Muller Martini na virtual.drupa
7 Apr 2021 09:04

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Podczas zbliżającej się konferencji virtual.drupa firma Muller Martini zaprezentuje rozwiązania wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W związku z ograniczeniami w podróżowaniu w ubiegłym roku firma Muller Martini świętowała premiery kilku maszyn korzystając z kanałów online. Drupa będzie okazją do przedstawienia nowych rozwiązań i szczegółowego zaprezentowania ich funkcjonalności uczestnikom kwietniowej konferencji.

Wśród omawianych nowości znajdzie się między innymi linia do oprawy zeszytowej Prinova, stworzona z myślą o krótkich i średnich nakładach produkcyjnych. Taśmowiec Prinova oferuje wydajność 9 tys. egz./h. Dzięki innowacyjnym, indywidualnym podajnikom system można dostosować do indywidualnych potrzeb. Oprócz technologii sterowania ruchem i związanych z nią szybszych procesów przygotowania do użycia, główną zaletą rozwiązania jest nowy system kamer ASIR PRO opracowany przez Muller Martini. System rozpoznaje i porównuje wydrukowane arkusze za pomocą kodu 1D/2D i/lub opcji porównania obrazów. W ten sposób maszyna eliminuje ryzyko wadliwych produktów końcowych.

Uczestnicy konferencji poznają też drugie urządzenie do oprawy zeszytowej Primera PRO obsługujące 14 000 cykli produkcyjnych na godzinę. Zastosowana w tym rozwiązaniu technologia Motion Control pozwala na wyraźne skrócenie czasu przygotowania pracy, poprawia przepustowość i zwiększa rentowność za sprawą szybkich i bezbłędnych procesów konfiguracji. Dzięki zaawansowanej technologii oraz serwonapędom każdy z elementów formatu jest automatycznie ustawiany i korygowany podczas produkcji, co eliminuje potrzebę ręcznej interwencji. Kolejną zaletą taśmowca jest przeprojektowany, zautomatyzowany trójnożowy trymer o zmiennej grubości.

Ostatnio firma Muller Martini wprowadziła na rynek także linię do oprawy miękkiej Publica PRO, udostępniając ją w trzech klasach wydajności: 12 000 (PRO12), 15 000 (PRO15) i 18 000 (PRO18) cykli na godzinę. Publica PRO charakteryzuje się dużą wydajnością i krótkimi czasami przezbrojeń, uzyskiwanymi dzięki zoptymalizowanym procesom produkcyjnym. W systemie wprowadzono liczne innowacje takie jak: nowe obrotowe ekrany dotykowe, system CoPilot (Siemens NX), zoptymalizowany łańcuch zaciskowy, automatyczna regulacja długości folii klejącej na jednostce klejącej grzbiet, ukośnie ułożone tarcze jednostki klejącej boki i zoptymalizowany transport okładek.

Zbieranie wstępne, zmienne składanie, dynamiczny tryb cięcia to funkcje cyfrowego rozwiązania do bloków książek SigmaLine III, które zostało skonstruowane z myślą o bardzo krótkich seriach produkcyjnych. Do tej pory czynność składania na SigmaLine odbywała się za pomocą mechanicznego ostrza. W najnowszej wersji urządzenia producent proponuje innowacyjną technologię, wykorzystującą  ciśnienie powietrza. Użycie łopatek powietrznych  podnosi stabilność urządzenia przy dużych prędkościach i zwiększa wydajność całego systemu do 305 m/min, co jest obecnie najwyższym wynikiem na rynku. Kolejną nową funkcją jest tryb dynamicznego cięcia.

Podczas konferencji drupa zostaną również zaprezentowane maszyny Muller Martini, które już odniosły sukces na rynku, w tym oklejarka Vareo PRO z podajnikiem końcowym i trójnożowym trymerem InfiniTrim, oklejarka Alegro, maszyna do szycia bloków książek Ventura MC Digital oraz linia Diamant 60.

Opracowano na podstawie informacji firmy Muller Martini