Premiera systemu Amfortis firmy Agfa
7 Jun 2021 10:06

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Agfa uzupełnia ofertę rozwiązań dla druku offsetowego opakowań i do portfolio płyt drukarskich oraz wysokowydajnych systemów CtP dodaje system Amfortis. Nowe oprogramowanie usprawnia pracę przetwórców opakowań, łącząc unikalne narzędzia programowe w jedno potężne rozwiązanie produkcyjne.

Z poziomu jednego interfejsu Amfortis poprawia efektywność wszystkich typowych zadań w ramach prepress, takich jak optymalizacja projektu czy zarządzanie zadaniami, oferując jednocześnie wysoką jakość i spójność druku. Innowacyjne oprogramowanie działa jak zintegrowane centrum dowodzenia – nie tylko drukuje i tworzy odbitki próbne, ale także steruje maszynami drukującymi oraz urządzeniami tnącymi, również w produkcji krótkoseryjnej.

Aby stworzyć system Amfortis, Agfa wykorzystała ponad 25-letnie doświadczenie i know-how w zakresie rozwoju przepływu pracy. Drukarnie i konwerterzy opakowań mogą teraz korzystać ze sprawdzonych rozwiązań Apogee firmy Agfa, a drukarnie komercyjne, które chcą rozszerzyć działalność na druk opakowań, będą w stanie zrobić to w krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku.

Fratelli Roda SA, szwajcarska drukarnia opakowań farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych jako pierwsza wdrożyła system Amfortis: Ogromny potencjał Amfortis bardzo szybko dał o sobie znać - mówi Gian Luca Pellegrinelli, kierownik produkcji i dodaje: Dzięki niemu nasz proces produkcyjny jest zarówno szybszy, jak i bezpieczniejszy, ponieważ możemy wyeliminować etapy pośrednie. Nasi operatorzy, którzy byli przyzwyczajeni do pracy z Apogee, uważają, że interfejs jest bardzo intuicyjny.

Mniejsze zużycie atramentu

Amfortis bazuje na oprogramowaniu Agfa PressTune, które gwarantuje spójność kolorów, a tym samym płynniejsze zatwierdzanie, szybsze narządzanie oraz mniejsze zużycie atramentu i papieru. Dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu kolorów PressTune stanowi dobre podłoże dla rewolucyjnej technologii rastrowania SPIR@L firmy Agfa, która poprawia jakość druku przy jednoczesnym zmniejszeniu pokrycia farbą. Stanowi również podstawę oprogramowania InkTune, które pomaga redukować zużycie atramentu i które można zastosować do separacji rozszerzonej gamy kolorów obsługiwanej przez Amfortis. Dzięki integracji z Arziro, Amfortis umożliwia również dodawanie określonych elementów projektu do grafiki w celu poprawy atrakcyjności produktów eksponowanych na półkach sklepowych oraz dla potrzeb ochrony marki.

Drukowanie opakowań to rosnący segment rynku, a pandemia jeszcze go wzmocniła przez wzrost popularności zakupów online – mówi Andy Grant, global head of software w firmie Agfa i podkreśla: W Agfie realizujemy strategię zintegrowanych rozwiązań dla wszystkich obsługiwanych rynków. Amfortis to ostatni element układanki przeznaczonej do opakowań offsetowych. Wpisuje się również w nasze podejście ECO³, w ramach którego wspieramy rozwój biznesowy klientów, oferując opłacalne rozwiązania, które sprawiają, że działalność jest bardziej zrównoważona i wydajna.

Amfortis to rozwiązanie dla drukarń komercyjnych, które mogą rozszerzyć swoje możliwości produkcyjne w dziedzinie opakowań – mówi Mark Lewiecki, senior product manager w Adobe i podkreśla: Klienci skorzystają z najnowocześniejszych technologii, w tym niezawodnych wydruków wysokiej jakości Adobe oraz nowych funkcji dostępnych w najnowszym Adobe PDF Print Engine. Gratulacje dla Agfy z okazji premiery Amfortis!

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>