Grafmasz debiutuje na Festiwalu Druku
14 Sep 2021 11:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma zaprezentuje swoją ofertę po raz pierwszy na Festiwalu Druku i Marketingu w dniach 15-16.09 w warszawskiej Hali Expo (ul. Prądzyńskiego). Stoisko firmy znajduje się w Hali 1. Zaprezentowane zostaną przede wszystkim cieszące się w ostatnim czasie dużą popularnością plotery do wycinania arkuszowego oraz z roli na rolę.  

Jednym z nich będzie urządzenie VD 320 III do cyfrowego wycinania (finiszingu) etykiet i naklejek drukowanych na roli. Charakteryzuje się prostą obsługą, przezbrojenie maszyny pod konkretną pracę trwa ok. 15 min. Urządzenie wycina etykiety za pomocą noży z prędkością do 6 m/min oraz posiada w standardzie rozcinanie na bobiny. Wyposażone jest także w uszlachetnianie przez laminację na zimno. Istnieje możliwość rozbudowy liczby głowic tnących i rozcinających. Maksymalna liczba głowic tnących wynosi 4, co w połączeniu z prędkością pracy urządzenia gwarantuje wielokrotnie wyższą wydajność w porównaniu z ploterami jednogłowicowymi.

Opcjonalnie ploter może również posiadać gilotynę do cięcia arkuszy, która pracuje w linii, dzięki czemu zyskuje jeszcze większe możliwości cięcia materiału z roli na arkusze.

Kolejne z urządzeń, DF0604-MT, to zautomatyzowany, cyfrowy ploter tnący wyposażony w noże do cięcia i nacinania arkuszy oraz rolkę bigującą o prędkości przesuwu głowicy do 1000 mm/s. Urządzenie zalecane jest do wycinania, nacinania i bigowania dowolnych kształtów. Służy do prototypowania i niskonakładowej produkcji opakowań z tektury, papieru, wycinania etykiet, pudełek, teczek, zaproszeń i wielu innych do grubości materiału 10 mm.  Brak konieczności stosowania wykrojników pozwala na wykonanie danej pracy już od jednej sztuki, oszczędzając przy tym czas i koszty wykonania zlecenia. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz