Pierwszy ploter Jeti Tauro H3300 UHS w Ameryce Północnej 
30 Mar 2021 08:48

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Cameron Advertising – północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa, specjalizująca się w produkcji cyfrowej i sitodrukowej z zakresu VisCom, stała się pierwszym użytkownikiem nowego plotera – Jeti Tauro H3300 UHS. Jego producent – firma Agfa – oficjalnie zaprezentował nowe rozwiązanie podczas niedawnego marcowego webinarium, którego gościem specjalnym był Dan Deveau – właściciel i prezes Cameron Advertising. Jak podkreśla dostawca maszyny, Jeti Tauro H3300 UHS łączy w sobie wysoką jakość drukowania, wszechstronność, wydajność i automatyzację, a przy tym oferuje o 30 proc. większą prędkość od wcześniejszych modeli z tej serii.
Poziom wydajności oferowany przez Jeti Tauro H3300 UHS z pewnością pomoże nam w dalszym rozwoju całego biznesu – mówi Dan Deveau. – Dzięki nowemu ploterowi staniemy się bardziej konkurencyjni w niezwykle wymagającym i konkurencyjnym otoczeniu biznesowym.
Cameron Advertising ma siedzibę w Toronto (Kanada), a wśród klientów drukarni, zamawiających tu prace w wielkim formacie, są przedsiębiorstwa reprezentujące różne branże: handlu detalicznego, ochrony zdrowia, sportową, motoryzacyjną, gastronomiczną, żywności i napojów, a także reklamy zewnętrznej.

Jeti Tauro H3300 UHS pozwoli nam wciąż wyróżniać się na tle innych dostawców usług poligraficznych – kontynuuje Dan Deveau. – Zbudowaliśmy solidną reputację naszej firmy, bazując na projektach przekraczających oczekiwania klientów i realizowanych w uzgodnionych terminach. Możliwości zapewniane przez nowo zakupioną maszynę zwiększą naszą innowacyjność i elastyczność, pozwalają bowiem na realizację jeszcze większej liczby prac niż dotychczas.
Jeti Tauro H3300 UHS (ultra high speed) to bazujący na technice UV LED ploter, obsługujący media o szerokości maksymalnej 3,3 m. Drukuje w 4 bądź 6 kolorach z prędkością do 600 m2/h. Jak podkreśla Agfa, zbudowany i dostosowany został do produkcji całodobowej (w cyklu 24/7), z myślą o wysokonakładowych, wymagających zleceniach. Zdaniem producenta największymi zaletami urządzenia są m.in.: jego wszechstronność (Jeti Tauro H3300 UHS drukuje na mediach sztywnych i giętkich, przy czym te drugie aplikowane są z roli), wysoka jakość reprodukcji oraz niskie zużycie atramentu. Z myślą o firmach specjalizujących się w produkcji opakowań z tektury falistej oraz firmach z segmentu Sign & Display, chcących poszerzyć swoje portfolio, Agfa wprowadziła w nim m.in. rozbudowane strefy próżniowe czy systemy prowadzenia mediów.
W ploterze Jeti Tauro H3300 UHS znajdują zastosowanie posiadające proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold atramenty Anuvia UV LED. Jak podkreśla producent, charakteryzują się one szerokim gamutem kolorystycznym i wysoką żywotnością odwzorowywanych barw. Agfa dodaje, że jej nowy ploter oferuje najniższe na rynku zużycie atramentów, za którym stoi opatentowana przez firmę technologia „Thin Ink Layer” i zapewniana przez nią intensywność pigmentów. Urządzenie jest sterowane najnowszą wersją systemu produkcyjnego Asanti, który z jednej strony umożliwia nadzór nad realizowaną produkcją, z drugiej – odpowiada za zwiększoną automatyzację całego procesu.
Mówi Dan Deveau: Na rynku nie ma zbyt wielu producentów oferujących najwyższej klasy systemy hybrydowe o wartości zbliżonej do Jeti Tauro H3300 UHS, zwłaszcza w odniesieniu do naszych potrzeb. Pod tym względem Agfa wręcz przekroczyła nasze oczekiwania, oferując nie tylko świetne rozwiązania z obszaru wielkoformatowego druku cyfrowego, ale też oddając do naszej dyspozycji zaangażowany zespół pomocnych pracowników.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa

 

 

cript>