Bobst uruchamia Centrum Demonstracyjne w Barcelonie
12 Jan 2021 15:07

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Bobst chce kształtować przyszłość branży etykietowej opierając ją na procesach cyfryzacji. W tym celu zdecydowała się na rozszerzenie swego potencjału demonstracyjnego o dedykowane centrum pokazowe poza Szwajcarią – w Barcelonie.

Nowe hiszpańskie Centrum Demonstracyjne ma zapewnić wyjątkową szansę dla przetwórców i właścicieli marek, by na żywo poznać zalety technologii Mouvent Cluster. Bobst nie uczestniczył w pierwszym etapie cyfryzacji produkcji etykiet, ale w pełni zaangażował się w jej kolejną odsłonę, łącząc w swych rozwiązaniach najwyższą jakość, wydajność oraz niskie koszty użytkowania.

Barcelona to europejski węzeł komunikacyjny i niezwykle dynamiczne i ekscytujące miejsce, dlatego wydawała się naturalnym wyborem dla naszego nowego Centrum – powiedział Erik van Sloten, szef sprzedaży w dziale Etykiet. - Jesteśmy niemal gotowi do startu. Całe wyposażenie jest supernowoczesne, a miejscowy zespół niezwykle zaangażowany i kompetentny.

Pierwszymi urządzeniami w Centrum Demonstracyjnym są dwie maszyny do druku etykiet Mouvent LB701-UV oraz Mouvent LB702-UV w konfiguracji 6 kolorów + biały i z maksymalną wydajnością 100 m/min. 

Mouvent LB701-UV to najmniejsza maszyna do druku etykiet w rodzinie Mouvent o wyjątkowo kompaktowym wzornictwie, na czym nie cierpią jednak możliwości druku (rozdzielczość 1200x1200 dpi), wydajność (do 70 m/min) ani niedoścignione koszty produkcji. Model prezentowany w Barcelonie to wersja 6-kolorowa drukująca rozszerzoną paletą barw (ECG). Mouvent LB702-UV to maszyna, która przy maksymalnej prędkości drukowania 100 m/min jest najwydajniejszym urządzeniem do cyfrowego druku etykiet dostępnym na rynku (jeden operator w trybie pracy jednozmianowej może miesięcznie zadrukować z jej pomocą nawet 200 tys. m2 podłoża), oferuje też najwyższą możliwą jakość druku (1200x1200 dpi).

Unikalna technologia Mouvent Cluster – stanowiąca oś każdej z maszyn, którą goście Centrum będą mogli z bliska obejrzeć – pozwala na produkcję etykiet na szerokiej gamie dostępnych podłoży: papierze, podłożach samoprzylepnych, przezroczystych, metalizowanych oraz giętkich. Jak przekonuje Bobst, technologia Mouvent Cluster łączy najwyższą jakość, wysoką wydajność oraz niskie TCO w jednej platformie, która otwiera nowy rozdział w produkcji etykiet.

W przyszłości w Centrum stanie również BOBST MASTER DM5, która ustanawia nowy standard cyfryzacji sektora etykietowego. Nanoszenie podkładu, wydruk, uszlachetnianie, wycinanie – to wszystko wykonuje w linii jedno urządzenie z cyfrowym, zautomatyzowanym narządem  non-stop prac w biegu, wyjątkowo długim czasem działania oraz najwyższą powtarzalnością bez względu na umiejętności operatora.

Jesteśmy gotowi, by napisać nowy rozdział w produkcji etykiet. Wiemy, że nie wszyscy będą mogli tu przybyć, ale nie ma się czym martwić, bo posiadamy możliwość prowadzenia pokazów w środowisku wirtualnym – uspokaja Erik van Sloten.


Na podstawie informacji firmy Bobst opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>