Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania „Poligrafiki”!
15 Sep 2021 10:34

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tematem miesiąca jest we wrześniu druk wielkoformatowy, m.in. ze względu na październikowe targi Fespa poświęcone w znacznym stopniu temu segmentowi poligrafii, a także drukowi na tekstyliach. Jak mówi Neil Felton, dyrektor zarządzający Fespa, targi mają pomóc firmom z branży poligraficznej odzyskać siły po pandemii i skupić się na przyszłości oraz szukać nowych możliwości; ma to być ponowne zjednoczenie branży. Możecie Państwo także dowiedzieć się, co na targi szykuje Agfa.

Tradycyjnie przedstawiamy nowości z dziedziny druku wielkoformatowego; tym razem są to premierowe plotery tnące firmy Roland DG oraz nowe atramenty neonowe do druku UV firmy swissQprint.

Innowacyjne rozwiązania niosą ze sobą wielki potencjał, który w pełni ujawnia się dopiero po ich zastosowaniu w warunkach produkcyjnych.  Tak jest w przypadku opartej na chmurze inteligentnej platformy EFI IQ, z której korzysta agencja reklamowa Studio DAR, a także dwóch maszyn Durst pracujących w drukarni Totem.

Jeśli chodzi o druk na tekstyliach, to wydarzeniem było ostatnio przejęcie przez jednego ze światowych liderów tej branży, firmę Kornit Digital, amerykańskiego specjalisty druku 3D – spółki Voxel8. Zaawansowana technologia 3D umożliwi wdrożenie unikalnych aplikacji dekoracyjnych i funkcjonalnych dla wiodących światowych marek.

Fespa dopiero przed nami, natomiast już we wrześniu odbywają się w Warszawie targi Packaging Innovations i Festiwal Druku, a także RemaExtra. W numerze znajdą Państwo zapowiedzi wystawców, m.in. firm Atrium, OKI i Riset.

Poza tym w wydaniu wrześniowym: relacja z Art of Color – spotkania liderów w Poznaniu; problemy globalnego łańcucha dostaw nadal dotykają producentów farb drukarskich; jakich pracowników potrzebuje drukarnia 4.0 oraz jak przekazać firmę rodzinną kolejnemu pokoleniu – a także wiele innych interesujących artykułów, do lektury których gorąco Państwa zachęcamy!

 

 

cript>