AccurioLabel 230 w MD Labels
10 May 2021 08:45

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Najnowsza współpraca drukarni etykietowej MD Labels z Konica Minolta Business Solutions Polska to dowód na to, że ultrakrótkie nakłady stanowią zauważalny odsetek zleceń i zwiastują dużą zmianę na rynku etykietowym. AccurioLabel 230 do cyfrowego druku etykiet w trybie „z roli na rolę” to odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów.

Kaliska drukarnia MD Labels od niemal pięciu lat stawia na cyfrowy druk etykiet i dynamicznie się rozwija. Może świadczyć o tym fakt, że pierwsza instalacja maszyn osiągnęła pełną wydajność w ciągu dwóch lat i obecnie pracuje na dwie zmiany, sześć dni w tygodniu. Park maszynowy drukarni to 9 urządzeń do druku i konfekcji etykiet na rolkach, w tym najnowszy nabytek od Konica Minolta – AccurioLabel 230 do cyfrowego drukowania etykiet, który znacznie zwiększa uniwersalność drukarni i umożliwia zagospodarowanie rozdrobnionego portfela zleceń na żądanie.

Szukaliśmy urządzenia o wysokiej wydajności, które sprosta mniejszym nakładom. AccurioLabel 230 to maszyna kompaktowa, szybka w konfiguracji i w obsłudze, niewymagająca znajomości zaawansowanych technik drukarskich, generuje mniej odpadów, a jednocześnie charakteryzuje się bardzo wysoką jakością druku – komentuje zakup Marcin Jasiński, współwłaściciel drukarni MD Labels.

Jednak proste uzupełnienie portfolio to niejedyne uzasadnienie wyboru AccurioLabel 230. To odpowiedź na coraz głębsze zmiany w gospodarce, które uwidaczniają się również w zamówieniach druków. Widać wyraźnie, jak małe lokalne firmy rosną w siłę, a ostatni czas spowodował dużą migrację biznesów do online’u. Ten segment nie generuje milionowych nakładów, to raczej setki, rzadziej tysiące sztuk. Jednocześnie klienci są bardzo wymagający, jeśli chodzi o jakość, estetykę i krótki czas realizacji zleceń – mówi Jasiński, a nabyte urządzenie określa jako kompaktowe i łatwe w obsłudze.

Łatwość obsługi nie oznacza jednak, że aspekt obsługi serwisowej maszyny nie miał wpływu na wybór. Wręcz przeciwnie, to właśnie usługi serwisowe oferowane przez firmę Konica Minolta przesądziły ostatecznie o współpracy. Dla Jarosława Szymczyka, production printing account managera w Konica Minolta, było to o tyle ciekawe wdrożenie, że to drukarnia cyfrowa, która otwarcie określała swoje cele biznesowe, co pozwoliło na bardzo dobry dobór rozwiązania. MD Labels to klient świadomy pod każdym względem. Współpracujemy niekoniecznie dyskutując o samym urządzeniu, ale rozmawiamy o możliwościach jego zastosowania, zwiększania portfolio produktów i o transformacji rynku druku – mówi Jarosław Szymczyk.

Właściciele MD Labels od początku działalności postawili na druk cyfrowy. Staramy się go nieco odczarować i pokazywać, jak wiele ma zalet. Klienci są przyzwyczajeni do druku tradycyjnego i czasem trudno im uwierzyć, że cyfra może być równie dobrym rozwiązaniem. Coraz większa liczba zapytań o mniejsze nakłady, coraz więcej krótkich serii, coraz więcej klientów oczekujących kilku, kilkunastu wersji etykiety – to wszystko powoduje, że rynek jest na cyfrę coraz bardziej otwarty. A Konica Minolta bardzo nam w tej cyfrowej misji pomaga – mówi Marcin Jasiński. Tymczasem MD Labels może się już pochwalić nowymi wzorcowymi etykietami, z wyjątkowym finishingiem, naturalnie w nawet najmniejszym możliwym nakładzie i w doskonałej jakości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta