Cimpress podpisuje umowę partnerską z firmą Canon
7 Sep 2021 09:32

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na mocy podpisanego ostatnio porozumienia między obiema firmami Canon staje się dostawcą atramentowych maszyn drukujących do wielu zakładów Cimpress. Jednak ani Cimpress, ani Canon nie precyzują, o jaką dokładnie liczbę urządzeń chodzi ani które lokalizacje zostaną objęte instalacjami.

Cimpress wykorzystuje już technologię Canon do drukowania komercyjnego w co najmniej dwóch swoich lokalizacjach. W Pixartprinting w Wenecji niedawno zainstalowano Prostream 1800, flagową maszynę do druku atramentowego, natomiast w Druck.at w Austrii na początku bieżącego roku została zainstalowana maszyna VarioPrint iX320.

Nowy Prostream łączy dwa urządzenia z serii Prostream 1000 i, podobnie jak one, jest wyposażony w technologię Hunkeler, działającą w trybie online. Rozwiązanie wymaga współpracy między trzema zespołami w celu stworzenia linii do druku ulotek A3, A4 i A5 w czterech gramaturach. Do tej pory Cimpress preferował rozwiązania HP Indigo do druku cyfrowego, np. firma Pixartprinting pracuje obecnie na pięciu modelach B2 Indigo.

Dyrektor generalny Cimpress, Robert Keane mówi, że: technologia atramentowa odgrywa ważną rolę, zapewnia elastyczność, wydajność i jest pozytywnym krokiem w kierunku zmniejszenia ilości odpadów, przyczyniając się do osiągnięcia naszych celów zrównoważonego rozwoju. Firma oświadczyła, że ​​do 2030 r. zamierza być neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Umowa nie ogranicza się do komercyjnych maszyn drukarskich włączając na przykład maszyny wielkoformatowe takie jak seria Colorado i Arizona. Na mocy porozumienia będą również realizowane transakcje kupna m.in. drukarek atramentowych LabelStream.

Zdaniem przedstawicieli firmy Canon odbiorcami urządzeń działających w technologii atramentowej jest obecnie wiele drukarń online'owych. Dyrektor działu druku komercyjnego w Canon UK, Stuart Rising, powiedział, że pokazuje to, iż rozwój maszyn atramentowych osiągnął poziom dojrzałości, który pozwala dostawcom usług druku uzyskać wysoką wydajność, opłacalność i zwrot z inwestycji bez konieczności rezygnowania z jakości.

Trend dotyczy nie tylko firmy Canon - firma HP również przekonuje drukarnie internetowe do swojej technologii atramentowej. Drukarnie Precision Proco i Solopress zainstalowały maszyny Pagewide T250, podobnie jak Onlineprinters, właściciel Solopress. Cimpress już wcześniej informował o dużych zamówieniach na HP Indigo – zakup 12 maszyn został zainicjowany na targach drupa 2016, a kolejną partię zakontraktowano w kwietniu tego roku, przy czym połowa z nich ma być modelem 100k. Firma deklarowała też plany zamówienia 20 maszyn Landa Nano na targach drupa 2016.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Business

error: Kopiowanie zabronione!
cript>