Dwie nowe maszyny Xeikon do druku etykiet
26 Feb 2021 12:43

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Xeikon poinformowała o wprowadzeniu dwóch nowych, cyfrowych maszyn do druku etykiet - Xeikon CX30 i Xeikon CX50. Bazując na platformie 6. generacji i opierając się na technologii CHEETAH 2.0 z interfejsami nowej generacji i połączeniem z chmurą, te nowe maszyny zostały zaprojektowane tak, aby oferować maksymalne OEE (całkowitą efektywność wyposażenia).

Xeikon CX30 i Xeikon CX50 idealnie wpasowują się w portfolio Xeikon pomiędzy podstawowe systemy drukujące Xeikon 3030 REX i Xeikon 3050 REX, a urządzenia wyższej klasy Xeikon CX300 i Xeikon CX500. Firma Xeikon zaprojektowała i opracowała te dwie nowe maszyny z myślą o drukarniach etykiet o średniej wydajności, tj. produkujące ok 20 000-40 000 m2 etykiet miesięcznie dla rożnych segmentów rynku, ale z przewagą sektora farmaceutycznego, spożywczego oraz winiarskiego i alkoholowego. Nowe maszyny są dostępne do fizycznych i internetowych demonstracji w Globalnym Centrum Innowacji Xeikon w Antwerpii (Belgia), a globalnie będą dostępne komercyjnie od 1 kwartału 2021 roku.

Częścią strategii Xeikon jest zapewnienie drukarniom etykiet i konwerterom maksymalnego wyboru przy zakupie maszyn, umożliwiającego rozwój biznesu – mówi Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w firmie Xeikon. - Udana i opłacalna inwestycja w cyfrowe rozwiązanie produkcyjne najlepiej sprawdza się wtedy, gdy jest oparta na realistycznych wolumenach druku. Seria CHEETAH 2.0 firmy Xeikon oferuje konkurencyjne koszty eksploatacji, a drukarnie mają możliwość skutecznego rozszerzenia możliwości swojej maszyny (poprzez modernizację w zakresie prędkości lub szerokości, lub obu). Xeikon CX30 i Xeikon CX50 są odpowiednim wyborem dla drukarń i konwerterów, którzy po raz pierwszy sięgają po technologię cyfrową, a w przyszłości planują rozbudowę i rozwój swojej działalności - również dla drukarń etykiet online, które obserwują eksplozję swojego biznesu.

Technologia CHEETAH 2.0 oparta jest na skalowalnej architekturze maszyn Xeikon, która obejmuje pięć stacji drukujących w procesie rotacyjnym o zmiennej długości powtarzania. Każda stacja wykorzystuje suchy toner firmy Xeikon i różne szerokości druku do 512 mm przy użyciu głowicy obrazującej LED pracującej w rozdzielczości 1200x3600 dpi i zapewniającej jakość obrazu porównywalną z drukiem offsetowym. Dwie nowe maszyny wykorzystują suchy toner QB firmy Xeikon oparty na technologii CHEETAH 2.0, która wyróżnia się w środowisku druku cyfrowego, oferując doskonałą spójność kolorów i zapewniając najwyższą wydajność przy zmniejszonej ilości odpadów. Toner jest dostępny w kolorach CMYK i kolorach rozszerzających gamut: czerwonym, niebieskim, zielonym, pomarańczowym i extra Magenta, a także Super Black i w kolorach technicznych, takich jak jednoprzebiegowa kryjąca biel, UV i odblaskowy bezbarwny, jak również w kolorach produkowanych na życzenie klienta. Toner QB-I pozwala uzyskać najwyższej jakości rezultaty na szerokiej gamie standardowych podłoży fleksograficznych. Pigmenty zastosowane w tonerze QB są najwyższej klasy, bezpieczne dla żywności, a także oferują najwyższy na rynku poziom światłotrwałości. Etykiety błyszczą nie tylko po zadrukowaniu, ale również przez długi czas po nim.

Więcej szczegółów w marcowej Poligrafice.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon