Goldschmidt przechodzi z offsetu na druk cyfrowy
16 Sep 2021 12:29

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Niemiecka drukarnia wymienia przystępną cenę, farby wodne i wpływ na środowisko jako kluczowe czynniki swojej inwestycji w atramentową maszynę drukującą w formacie B2.

Goldschmidt, zlokalizowana w niemieckim powiecie Emsland w Dolnej Saksonii, jest firmą rodzinną w trzecim pokoleniu, która oferuje szeroki zakres usług druku. Od broszur, książek i kalendarzy do wizytówek, przesyłek reklamowych i dużego formatu – Goldschmidt jest liderem w branży druku od ponad 70 lat. Ostatnio firma starała się przystosować do zwiększonego popytu na druk spersonalizowany i w maju br. świętowała odbiór maszyny Jet Press 750S od Fujifilm.

Nasza oferta biznesowa jest niezwykle zróżnicowana — mówi Vera Goldschmidt, dyrektor generalny firmy. - Oferujemy usługi druku dla szerokiej gamy rynków i zauważyliśmy duży wzrost liczby zamówień na druk spersonalizowany, a ogólniej mówiąc na druk niskonakładowy ze strony naszych klientów. W zasadzie od ostatnich kilku lat jest to rosnący trend i aby się odpowiednio dostosować, zmieniliśmy strukturę firmy. Chcąc wyprzedzić te nasilające się trendy zamiast na nie reagować, już przed trzema lata dokonaliśmy pewnych zmian.

Aby pomóc firmie pozostać wierną swoim celom, Vera  Goldschmidt zainteresowała się inwestycją w technologię druku, która oferuje wysoką jakość i niezawodność, a przy tym wspiera cele zrównoważonego rozwoju. Odpowiedź na to zapotrzebowanie pojawiła się w maju 2021 roku w postaci maszyny Jet Press 750S od Fujifilm. W 2019 roku oglądaliśmy atramentowe maszyny drukujące w formacie B2 — kontynuuje Vera. - Zauważyłam artykuł porównujący maszyny atramentowe B2 w czasopiśmie, w którym opisano model Jet Press – jego parametry natychmiast zwróciły moją uwagę. Obejrzałam kilka filmów poświęconych tej maszynie w internecie, dostrzegłam jakość druku i postanowiłam przyjrzeć się jej bliżej.

Mniej więcej w tym samym czasie oglądaliśmy też inne atramentowe maszyny drukujące w formacie B2, ale było dla nas jasne, że Jet Press to najlepsze rozwiązanie. Poza atrakcyjną ceną i doskonałą jakością druku równie ważne przy podejmowaniu decyzji było wykorzystanie farb wodnych i ekologiczne referencje. Bardzo zależy nam na ograniczeniu naszego śladu węglowego i wpływu druku na środowisko – to bardzo ważne także dla naszych klientów – więc kiedy zobaczyliśmy korzyści dla środowiska oferowane przez model Jet Press, łatwo nam było podjąć decyzję.

Maszyna Jet Press 750S została zainstalowana w maju br. i firma Goldschmidt wykorzystuje ją głównie do druku broszur, książek i kalendarzy – odciążając inny posiadany sprzęt. Wcześniej drukowaliśmy materiały w formacie B1 na maszynie offsetowej, którą sprzedaliśmy, kiedy okazało się, że Jet Press oferuje wyższą jakość i jest znacznie tańszy w eksploatacji

Informacja o naszej inwestycji rozeszła się także wśród naszych klientów. Całkiem niedawno rozmawialiśmy z firmami z branży sztuki i wystawienniczej, które są zainteresowane wysokiej jakości katalogami drukowanymi na maszynie Jet Press.

Maszyna stanowi kluczowy element rozwoju naszej firmy. Przenieśliśmy się niedawno do nowych budynków w Werlte – to bardziej nowoczesny zakład, więc Jet Press będzie tam doskonale pasować.

Vera entuzjastycznie chwali także zespół Fujifilm: Bardzo przyjemnie się z nimi pracuje. Są zawsze dostępni i niezwykle pomocni. Właściwie traktujemy ich raczej jako partnera niż dostawcę.

Taro Aoki, szef działu Digital Press Solutions w firmie Fujifilm Graphic Systems Europe: Goldschmidt to prestiżowa firma o wspaniałej historii w branży druku. W dużym stopniu polega na swoim sprzęcie, oferując klientom najwyższej jakości rozwiązania i cieszymy się, że maszyna Jet Press tak szybko okazała się udaną inwestycją. Druk spersonalizowany coraz częściej zaczyna dominować i chętnie zobaczymy, jakie innowacje przyniesie jego dalszy rozwój.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>