MCC przejmuje część biznesu etykietowego firmy Skanem
6 Oct 2021 09:20

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Multi-Color Corporation (MCC), jeden z największych producentów etykiet na świecie, poinformowała o rozpoczęciu procesu przejmowania etykietowych oddziałów Skanem Group w Europie i Tajlandii. Transakcja, której szczegóły finansowe nie zostały ujawnione, powinna zostać ukończona w czwartym kwartale 2021 r.

MCC nabywa siedem zakładów Skanem w: Danii, Norwegii, Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Tajlandii. Transakcja nie obejmuje działań w sektorze etykiet, prowadzonych przez Skanem w Indiach i Kenii.

Nigel Vinecombe, dyrektor generalny Multi-Color Corporation, powiedział: Skanem Europe zapewnia MCC szerszy dostęp do sektora higieny osobistej i produktów dla domu, regionalnych rynków spożywczych i napojowych oraz innych specjalistycznych rynków, jak również do doświadczonego zespołu gotowego, by skorzystać z obecnych i przyszłych możliwości rozwoju. Skanem Thailand dopełnia MMC Thailand i zwiększa skalę działań na tym znaczącym i rozwojowym rynku Azji Południowo-Wschodniej. Od dłuższego czasu obserwujemy sukces Ole Ruglanda i jego zespołu w budowaniu imponującego portfolio klientów i operacji i cieszymy się, że MCC zostało wybrane do wspierania przyszłych sukcesów.

Ole Rugland, prezes wykonawczy Skanem Group: Przez ostatnie 20 lat stworzyliśmy opłacalny i konkurencyjny biznes etykietowy w Europie, Indiach, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Doszliśmy do momentu, w którym nasze europejskie i południowoazjatyckie działania, dzięki połączeniu z globalnym graczem takim jak MCC, będą miały szansę dalszego rozwoju. W tych regionach oferty MCC i Skanem uzupełniają się, dlatego wierzymy, że stworzy to nowe szanse dla pracowników oraz zapewni wartości dodane naszym klientom. Skanem Group będzie nadal inwestować w Indiach i w Afryce, gdzie dostrzegamy ekscytujące możliwości dalszego rozwoju i ekspansji.

Opracowano na podstawie informacji firmy MCC