BOBST kształtuje przyszłość produkcji etykiet
13 Oct 2021 09:29

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Po zaprezentowaniu strategii oneLABEL koncern BOBST doposażył swoje Centrum Kompetencyjne w Bobst Firenze we  Włoszech, w którym można zobaczyć teraz najszersze w branży portfolio maszyn fleksograficznych, inkjet UV oraz etykietowych All-in-One i przekonać się, w jaki sposób przetwórcy mogą zoptymalizować cały proces produkcyjny.

Wśród urządzeń pokazywanych w Centrum znalazły się m.in. MASTER DM5 All-in-One, All-Inline, cyfrowa maszyna do atramentowego druku UV etykiet Mouvent LB702-UV oraz rozwiązania dla fleksografii: VISION M1, MASTER M5 i MASTER M6.

Nasze portfolio oneLABEL obejmuje całe spektrum druku etykiet - powiedział Matteo Cardinotti, dyrektor generalny działu Narrow & Mid Web Printing & Converting. - W ciągu ostatnich kilku lat stało się jasne, że żadna pojedyncza technologia nie jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom. Rozumiemy, jak ważne jest znalezienie odpowiednich narzędzi do każdego zadania oraz że technologia cyfrowa i analogowa muszą ze sobą współpracować, aby zoptymalizować możliwości drukarń etykiet na całym świecie.
Maszyna do druku etykiet MASTER DM5 All-in-One, All-Inline łączy w sobie zalety technologii fleksograficznych i atramentowych BOBST w pojedynczym cyklu roboczym, umożliwiając nakładanie primera, drukowanie, zdobienie i cięcie w jednym przebiegu, przy udziale tylko jednego operatora. Modułowa maszyna drukująca wykorzystuje technologię będącą w całości własnością BOBST, a to oznacza, że przetwórcy korzystają tylko z jednego punktu kontaktowego. Ponieważ zaś oba moduły są w 100 proc. wyprodukowane przez firmę BOBST, nie muszą oni wybierać z ustalonego zestawu konfiguracji, lecz mogą stworzyć idealną maszynę dopasowaną do swoich potrzeb, począwszy od najprostszego urządzenia do druku etykiet aż po najbardziej zaawansowaną linię produkcyjną. Dodatkowe moduły mogą być dodawane w miarę upływu czasu, stosownie do zmian zachodzących na rynku.

Jak przekonuje producent, płynna integracja pomiędzy drukiem cyfrowym i fleksograficznym w MASTER DM5, w połączeniu z najwyższym poziomem automatyzacji, wyjątkową jakością druku (1200x1200 dpi) i największą prędkością cyfrowego drukowania (100 m/min), zapewniają doskonały poziom wydajności i rentowności. Dzięki BOBST DigiFlexo przetwórcy mogą zautomatyzować proces ustawiania i kontroli registra bocznego i wzdłużnego w trakcie konfiguracji i produkcji, nawet między flekso a drukiem cyfrowym. Maszyna ta jest również niezwykle kompaktowa, co oznacza, że ścieżka wstęgi jest krótka, a ilość odpadów zredukowana.

Z kolei wysokowydajna maszyna do atramentowego druku etykiet LB702-UV może realizować dowolne zlecenia krótko-, średnio- i wysokonakładowe. Drukując z prędkością do 100 m/min jest w stanie zadrukować w ciągu miesiąca do 200 tys. m2 podłoża, pracując tylko przez jedną, trwającą 8 godzin zmianę dziennie, obsługiwana przez jednego operatora. Jej sześć kolorów zapewnia najszerszą gamę barw w tej kategorii dzięki wykorzystaniu technologii BOBST oneECG (Extended Color Gamut), która nie wpływa na tempo drukowania. Opcjonalnie można dodać kolor biały, aby drukować z 70 proc. kryciem i z prędkością 45 m/min.

Maszyny MASTER M5 i MASTER M6 oferują najwyższy poziom technologii cyfrowych, m.in. DigiFlexo i oneECG. Te wysokowydajne maszyny zapewniają również wyjątkową wydajność dzięki zautomatyzowanym funkcjom takim jak automatyczna zmiana zleceń non-stop Excelprint, automatyczne ustawianie i kontrola registra PrintTutor oraz oparta w 100 proc. na serwomotorach regulacja docisku PrintTutor Plus.

Wreszcie, jeśli chodzi o wydajność i stabilność w produkcji etykiet, VISION M1 zapewnia niezmienne osiągi w zakresie jakości i powtarzalności rok po roku. Ta niedroga i niezawodna maszyna fleksograficzna, łatwa w obsłudze dla mniej wykwalifikowanych operatorów, jest dostępna w wersjach o szerokości wstęgi 370 i 430 mm pracujących z prędkością do 180 m/min.

Oferujemy świetne portfolio maszyn, które umożliwia firmom drukującym etykiety sprostanie wszystkim wymaganiom szybko zmieniającego się rynku - podsumowuje Cardinotti.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST