Nowe opcje automatyzacji dla Onset X HS
5 May 2021 11:23

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Najnowsza seria urządzeń z płaskim stołem do druku produkcyjnego jest teraz jeszcze szybsza dzięki wprowadzeniu technologii robotyki do automatycznego nakładania i zdejmowania nośników.

Po sukcesie gamy Onset X HS firm Fujifilm i Inca Digital, ta seria urządzeń wielkoformatowych o ultrawysokiej wydajności została teraz wyposażona w zautomatyzowaną technologię, która usprawni produkcję wysokonakładową, skróci czas zmiany zlecenia i ograniczy konieczność interwencji obsługi między nakładami.

Wykorzystując roboty Dual Flex i High Five, seria obejmuje konfigurację półautomatyczną (z nakładaniem ręcznym i zdejmowaniem automatycznym), a także w pełni automatyczny system nakładania, zdejmowania i układania w stos, przeznaczony specjalnie do pracy z trudnymi materiałami takimi jak niesezonowana tektura falista.

Nowe opcje automatyzacji dostępne w maszynach z serii Onset X HS są wynikiem bliskiej współpracy z ich obecnymi użytkownikami — mówi Matt Brooks, head of products & solutions w Inca Digital. - Z biegiem czasu pełna automatyzacja z pewnością się upowszechni. Dzięki wprowadzeniu wysoko zaawansowanych robotycznych ramion firmy ABB oraz unikatowej, zaprojektowanej przez Inca technologii zdejmowania arkuszy użytkownicy maszyn Onset X mogą teraz produkować wyjątkowo duże nakłady wysokiej jakości wydruków w jeszcze krótszym czasie. Ultrawysoka wydajność i szybka zmiana zleceń optymalizują poziomy produkcji na niespotykaną skalę.

Maszyny z serii Onset X HS można wyposażyć w jedną z czterech opcji automatyzacji – system półautomatyczny 3/4, w pełni automatyczny system nakładania arkuszy, w pełni automatyczny system obsługi do niesezonowanej tektury falistej oraz w pełni automatyczny system obsługi ze zintegrowanym elastycznym nakładaniem.

System automatyzacji 3/4 umożliwia drukowanie na pojedynczych arkuszach, wielu arkuszach oraz dwustronnie z pasowaniem. Operator nakłada arkusze na stół podawczy, a system wykonuje pozostałe czynności, odkładając wydruki na paletę w celu ułatwienia dalszego transportu. Co więcej, system zapewnia operatorowi natychmiastowy, bezpośredni dostęp do stołu i punktów pasowania, umożliwiając szybką zmianę trybu pracy z ręcznego na półautomatyczny.

W pełni automatyczny system nakładania podłoży jest przeznaczony do sezonowanych i stabilnych wymiarowo arkuszy. Działa w połączeniu z modułem 3/4, zapewniając pełną automatyzację i obsługując wiele arkuszy z wysoką precyzją pasowania. Jednostkę nakładającą można odsunąć od drukarki, aby uzyskać dostęp do jej stołu.

Rozwiązanie do tektury falistej obejmuje w pełni automatyczny system obsługi, zaprojektowany specjalnie pod kątem trudnych podłoży takich jak niesezonowana tektura falista. Przenoszenie z podsysem zapewnia precyzyjną pracę, od ramienia robota podnoszącego arkusze, przez układanie na stole do druku, aż po odkładanie na stos na palecie.

Dual Flex – to unikatowe, w pełni automatyczne rozwiązanie ze zintegrowanym elastycznym nakładaniem, które umożliwia drukarniom płynne przejście między załadunkiem stołu montażowego i automatyzacją przy użyciu dwóch robotów. To rozwiązanie oferuje pełne możliwości nakładania i zdejmowania elastycznych, półsztywnych i sztywnych arkuszy oraz płynną zmianę operacji. W trybie całkowicie automatycznym dwa roboty oferują również opcjonalny tryb „flip to print” – High 5 – do druku dwustronnego z pasowaniem przód/tył bez udziału operatora.

Szybki i zaawansowany system obsługi ma kluczowe znaczenie dla pełnej wydajności maszyny Onset X, pomagając z maksymalną szybkością realizować zadania i zmieniać zlecenia w przypadku większych nakładów — kontynuuje Brooks. - Cieszymy się z wprowadzenia na rynek tych zaawansowanych opcji automatyzacji, które pomogą naszym klientom osiągnąć optymalną wydajność i jakość druku. Już obserwujemy ogromne zainteresowanie nowymi typami automatyzacji.

Firmy Fujifilm i Inca Digital od dawna prowadzą owocną współpracę, odkąd to w 1999 roku wspólnie wprowadziły pierwsze na świecie szerokoformatowe drukarki atramentowe UV — mówi Kevin Jenner, european marketing manager, Fujifilm Wide Format Inkjet Systems. - Seria Onset X już od kilku lat wyznacza standardy jakości i produktywności w branży i cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom kolejny wzrost szybkości i wydajności.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

 

 

 

cript>