Nowy ploter Canon Arizona 135 GT
29 Jun 2021 11:42

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Canon wprowadziła na rynek nowy model plotera płaskiego UV serii Arizona. Jak zapewnia producent, typ 135 GT to istotne wsparcie technologiczne dla dostawców usług druku, producentów banerów, drukarń offsetowych oraz sitodrukowych. Nowy ploter posiada wszystkie cechy wielokrotnie nagradzanej serii Arizona – wysoką jakość obrazu, dużą produktywność i niezawodność, a także wszechstronność zastosowań oraz przystępny koszt eksploatacji. Rozwiązanie zapewnia też możliwość drukowania na materiałach elastycznych – przy wykorzystaniu opcji umożliwiającej obsługę roli.

Druk na sztywnych podłożach, produkcja wielkoformatowa w sporym nakładzie czy chęć poszerzenia oferty drukarni o nowe możliwości – wszystko to stanie się proste z pomocą nowego modelu Arizona 135 GT. Rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą o wspieraniu wysokiej produktywności i różnorodności zastosowań, dostarcza wydruki o wysokiej, fotorealistycznej jakości obrazu. Tajemnica sukcesu to zastosowanie technologii druku w skali szarości VariaDot, która wykorzystuje zaawansowaną technikę doboru rozmiaru kropli. Dzięki obsłudze materiałów o wymiarach do 125 x 250 cm i grubości do 50,8 mm oraz prędkości druku do 34.2 m²/h Arizona 135 GT stanowi rozsądną inwestycję już przy produkcji na poziomie 2000 m² rocznie.

Wydajność modelu Arizona 135 GT zwiększają proste w obsłudze funkcjonalności. To np. lepsza obsługa złożonych zadań, praca w trybie tworzenia wielu kopii (step and repeat), druk odbicia lustrzanego czy możliwość nadpisywania trybów druku. Precyzyjna rejestracja zadań pozwala uniknąć błędów, a możliwość dokonania zmian w ostatniej chwili z poziomu plotera umożliwia oszczędność cennego czasu. Nieprzerwana praca jest kluczowa dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się drukiem, dlatego Arizona 135 GT oferuje liczne funkcje serwisowe, tym samym maksymalizując gotowość urządzenia do działania: Automated Maintenance System zapewnia bezdotykową konserwację głowicy i przywraca pracę dyszy w kilka sekund, a funkcja On Remote Service umożliwia użytkownikowi autoryzację zdalnego wsparcia wykwalifikowanej obsługi technicznej.

Możliwość druku na szerokiej gamie materiałów

Dzięki technologii flatbed (prawdziwego stołu płaskiego) stosowanej w serii Arizona oraz utwardzaniu przy pomocy UV-LED, możliwa jest produkcja trwałych produktów na sztywnych i elastycznych podłożach o standardowej, ale również porowatej powierzchni – w tym na szkle, aluminium, innych metalach, płótnie, drewnie, płytach MDF, tekturze, płytkach ceramicznych czy plastiku. Opcjonalny zestaw Arizona Static Suppression Upgrade Kit pozwala urządzeniom Arizona 135 GT drukować na tworzywach, takich jak plastik akrylowy, poliwęglan czy styren. Z kolei wysokociśnieniowy system próżniowy Arizona Classic zapewnia niezawodne utrzymywanie pozycji materiału podczas druku, nawet przy stosowaniu sztywnych, zakrzywionych materiałów. Jeszcze więcej możliwości daje dodatkowy moduł Roll Media Option (dostępny nawet po instalacji bazowego urządzenia). Pozwala on na druk na elastycznych podłożach o szerokości do 220 cm, również tych cienkich i wrażliwych na ciepło, oraz wykonywanie zadań typu roll-to-roll bez konieczności nadzoru przez całą noc.

Rodzina płaskich ploterów Arizona zyskała uznanie dzięki oferowanej przez te urządzenia wysokiej jakości obrazu, wydajności, niezawodności i różnorodności zastosowań – komentuje  Michele Tuscano, szef sieci kanałów partnerskich i wiceprezes działu Large Format Graphics w regionie EMEA w Canon Production Printing. - Rozwiązania te otrzymały wiele nagród, a na całym świecie do dziś zainstalowano ponad 7500 urządzeń tej serii. Wprowadzając na rynek model 135 GT, który dostępny jest w naszym Programie Partnerskim, chcemy zaoferować m.in.  dostawcom usług druku, drukarniom offsetowym i sitodrukowym – zarówno tym wchodzącym na rynek druku wielkoformatowego, jak i tym chcącym poszerzyć swoją ofertę – idealny model płaskiego plotera, który zapewnia druk rozmaitych produktów na sztywnych i elastycznych materiałach. To najnowszy ploter w piątej generacji tej rodziny. Oferujemy zatem użytkownikom sprawdzoną podstawę technologiczną i korzyści, które już są znane ze średnionakładowych wcześniejszych modeli, w atrakcyjnej cenie. Jesteśmy przekonani, że nowy model okaże się równie popularny wśród klientów, co jego poprzednicy.

Szczegóły opublikujemy w lipcowym wydaniu Poligrafiki.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon.

 

 

cript>