Esko finalizuje sprzedaż Kongsberg do OpenGate Capital
2 Apr 2021 05:43

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Esko, globalny dostawca zintegrowanego oprogramowania i rozwiązań dla sektora opakowań i etykiet, potwierdziła pomyślne zamknięcie sprzedaży swojego oddziału Kongsberg, zajmującego się cyfrowym wykańczaniem do OpenGate Capital w dniu 1 kwietnia 2021 roku.

OpenGate Capital to firma private equity z siedzibą w Los Angeles w Kalifornii, z europejskim biurem w Paryżu i inwestycjami na pięciu kontynentach. Nowa firma, Kongsberg Precision Cutting Systems, zatrudnia obecnie około 400 byłych pracowników Esko, którzy pracują w ośrodku badawczo-rozwojowym firmy w Kongsberg w Norwegii, w zakładzie produkcyjnym w Brnie w Czechach, w nowej siedzibie głównej w Gent w Belgii oraz w innych lokalizacjach na całym świecie.

 

Ta sprzedaż umożliwia zarówno Esko jak i Kongsberg Precision Cutting Systems rozwijać swoje własne strategiczne kierunki – skomentował Mattias Byström, prezes firm Pantone, Esko i X-Rite. - Jesteśmy przekonani, że pod kierownictwem Stuarta Foxa Kongsberg Precision Cutting ma przed sobą ekscytującą przyszłość. Życzymy zespołowi wszystkiego najlepszego!

Opracowano na podstawie informacji firm Esko