Złote standardy hubergroup
8 Apr 2021 10:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W celu wspierania gospodarki obiegu zamkniętego firma hubergroup Print Solutions oferuje obecnie kompletne portfolio produktów dla komercyjnego druku offsetowego i druku opakowań, które posiadają certyfikat Cradle to Cradle Material Health Gold.

Międzynarodowy specjalista w dziedzinie farb drukarskich opracował nową gamę farb opartą na serii MGA NATURA o niskiej migracji, która doskonale nadaje się do drukowania opakowań na żywność. Instytut Innowacji Produktowych Cradle to Cradle przyznał certyfikaty Gold gamie wodorozcieńczalnych farb z serii ACRYLAC. Ponieważ hubergroup produkuje dużą część surowców we własnym dziale chemicznym, przedsiębiorstwo może dodatkowo zapewnić zrównoważone działania w całym łańcuchu wartości.

Zrównoważony rozwój w agendzie hubergroup

W 2017 roku hubergroup została pierwszym międzynarodowym producentem farb drukarskich, który otrzymał certyfikat Cradle to Cradle jako reprezentant sektora offsetu arkuszowego, a tym samym istotnie przyczynił się do zrównoważonego rozwoju branży. Od tego czasu firma stale poprawia ekologiczność swoich produktów. Seria rynkowa hubergroup ALPHA viva posiada status Gold już od 2018 roku, a obecnie Instytut Innowacji Produktowych przyznał ten sam poziom certyfikacji (w ramach Material Health Certification) serii farb inkjetowych MGA NATURA oraz różnym powłokom wodnym serii ACRYLAC. Tym samym instytut potwierdza, że farby i lakiery nie zawierają żadnych substancji stanowiących poważne zagrożenie dla ludzi lub środowiska.

Josef Sutter, kierownik ds. produktów arkuszowych/UV w europejskim oddziale hubergroup mówi: Zrównoważony rozwój produktów do druku od dawna pozostaje w obszarze naszej działalności badawczej. Chcemy oferować naszym klientom produkty przyjazne dla środowiska i w ten sposób pomagać w przygotowaniu ich produktów na potrzeby gospodarki obiegu zamkniętego. W związku z tym było dla nas ważne, aby zapewnić im kompletne portfolio produktów zarówno dla komercyjnego, jak i opakowaniowego druku offsetowego, posiadających certyfikat Cradle to Cradle Gold.

Definiowanie własnych standardów środowiskowych

Oprócz tego hubergrup gwarantuje swoim klientom zaawansowane standardy środowiskowe w całym łańcuchu wartości. Jest to możliwe, ponieważ większość surowców pochodzi z należącego do tej firmy Działu Chemicznego. Josef Sutter dodaje: Zdajemy sobie sprawę z poziomu odpowiedzialności, która spoczywa na nas jako na producencie farb do druku, i chcemy  jej sprostać. Przyjmując holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju chcemy spełniać wysokie standardy obowiązujące w łańcuchu wartości – począwszy od produkcji surowców.

Opracowano na podstawie informacji firmy hubergroup

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>