Flint Group uruchamia XSYS
8 Jan 2021 09:47

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Flint Group, czołowy dostawca materiałów eksploatacyjnych oraz usług dla branży opakowaniowej, ogłosiła uruchomienie XSYS, zupełnie nowego oddziału będącego efektem połączenia Flint Group Flexographic oraz Xeikon Prepress.

Choć obie grupy współpracują ze sobą blisko od pewnego czasu i wspólnie wspierają rynki fleksograficzny oraz offsetowy, sformalizowanie współpracy ma umożliwić realizację jeszcze większej liczby innowacyjnych rozwiązań. Nowy oddział, który reklamuje się sloganem „Bądź Doskonały” (Be Brilliant), zamierza blisko współpracować z klientami w celu realizacji swego korporacyjnego zobowiązania zawartego w słowach „Drukuj Solidnie. Bądź Elastyczny” (Print Solid. Stay Flexible).

Poprzez integrację Xeikon Prepress z Flint Group Flexographic składamy w całość i realizujemy ważny element naszej strategii stawania się kompletnym dostawcą rozwiązań dla sektora przygotowalni fleksograficznych – tłumaczy Dagmar Schmidt, prezes XSYS. - Tworząc ten nowy oddział gromadzimy elementy, które do siebie pasują: płyty, sprzęt do obróbki (solwentowy i bezsolwentowy), naświetlarki, tuleje drukowe i adaptery. W ten sposób przekazujemy naszą wiedzę klientom. Nazwa działu pochodzi od słów ThermoFlexX, nyloflex, Xpress i innych marek zawierających w nazwie X, które w połączeniu ze słowem System stworzyły XSYS.

Friedrich von Rechteren, globalny wiceprezes ds. handlowych XSYS, dodaje: Dzięki kompletnemu portfolio i charakterystycznej nazwie zamierzamy inspirować nie tylko naszych klientów, ale także naszych kolegów. Zrozumienie, elastyczność i niezmienność są naszymi najważniejszymi wartościami i obietnicą składaną klientom oraz partnerom. To one wyróżniają nas na tle konkurencji jako proaktywnego i zorientowanego na przyszłość gracza na rynku fleksograficznym. Nasi klienci mogą polegać na nas oraz na jakości naszych produktów i usług. Jednocześnie jesteśmy w stanie zaoferować im wszechstronność oraz wolność podejmowania decyzji – co jest głównym wymogiem we współczesnym świecie i będzie nim w przyszłości. Nowej nazwie towarzyszą nowa misja i wizja, jak również nowe logo i strona internetowa.

Tłumacząc slogan Be Brilliant, Schmidt mówi: Odzwierciedla on nasze przekonanie, że świat potrzebuje doskonałości. Błyskotliwych pomysłów i rozwiązań zdolnych radzić sobie z wyzwaniami przyszłości. Genialnych ludzi, którzy mają odwagę i będą postępować we właściwy sposób. Nasza historia rozpoczyna się od doskonałego pomysłu i takie pomysły będą nas napędzać.

Do obecnie istniejących marek, które zostaną wcielone do XSYS, należą: fleksograficzne płyty drukowe i wyposażenie nyloflex, płyty do druku wypukłego wraz z wyposażeniem nyloprint, roztwory nylosolv, tuleje i adaptery rotec, naświetlarki ThermoFlexX TfxX, wyposażenie do obróbki ThermoFlexX Catena oraz rozwiązania do kontroli powłok. Wszystkie będą funkcjonować pod zbiorczą marką XSYS, ale zachowają swoje nazwy własne. Jesteśmy przekonani, że poprzez ich scalenie jeszcze bardziej wzmocnimy ich pozycję na rynku – wyjaśnia Schmidt. - Nasz oddział koncentruje się przede wszystkim na prepressowej części łańcucha wartości uzupełnionej o tuleje, co zapewnia nam doskonały dostęp do drukarni. Jesteśmy zorganizowani w trzy pododdziały, które będą blisko współpracować: Prepress, Płyty i Tuleje.

Na podstawie informacji firmy Flint Group opracował TK

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>