Durst restrukturyzuje dział etykiet i opakowań giętkich
25 Mar 2021 14:27

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Grupa Durst wdraża zmiany w dziale etykiet i opakowań giętkich. Obecny menedżer oddziału Helmuth Munter z końcem 2021 r. przejdzie na emeryturę po ponad 40 latach pracy w firmie. Na stanowisku globalnego dyrektora ds. sprzedaży zastąpi go Thomas Macina. Urodzony w Tyrolu Południowym Macina przyszedł do Durst z HP Indigo, gdzie w ostatnim czasie pełnił obowiązki menedżera ds. biznesu etykietowego w Barcelonie.

Kariera zawodowa Thomasa Maciny w HP trwa od przeszło 15 lat i w tym czasie wyrobił sobie opinię eksperta w dziedzinie technologii druku cyfrowego. Przygodę z firmą Durst rozpoczął w lutym br. od okresu przygotowawczego, a w kwietniu obejmie stanowisko dyrektora ds. sprzedaży dla obszaru EMEA. Następnie w czerwcu przejmie obowiązki w zakresie globalnej sprzedaży produktów z sektora etykiet i opakowań giętkich.

Do momentu przejścia na emeryturę Helmuth Munter będzie nadal zaangażowany w przebieg okresu przejściowego, oferując doradztwo i wsparcie nowemu zespołowi menedżerskiemu, w którego skład wchodzi również Martin Leitner jako menedżer ds. produktów. Przez ostatnie 10 lat dział etykiet i opakowań giętkich osiągnął status ważnego segmentu biznesowego w Grupie Durst i – dzięki systemowi druku Tau RSC – znacząco przyczynił się do cyfrowej transformacji całego sektora. Systemy druku w jednym przebiegu Tau posiadają obecnie ok. 40 proc. udziału w rynku inkjetowego druku UV, z ponad 250 urządzeniami zainstalowanymi na całym świecie.

Wykorzystaliśmy sytuację związaną z pandemią COVID, by przygotować odejście ze stanowiska Helmutha Muntera, odpowiedzialnego za sukces segmentu etykiet – mówi Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Grupy Durst. - Wszyscy z Durst chcielibyśmy podziękować Helmuthowi za jego fantastyczne poświęcenie, doskonałe wyniki oraz lojalność. Cóż może być lepszego od odejścia na emeryturę u szczytu kariery? Życzymy Helmuthowi wszystkiego najlepszego w nowej fazie życia.

Jednocześnie chciałbym gorąco przywitać Thomasa Macinę w rodzinie Durst – dodaje Gamper. Niezmiernie cieszy nas pozyskanie dla firmy prawdziwego rynkowego eksperta, kogoś, kto ma swoje korzenie w Tyrolu Południowym. Obecna sytuacja pandemiczna była dla nas korzystna, ponieważ dała nam czas wystarczający, by zagwarantować płynną zmianę. Jestem pewien, że Thomas będzie nadal napędzał historię sukcesu Tau wspólnie z całym etykietowym zespołem.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Durst

error: Kopiowanie zabronione!
cript>