Xeikon kontynuuje drogę do pełnej cyfryzacji produkcji
30 Sep 2021 10:46

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wizją firmy Xeikon zawsze było oferowanie drukarniom i przetwórcom rozwiązań umożliwiających cyfrową transformację. Wprowadzone właśnie na rynek innowacje obejmują nowe produkty we wszystkich aspektach przepływu pracy w produkcji poligraficznej.

W ciągu ostatniego roku Xeikon wprowadził kilka nowych innowacji i produktów – mówi Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w firmie Xeikon. - Teraz drukarze i przetwórcy mogą naprawdę zobaczyć, jak nasza wizja się urzeczywistnia i co to może dla nich oznaczać. Staranna budowa i struktura naszego portfolio wkrótce zaowocują, a my jesteśmy teraz gotowi do zaprezentowania jeszcze bardziej ekscytujących innowacji, które otworzą drogę ku cyfrowej przyszłości.

Cyfrowe maszyny produkcyjne

Technologia suchego tonera Xeikon Cheetah 2.0: Teraz połączona z chmurą interfejsami człowiek-maszyna i maszyna-maszyna, gdzie maszyny są w stałej komunikacji ze sobą, w pełni automatycznie kierując i monitorując zadania drukowania. Na początku tego roku firma Xeikon wprowadziła dwa nowe modele: CX30 i CX50 - podstawowe modele wykorzystujące technologię suchego tonera. Co ważne, dzięki połączeniu z chmurą operatorzy mogą monitorować produkcję z dowolnego miejsca w hali produkcyjnej na smartfonie lub innym urządzeniu.

Technologia inkjet UV Panther 2.0: Nowe modele Panther będą obejmować Xeikon PX2200 i Xeikon PX3300, zastępując modele PX2000 i PX3000.

Seria zespołów przetwarzających etykiety (LCU) firmy Xeikon: formalnie nazwane D-Coat, są również połączone z chmurą interfejsami maszyna-maszyna. Do wyboru są różne opcje, np. poziom podstawowy, szeroka wstęga, wąska wstęga i high-end, jak również bardziej modułowe oferty. W przypadku każdego rozwiązania połączonego z chmurą operatorzy mogą monitorować produkcję z dowolnego miejsca w hali produkcyjnej na smartfonie lub innym urządzeniu.

Nowe usługi

Firma Xeikon informuje o wprowadzeniu nowych usług, które uzupełniają już i tak wszechstronne programy Xeikon Solutions & Services (XSS) oraz aXelerate:

Xeikon Business Services (XBS) - wkrótce startuje w Ameryce Północnej. W czasie rzeczywistym Xeikon Business Services może tłumaczyć dane w chmurze z maszyny do maszyny i dostarczać wszystkich niezbędnych i dogłębnych informacji na pulpicie nawigacyjnym, który jest dostępny na każdym smartfonie lub innym urządzeniu. Dzięki Xeikon XBS drukarnie i przetwórcy mogą sprawdzić wydajność dowolnej maszyny, kontrolować koszty i porównywać wyniki w dowolnym momencie przez całą dobę.

Xeikon Performance Services (XPS) - również zadebiutują w Ameryce Północnej. Usługi Xeikon Performance Services będą standardem przez pierwsze 6 miesięcy od zakupu nowej maszyny. Ma to na celu pomóc drukarniom i przetwórcom określić, które aspekty produkcji wymagają ich uwagi. Oprogramowanie to podświetli i zwizualizuje wszystkie kluczowe funkcje, które wymagają korekty, w tym kwestie konserwacji, harmonogramy szkoleń lub kontrolę aplikacji. Usługa ta będzie oferowana w celu wsparcia klientów w fazie rozruchu nowej inwestycji. Dostarczy ona również firmie Xeikon informacji niezbędnych do szybszego rozpoczęcia działalności operacyjnej przez klientów dopiero zaczynających swoją cyfrową podróż.

Xeikon Color Services (XCS ) – w wersji Pro 2.0 jest – zdaniem firmy Xeikon - połączonym z chmurą przełomem w zarządzaniu kolorem. Jest to unikalny, zautomatyzowany zestaw narzędzi pozwalających osiągnąć najwyższą jakość drukowanych produktów. Dodatkowe możliwości obejmują pełną automatyzację profilowania „w locie”, monitorowanie i dostosowywanie profili kolorystycznych. Co ważne, XCS 2.0 może być teraz wykorzystywany do tworzenia profili na wielu różnych platformach, takich jak maszyny fleksograficzne, offsetowe, sitodrukowe i cyfrowe, również firm konkurencyjnych. To rozszerza możliwości, jakie można obecnie osiągnąć oraz zwiększa różnorodność zastosowań i materiałów, z którymi można pracować.

Workflow

Podstawowym i kluczowym komponentem przepływu pracy jest Xeikon X-800 Digital Front End (DFE), który ujednolica każdy aspekt cyfrowego portfolio firmy Xeikon. Wersja X-800 przeznaczona do druku etykiet będzie teraz zawierała system przetwarzania zmiennych danych Xeikon VARI ONE i będzie połączona z drukiem haptycznym Panther oraz z FEU (Fusion Embellishment Unit) firmy Xeikon. To rozwiązanie oferuje wg firmy Xeikon najwyższy dostępny obecnie poziom zmiennych obrazów. Dzięki tym unikalnym możliwościom X-800 poprowadzi zarówno serię maszyn Panther, jak i Cheetah w kierunku cyfrowej transformacji.

Dzięki naszym najnowszym innowacjom drukarnie i firmy przetwórcze będą w stanie zaspokoić obecne i przyszłe potrzeby nabywców usług poligraficznych oraz właścicieli marek - podsumowuje Filip Weymans. - Posiadając jasny wgląd w swoje środowisko produkcyjne, mogą oni monitorować postępy prac oraz na bieżąco podejmować szybkie decyzje. W ten sposób cyfryzacja zmienia reguły gry. Kiedy instalujemy pierwszą maszynę cyfrową w danej firmie, jesteśmy z nią na każdym etapie jej rozwoju. Szybko zdaje sobie ona sprawę ze wzrostu wydajności i zysków, wynikających z wdrożenia w pełni zautomatyzowanego procesu druku cyfrowego. Wprowadzanie zmian w strategii i działalności firmy może być trudne, dlatego Xeikon jest doradcą dla drukarń i przetwórców, którzy patrzą w przyszłość, aby zapewnić sobie wzrost i zrównoważoną rentowność.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon

error: Kopiowanie zabronione!
cript>