Poznaliśmy premiery swissQprint
25 Mar 2021 09:42

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma swissQprint wprowadziła do swojej oferty trzy innowacje, których premiera w wersji online odbyła się 24 marca. Zaprezentowano: ploter drukujący z roli na rolę - Karibu S w wersji standardowej oraz z opcją automatycznego druku dwustronnego i nowe atramenty do druku UV.

Karibu S to szybsza wersja znanego systemu Karibu UV drukującego z roli na rolę. Symbol S oznacza w tym przypadku tempo pracy maszyny, które przekłada się na wzrost jej produktywności przy zachowaniu wysokiej jakości druku. Zarówno wersje Karibu, jak i Karibu S są w stanie automatycznie drukować dwustronnie. Wariant S został stworzony z myślą o dostawcach usług poligraficznych, którzy pracują na wiele zmian realizując duże nakłady banerów, plakatów i billboardów w formacie XL. Karibu S oferuje prędkość drukowania do 330 metrów kwadratowych na godzinę z zachowaniem wysokiej jakości obrazów.

Innowacyjna głowica

Głowica drukująca w modelu Karibu S posiada specjalną konfigurację: cztery głowice drukujące pracują dla każdego koloru procesowego, co wyjaśnia wysoką przepustowość urządzenia. Co więcej, wszystkie maszyny wielkoformatowe swissQprint mają dziewięć podwójnie konfigurowalnych kanałów kolorów. W ten sposób jeden kanał pozostaje wolny i zazwyczaj jest przeznaczony na kolor biały, służąc do zadrukowywania przezroczystych folii.

Druk dwustronny

Jako nową funkcjonalność producent wprowadził opcję automatycznego druku dwustronnego dostępną zarówno dla modeli Karibu, jak i Karibu S. Dzięki systemowi kamer i kodom QR proces produkcji przebiega automatycznie zachowując wysoką wydajność i niezawodność. Proces drukowania jest obsługiwany przez autorskie oprogramowanie Lory, opracowane przez swissQprint. Innowacyjny system sprawia, że zarządzanie zadaniami drukowania jest bardzo proste między innymi za sprawą intuicyjnych, graficznych wskazówek dla użytkownika.

Proces kontroli

Karibu kontroluje proces drukowania za pomocą zintegrowanego systemu kamer i kodów QR. Gwarantuje to, że obiekty drukowane na odwrotnej stronie są ustawione dokładnie we właściwej pozycji, tak aby obie strony były wyrównane - nawet jeśli materiał nie został dokładnie włożony lub jeśli rolka jest umieszczona w kierunku przeciwnym do biegu maszyny. System rozpoznaje prawidłowe pozycje danych -  intuicyjne oprogramowanie Lory prowadzi operatorów przez cały proces, co skraca czas pracy i ogranicza ryzyko popełnienia błędu.

Nowe atramenty

Nowe portfolio swissQprint zawiera atrament o zoptymalizowanych parametrach, przeznaczony do ploterów rolowych. Atrament charakteryzuje się wysoką przyczepnością, jest też bardzo elastyczny. Oznacza to, że dostawcy usług drukarskich mogą używać prawie każdego możliwego rodzaju nośnika, gdyż uniwersalny atrament wykazuje wysoką odporność w przypadku cięcia, składania czy rozciągania podłoża.

swissQprint oferuje również neonowe kolory atramentów przeznaczone do druku UV. Atramenty te są odpowiednie dla wszystkich modeli swissQprint LED i są już dostępne w ofercie. Neonowe kolory nadają szczególny blask reklamom i oznakowaniom. Użytkownicy maszyn swissQprint mogą drukować na sztywnych podłożach w dowolnym formacie, a także na materiałach w rolkach. Dostępne obecnie kolory to neonowy żółty i neonowy róż.

Neonowe atramenty są polecane szczególnie do oznakowań, wyświetlaczy POS, drogowskazów, znaków informacyjnych, plakatów i opasek na rękę. Druk neonowy jest fluorescencyjny, dzięki czemu nadaje się do reklam i oznakowań stosowanych podczas targów i imprez w klubach.  

Każda drukarka wielkoformatowa swissQprint z technologią LED może być wyposażona w jeden lub więcej kanałów neonowych. Użytkownicy mogą dowolnie modyfikować lub rozszerzać konfigurację swojej maszyny.

Jak zapewnił producent, wersje demonstracyjne nowych rozwiązań są już dostępne.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint

 

 

 

cript>