, zainstalowała je w hali oraz przeprowadziła niezbędne szkolenie z obsługi urządzeń.

Sztancygiel ML750 to maszyna umożliwiająca wykrawanie różnego rodzaju materiałów w formacie 710x480 mm. Cechują go korpus wykonany z wysokiej jakości odlewu, możliwość pracy w 2 trybach (ciągłym i przerywanym), automatyczna pompa centralnego smarowania, 3 osłony bezpieczeństwa i wydajność nawet do 25 cykli na minutę.

I-Mark to automatyczny cyfrowy ploter tnący o wysokiej wydajności i dokładności do 0,2 mm. Jest doskonałym rozwiązaniem do produkcji etykiet, naklejek, szablonów i kartonów oraz nacinania folii, wycinania wizytówek o różnym kształcie, jak również małych pudełek. W zależności od wybranej opcji urządzenie dysponuje polem pracy 35x50 cm lub 50x70 cm. Wybrane modele umożliwiają również bigowanie. W zależności od modelu urządzenie obsługuje arkusze od A3 do B2 o gramaturze do 350 g z podajnikiem, który mieści nawet do 200 arkuszy.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz