Megadeal Heidelberga w drukarni wydawniczej
8 Jun 2021 12:50

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wiodąca europejska drukarnia wydawnicza Wilco, zlokalizowana w Niderlandach podpisała z firmą Heidelberg mega-kontrakt, w ramach którego niemiecki koncern zainstalował w sumie 11 maszyn Speedmaster XL 106 najnowszej generacji z technologią Push-to-Stop, składających się z 61 zespołów drukujących. Na mocy kontraktu Heidelberg dostarcza również  materiały eksploatacyjne, a firma Allaoui Graphic Machinery przejmie dotychczas używane przez Wilco maszyny.

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) odnotowuje stały wzrost inwestycji w kluczowych segmentach rynku i regionach. Firma osiągnęła ostatnio duży sukces sprzedażowy w sektorze wydawniczym, którego całkowita wartości rynkowa w Europie szacowana jest na 36-38 mld euro. Europejska branża dziełowa, publikująca rocznie ponad 500 tys. tytułów, jest również wyjątkowo zróżnicowana i mimo pandemii COVID-19 radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Ten pozytywny trend powoduje, że klimat inwestycyjny w drukarniach wydawniczych staje się coraz bardziej sprzyjający. Firma Heidelberg poinformowała 8 czerwca br., że jedna z wiodących europejskich drukarń wydawniczych i dziełowych Wilco z siedzibą w Niderlandach zdecydowała się wymienić większość swoich maszyn drukujących na jedenaście linii Speedmaster XL 106 generacji 2020 w ramach planów konsolidacji zakładu i związanej z nimi budowy nowego centrum produkcyjnego w Amersfoort. Zamówione offsetowe maszyny drukujące, wyposażone w udoskonaloną technologię Push to Stop mają różne konfiguracje – wśród nich są cztery modele Speedmaster XL 106 8P, niektóre z technologią LED UV.

Przełomowy krok

W ubiegłym roku Heidelberg zainstalował 18 nowych zespołów drukujących XL 106 w zakładzie Wilco w Amersfoort. Po zamówieniu kolejnych ośmiu maszyn Speedmaster XL 106, czyli łącznie 43 zespołów drukujących, firma Wilco stała się jednym z największych użytkowników Speedmaster XL 106 najnowszej generacji. Drukarnia zawarła dodatkową umowę Print Site Contract na ciągłe dostawy materiałów eksploatacyjnych, która zapewnia, że materiały niezbędne do sprawnego działania, w tym farby, są dostarczane w miarę potrzeb na podstawie rzeczywistego zużycia.

„Jeśli firma, tak jak my w Wilco, chce dostarczać całą gamę produktów - od książek, raportów rocznych i czasopism po materiały do marketingu bezpośredniego i ulotki - w możliwie najkrótszym czasie, w najlepszej jakości i na konkurencyjnych zasadach, potrzebuje zmotywowanego zespołu, maksymalnej wydajności i najnowocześniejszych technologii - mówi Robert Jan de Rooij, założyciel i dyrektor handlowy Wilco.  - Jeśli chodzi o najnowocześniejsze technologie, portfolio i usługi oferowane przez firmę Heidelberg całkowicie nas przekonały. Postrzegamy naszą decyzję o inwestycji jako przełomowy krok w kierunku zwiększenia wydajności i większego skupienia się na kliencie.”

Łączona transakcja

Prace budowlane w Amersfoort mają się zakończyć we wrześniu tego roku i do tego czasu wszystkie maszyny zostaną zainstalowane w nowym zakładzie Wilco. Zastąpią one jedenaście dotychczas używanych maszyn - wszystkie zostały zakupione przez rodzinną firmę Allaoui Graphic Machinery GmbH (AGM) z siedzibą w Aachen. Dzięki swojej wiedzy rynkowej opartej na danych oraz doświadczeniu w zakresie dopasowywania maszyn firma AGM jest strategicznym i niezawodnym partnerem firmy Heidelberg w zakresie sprzedaży maszyn używanych.

„Obserwujemy stały wzrost inwestycji na rynkach i w regionach, które są dla nas ważne - mówi Rainer Hundsdörfer, CEO firmy Heidelberg. - Smart Print Shop przyszłości oferuje naszym klientom możliwość zmiany pozycjonowania i inwestowania, nawet w trudnych czasach. Ta transakcja jest jedną z największych sprzedaży urządzeń w historii naszej firmy. Nasza organizacja sprzedaży i serwisu oraz nasz zespół zarządzania produktem ściśle i bardzo profesjonalnie współpracowały z firmą Allaoui Graphic Machinery GmbH przy tym projekcie.” 

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

error: Kopiowanie zabronione!
cript>