Durst rozpoczyna projekt PREMISE
15 Feb 2021 13:25

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego, rozpoczyna finansowany ze środków UE projekt PREMISE, który będzie realizowany wspólnie z Uniwersytetem w Bozen i firmą TechnoAlpin, specjalizującą się w systemach naśnieżania.

Projekt kierowany przez Johanna Gampera, profesora i prorektora ds. badań na Wydziale Informatyki włoskiego uniwersytetu w Bozen (The Free University of Bozen-Bolzano), ma na celu opracowanie infrastruktury technicznej z wykorzystaniem technologii baz danych, umożliwiającej przewidywanie działań konserwacyjnych w obiektach produkcyjnych. Prace mają potrwać do lipca 2022 r.

W projekcie PREMISE obliczamy algorytmy, które przewidują wymagania konserwacyjne - mówi Johann Gamper i wyjaśnia: Możemy testować technologie, które od lat badamy z naszymi partnerami przemysłowymi na podstawie studiów przypadku. Możemy też dostosowywać je do konkretnych wymagań i w ten sposób przyczyniać się do ich transferu, co jest naszą misją.

Sprzedajemy systemy druku cyfrowego na całym świecie i wyposażamy je w oprogramowanie analityczne - mówi Christian Casazza, dyrektor ds. obsługi klienta w Durst Group i dodaje: Połączenie inteligentnych czujników oraz oceny oprogramowania pod kątem danych podzespołów i maszyn stanowi podstawę konserwacji predykcyjnej - wykrywania błędów, konieczności serwisowania lub wymiany części zamiennych z wyprzedzeniem, co pozwala odpowiednio dostosować produkcję. W PREMISE idziemy o krok dalej i wykorzystujemy metody sztucznej inteligencji, aby przewidywania i interwencje były jeszcze skuteczniejsze.

W maszynach Durst wbudowane są czujniki, które dostarczają informacji o działaniu i stanie poszczególnych komponentów. W celu zapobieżenia przestojom istnieją specyfikacje i cykle konserwacji, ale każda maszyna ma inne uwarunkowania, które mają wpływ na wydajność. Dlatego potrzebne są algorytmy przewidujące, kiedy coś się wydarzy lub konieczna będzie konserwacja. Wszystko to służy zwiększeniu dostępności maszyn oraz zminimalizowaniu lub zaplanowaniu przestojów produkcyjnych.

Projekt PREMISE jest kolejnym elementem naszej wizji inteligentnej fabryki, w której infrastruktura sieciowa, inteligentne systemy produkcyjne i innowacyjne oprogramowanie umożliwiają zautomatyzowany proces biznesowy – podsumowuje  Michael Deflorian, Business Unit Manager Software & Solutions w Durst Group.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst