Evo XD 8 w centrum demonstracyjnym Koenig & Bauer
25 Mar 2021 13:41

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Należące do firmy Koenig & Bauer Centrum Technologiczne dla Klientów (Customer Technology Centre, CTC) w niemieckim Würzburgu szykuje się do debiutu kolejnego urządzenia, które stanie obok rolowej maszyny RotaJET do druku cyfrowego w jednym przejściu. W kwietniu gościom centrum zostanie udostępniona maszyna EVO XD 8 do zadruku opakowań giętkich.

Członek zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller wyjaśnia: Dzięki nowej maszynie jesteśmy w stanie przygotować w Würzburgu demonstracje druku dla poszczególnych klientów, dopasowane do ich potrzeb i odbywające się zarówno w środowisku wirtualnym, jak i na miejscu.

Zainstalowana w siedzibie firmy Evo XD 8 to wysoce zautomatyzowana maszyna fleksograficzna CI z wewnętrznym odwracaniem wstęgi i zainstalowanym przed nawijarką systemem cięcia w linii. Zadrukowuje media o szerokości 1270 mm i osiąga maksymalną prędkość produkcyjną 500 m/min, umożliwiając drukowanie farbami wodnymi na szerokiej gamie folii plastikowych i podłoży papierowych o gramaturze do 150 g/m2. Spójna automatyka w połączeniu z solidną i ergonomiczną konstrukcją stanowi klucz do osiągnięcia wyjątkowych wyników zarówno w zakresie jakości, jak i wydajności produkcji.

Umieszczając dodatkową maszynę demonstracyjną Evo XD w centrum Europy, Koenig & Bauer podkreśla swe ambicje związane ze stale rozwijającym się rynkiem flekso – wyjaśnia Luigi Magliocchi, dyrektor generalny spółki-córki Koenig & Bauer Flexotecnica.

Maszyna flekso z centralnym cylindrem z serii Evo XD nadaje się do druku zarówno farbami solwentowymi, jak  i wodnymi, na wielu różnorodnych podłożach takich jak folie z tworzyw sztucznych, bardzo cienkie i delikatne „oddychające” LDPE lub materiały laminowane, a także papiery. Gwarantuje wyjątkową wszechstronność przy produkcji najbardziej zróżnicowanych opakowań, korzystając z efektywnych systemów suszenia. Maszyna wykorzystuje moduły maszyn serii Evo i została zaprojektowana z myślą o szybkim narządzie nowych zleceń, niskim poziomie odpadów startowych oraz najwyższej wydajności, nawet przy realizacji niskich i średnich nakładów. Automatyczna regulacja docisku z systemem PrintTronic, wysoce wydajna funkcja mycia „SpeedyClean” oraz w pełni zintegrowany system kontroli wizyjnej, uzupełnione o możliwości SmartRegistra, gwarantują szybki początek produkcji i nieprzerwaną kontrolę jakości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer

error: Kopiowanie zabronione!
cript>